bugün

olgun, tam, mükemmel anlamındadır. ingilizce karşılığı perfect tir. veya camel hangisini isterseniz.
(bkz: kamil seven adam)
çeşitli jargonlarda polise verilen isimdir
kankalar arasında aşağılama kelimesi.
kemikte bir koseye ilham veren kahraman
(bkz: kamil seven adam)
-sen kamil misin?
+ne diyosun birader?
-sende tam kamil tipi var
+de git isine kardesim
-sus anneni .ikerim senin
veya
-iyi gunler, kamille mi gorusuyorum ?
+hayir,yanlis numara.
-allah allah, tam da kamillik bir numara cevirmistim !
+ne diyorsunuz beyefendi,anlamadim.
-sus, sabahtan beri 250 kontor harcamisim zaten.
gibi diyaloglari barindiran yaran alpay erdem kösesi.
bit türlü a yı inceleterek söylemediğim bundan dolayı sık sık azarlandığım akraba ismi. ayrıca şimdi fark ettim yeni bir yazarmış, hoşgelmiş sefalar getirmiş.
dikkatli yazar. *
zeynep kâmil hastanesinde doğan erkeklerin yarıdan fazlasının göbek adıdır.
bu hastanede doğan kızlar için (bkz: zeynep)
kemal'e ermiş, tekamül etmiş...
hala ikinci nesil çaylaktır. ısrarla istenmektedir. zira bu devirde kamil bulmak çok zordur. kamil yok denecek kadar azdır. kamil en asil duygunun insanıdır.
mahalle jargonunda dünyadan bihaber, saf, istanbul'a yeni gelmiş manalarında kullanılan tasavvufi olarak insanı kamil anlatımıyla topman about islam olan isim,sıfat,zamir
kamil seven adam'da da olduğu gibi, kaybolan isim. gerçekten de hiç kamil kalmadı son zamanlarda. hatta bi kamil sönmez vardı, n'oldu ona?
(bkz: izmitli)
(bkz: körfezli)
(bkz: zeynep kamil)
(bkz: kamil koç)
saf temiz dünyadan bi haber kötülük bilmez insanlar için kullanılan bir kelime. (bkz: kamil bu ya)
Gemide filminden bir karakterin ismi.
tasavvuftaki önemli terim. (bkz: insan-ı kamil olmak)
girdiğim entrylerdeki sevgili diyalogları örneklemlerimde erkeğe genellikle verdiğim ad. bu adı taşıyanların hepsinin toplanıp bana dava açmalarından korkmaktayım.

aq ya alternatif kufurler ve acilimlari/ (#1996752)
sevgiliyle balik kraker yemek/ (#1996722)
aklı başında, ne dediğini bilen yazar. fikrini sonuna kadar savunan ve savunduğu şey yanlış dahi olsa - uzatmayalım iş yanlış- ıspatlamak için çabalayan yazar. takdir edilesidir. *
türkçesi akıllı, bilgi sahibi anlamına gelen arapça kelime. (bkz: kemal sahibi olmak)
http://en.wikipedia.org/wiki/Kamil
her duyduğumda bana gemide filminde Haldun Boysanın canlandırdığı kamil karakterini ve kaptanla* olan müthiş diyaloglarını hatırlatan isim.

(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)
hamlık seviyesinden pişme faslına, pişme faslından yanma mertebesine ulaşmak sonucu ortaya çıkan kemale erme durumu.

"hamdım, piştim, yandım"; pişip yanabilmek için hamlığı bilmek gerek. hamlığı bilmek rüstü ispat etmek ve rüştün ispatından devamla kemale erme noktasına ulaşmak.

özet olarak böyle de, sizler buradan, bu formülasyondan yola çıkıp duvarlardan geçtiğini, uçtuğunu gördüğünü iddia eden şeyh müridlerine aldırmayınız. kemale ermenin ödülü uçmak, psikokinezi maharetlerine sahip olmak değildir.
şaka yapılmaması gereken ve insanların hayatlarının söz konusu olduğu bir konuda duyarsız olabilen yazar. iyi özelliğiyse sivri dilli oluşu sanırım...
gemide filminin en önemli karakterlerinden birisidir. haldun boysan canlandırmıştır.