bugün

iatanbul Beşiktaş'ta bulunan midyeci Ahmet, senelerdir aynı yerde aynı lezzeti bize ulaştırmakta.

Reklam gibi olacak ama kokoreci de midyesi de bir harika.

Menüsü de şöyle: 11 midye + yarım ekmek kokoreç + 1 ayran = 20 tl.

iskeleden inip sağa doğru kaptrınca Bau nun yanında görebilirsiniz dükkanını.

Üstelik bayağı da popüler. Birçok ünlü ile fotoğrafı var kendisinin.
Vee çok kibar bir abimizdir midyeci Ahmet, güleryüzlüdür.

Kolundaki midyeci ahmet dövmesiyle de coolluktan ölecek kendisi.

Velhasılkelam, gidin yiyin efenim.
dürüm kokoreç: 13 tl
midye: 1 tl
içecek: 4 tl

hasılı iki kişi giderseniz ortalama 80 100 tl arası bir meblağ ödeyip karnınızı doyurabilirsiniz. para çok ama ara ara yapmaya değer. ayrıca o midyelerin tadı değişilmez. aradan böyle hiç mi bozuk çıkmaz. afiyet olsun.
Midyesi çok güzel kokoreç eh işte. ama ikisi için de gecenin bi körü instagram da videosunu görüp yataktan fırladığım çok olmuştur.
çeşitli pr çalışmaları ile sosyal medyada gündeme gelen mekan. bu öğlen önünden geçiyorken girelim dedik. kokoreç güzel ama öyle ahım şahım değil. çoğu yerde yiyebileceğiniz bir kokoreç yani. çok seven bir insan olmadığım için midye hakkında yorum yapamayacağım.
%99 izmir'de yaşayan mardinli bir kürttür.
Bu aralar iyice moda haline gelen, internette 3-5 pr çalışması yapıp, müşteri çekmeye çalışan reklamcı tüccarların bir diğeri.

Bundan 2 sene önce Galatasaray Üniversitesi'ne giderken önünden gelip geçerdim, doğru dürüst müşterisi yoktu. Şimdi önünde kuyruk bitmiyor. Gerçi istanbul da ekmeğin arasına soğan koysan o da satar hale gelmiş.

Midyesini deneyelim dedik. Yağlı, lapa, ufacık ve pahalı. Kokoreç de vasat, o da şişirilmiş fiyatla satılıyor. Sonra bakıyorsun, kimine az pişiriyorlar kimine çok, elemanlar da biraz kamil, dolayısıyla sipariş sıraları birbirine karışıyor, devamlı müşterilerden durumu idare etmeleri bekleniyor. iyi de; instagrama tatlı dilli güler yüzlü videolar koyuyorsun, sattığın şeyin parasını fazla fazla almayı da biliyorsun, hizmette ve kalitede niye yan çiziyorsun?
Yolun düşerse gidilesi öyle hadi lan kalk gidek midye yiyek denilesi değil.
Bayilikler verilecektir.
kokoreçi güzel ancak anlatıldığı kadar abartı değildir. midyesine gelir isek; mide bulandırıcıydı. içi su doluydu bildiğin. pişirme suyu olduğu gibi duruyordu bazılarında. bazılarında da pilavlar vıcık ve hamurumsuydu. bu aslında geyet normal. seri ütetim veya fabrikasyon mantığıyla bir işletme çalışırsa bu gibi durumlar çok normaldir.

arkadaşlar benden size nacizace tavsiye, kokoreç en lezzetli işportacı tezgahında olur zira onlar her müşteriye özenle satar ürününü ve haliyle çok lezzetli olur.
hayatımda yediğim en iğrenç midyeyi yediğim yer. midyenin içinde pişirme suyu olduğu gibi duruyordu ve pilavları hamur kıvamındaydı hala. tamam sokak midyecileri gibi hijyenden yoksun değildir ancak bir suyunu süzeydiniz.
Her ortamda mağdur edebiyatı yapar ama işleri tıkırında.

elinde tepsiyle midye sattığı günlerden Çok çabuk uzaklaşıp kapitalist sisteme ayak uydurmuş. Beşiktaş'ta gerek vale fiyatları gerekse midye ve kokoreç fiyatları ayyuka çıkmış durumda. Yaptı reklamını tabi şimdi vurdu fiyatları tepeye. Arkadaşlar onun meşhur kokoreçi olan uzay'ın fiyatı tam 40 lira. fiyatın çok olduğundan değil ama değmez kardeşim değmez. 20 liraya tertemiz mekanlarda kokoreç yiyebiliyorsun. yedik ettik defalarca onun ve başka yerlerin kokareçini. Ayrıca midyeler eskiden daha büyüktü şimdi daha küçük. Yakında kuş kadar kalacaklar. ''Beğenmiyorsan gitme kardeşim'' evet artık gitmeyeceğim. Arada sırada adet edinmiş şekilde de pos cihazı bozuk geyiği yapıyorlar ki nakit akışı olsun. Koskoca mekanda bir tane mi pos cihazı var anlamıyorum. Tutturduğuna işte. Kimsenin parasında gözümüz yok ama para insanı bu kadar mı hızlı değiştirir hayret ediyor insan.

- Hayırlı işler midyeci ahmet.
en fazla 5 liraya mal ettiği şeyi 40 liraya satıyo,kar payi yüzde 700 falan...öyle bi şeyi almanya´da yapsa,almanya onun tepesine biner- üstüne yüzde 52 lüks vergisi koyar, koçum hayırlı işler, ama yarısını bana verceksin...

der...

o parayı, türkiye gibi ona yar etmez, o da "daha çok para kazanmak için"fiyatı zike zike 13 liraya indirmek zorunda kalır.

devlet böyle bişeydir.
geçenlerde bizim oraya, tuzla'ya açılan şubesinin önünden geçtim uzun bir kuyruk vardı. arkadaşım 2 saat sıra beklemiş. bence o kadar beklemeye değmiyor. diğer midye ve kokoreçcilerden lezzet olarak çok bir farkı yok.
gitmeyin, zorla yedirmiyorlar...

mümkün mertebe sosyal medyada gazlanan yerlere adım atmıyorum.

2-3 yıldır doğu ekspresi planım vardı, zibidi, hippi akınına uğrayınca düşünmeden sildim. nasılsa birkaç yıla hevesini alan alır ve yine sadık tren yolcularına kalır o hat.

dip not: defalarca haydarpaşa-konya arası eski trenlerde seyahat etmiş biri olarak haritada kars'ı bile bulamayacak zırtapozlarla seyahat etmek istememem gayet tabii.
Youtube da izledim 8 kocaman kokoreçi bir çırpıda yiyor ne doğranmış ne dilimlenmiş bütün haliyle yiyor.
- antin kuntin görülmemiş nusretvari hareketler yap ve youtubea yükle - check
- youtuberlar ile meydan okuma videoları çek - check
- izleyene oha yok artık diyeceği öküzlükler yap bağır çağır falan - check
buyrun size midyeci ahmet. merak uyandırıyor, reklamı başarılı ona lafım yok bende gidip denedim fakat ahım şahım bir farkı yok bence.
bu barzo herif koluna midyeci ahmet yazdırmış yetmemiş bir de qr code dövdürmüş.
ahahahaha.
Çok net çırağan yolundaki trafiğin ağzına sıçan mekandır.
Ve cidden hiç güzel midye ve kokoreçi de yoktur ortalama her midyeci yiyebilirsiniz soslu midyesi dışında numarası olmayan mekan
midyesi ve kokoreçi çok sıradan olan sadece isim yapmış olan mekandır. Kesinlikle tavsiye etmem.
Çoğunluk kötülemiş, ben ise hayatım da böyle lezzetli mideye yemedim.

Midyeler taze ve sıcacık, hiçte hamurumsu ve ıslak değildi.
Bizim semtte ki midyeci bile bir buçuk liraya veriyor mideyeyi, adam bir liraya veriyor.
Resmen g*tünüzden sallamışsınız, yada ağzınızın tadı yok.
gitmeyi kardeşim para kolay kazanılmıyor. nerede çokluk orada bokluk gidin midyenizi toptancıdan alın kokoreç i marketten alın prim vermeyin. bakıyorum videolarına her dakika kokoreç yiyor ilgi çekmek için.
Gecen yaz ortaköye giderken kalabalığı görüp bedava midye dağıtıyorlar herhalde diye durmuştum. bedava değilmiş ama madem durdum alıyım 10 tanede neymiş bu izdihamın sebebi anlayayım dediğim. Bir midye gurmesi olarak söyleyebilirimki vasatın altında. Kadıköy mercan bu işi biliyor
midyesinin abartıldığı kadar olmadığına katılıyorum ancak o kadar yerden kokoreç yedim, buradaki gibi lezzetlisini yemedim.

not: uzay kokoreç değil, bildiğin düz yarım ekmek kokoreç.
Lütfen bursa şubesi açılsıın. Lütfen.

Kokoreç için istiyorum.
Yoksa bursa’da her köşede midyeci var zaten.
o ne biçim kokoreç yemek amk. video dan bahsediyorum.