bugün

Atatürk ile ilgili yazısı çok harika tavsiye edilir.

michaelsikkofield.blogspot.com
atatürkneden öldü(rüldü)? isimli fantastik yazısında şu bölüm kafama takıldı;

"atatürk, anne ve babasının onu gönderecekleri okul konusunda tartıştıklarını nutuk'ta da anlatır.

yine nutuk'ta adı geçen atatürk'ün hocası şemsi efendi, sabetay sevi'nin bilmem kaçıncı göbekten torunudur. gerçek adı şimon zwi (sevi) olup, naaşı şu an bülbülderesi mezarlığındadır ve onun gömülü olduğu yerde sabetaycıların mezarlıkları çoğunluktadır."

nutuk atatürk'ün özel hayatını içermemekte. atatük nutuk'u 19 mayıs 1919'la yani samsun'a çıkışıyla başlatmıştır. yanılıyor olmamak için şimdi internetten indirdiğim nutuk'u da biraz karıştırdım yine bulamadım. bu bölümü nereden buldu da yazdı çok merak etmekteyim.
ordan burdan ve götünden derleyerek çok fantastik yazılar yazan sikko.

bkz (#12018293) ve görsel

bu yanlışlık gösterilince yazı hemen editlenir

bkz görsel

yazının sonuna da "öyle hatırlıyormuşum ama öyle değilmiş..." yazılır. görüldüğü üzere bu sikko araştırarak, sağlam referans göstererek yazmaz. yukarda belirttiğim kriterlere göre yazar. bu şekilde yazarken "atatürk'ün ölümü" gibi iddaalı bir konuyu da yazmaktan çekinmez. maksat ilgi çeksin, adı duyulsun...
yazdığı yazılarla insanları çok şaşırtan ve bilinmeyen birçok şeyi gün ışığına çıkararak insanları aydınlatan incisözlük yazarıdır. blogundaki yazıları kaçırmayın derim, herhafta ekliyor.
şöyle bir süper blog'u olan internet kişisi:
http://michaelsikkofield.blogspot.com/

tavsiye ederim.
adnan oktar'ın ekşi sözlük yazarlarına açtıgı dava ile ilgili yazısı.

http://michaelsikkofield.blogspot.com

(bkz: adam haklı beyler)
illuminati ve mtv kliplerinden girip atatürk'ün ölmesi*, birleşik orta doğu projesi gibi siyasi konulara çıkan blog yazarı. an itibariyle yeni yazısını yayınlamıştır.
yine vermiş, veriştirmiş.

http://michaelsikkofield....as-akp-ve-said-nursi.html
seviyorum ben bu kızı iyi yazıyor, hakkını helal etsin safi bilgi veriyor.
fazla abartılan şahış. beş para etmez yazıları var. söylediklerine kendisi inanıyor mu ben de bilmiyorum.
kaynakları internet ortamı olup üslubu ile gayet inandırıcı olduğunu söyleyebilirim. nitekim inandırmaya çalıştığı konunun aslında "inanılmaz" olduğunu kanıtları ile birlikte veriyor, dolayısıyla yine verdiği aksi kanıtlar ile de "olum açın gözünüzü adamlar gümbür gümbür geliyor" diyerek konuyu hep aynı noktaya getiriyor. lafa girerken de aslında niçin inanmanız gerektiğini sıralıyor, sıralarken de bir sürü giydiriyor onu okuyanlara ve tam bir ego düşmanı, bunu yazısının her kelimesinde görebilirsiniz. haliyle okuyucu siniyor karşısında, anlattığı ne olursa olsun "inanmalıyım" diye düşünüyorsunuz. aşağı yukarı bütün yazılarını okudum. elemanı sadece blogundan tanıyorum, inci, avare bilemem ben. ama üslubunun çok iyi olduğunu, seri ve konu da biraz ilgi çekici ise -ki komplo teorilerini herkes sever-tadından yenmez bir akıcılıkla bir çırpıda okuyabiliyorsunuz.

öte yandan bu "ekşici" muhabbetinin ise oldukça sıkıcı olduğunu ifade etmeliyim. zira kendinin anlatmaya çalıştığı örgüt ya da gizli öğreti vs her neyse, sık sık dile getirdiği gibi böl-parçala-yönet düsturu ile ülkeleri biçimlendiriyor. bunu yaparken de iki zıt düşman yaratıp bunların savaşından çıkar sağlıyor. şimdi burada "çıkar" kelimesi yanlış anlaşılmasın zira bunu okuyorsa bunu söylemek istemediğimi anlar kendisi, o zekanın da ilerisinde bir zeka ve hafızaya ve sabra sahip olduğuna eminim, ama tipik inci sözlük yazarlarının yaptığı hataya düşerek, "ekşici" olarak adlandırılan o gruba saldırarak aslında kendi varlığını olağan kılmaya çalışıyor. neden bilmiyorum ama özellikle bu tayfada var olan bir durum bu. sanki varlık nedeni olarak "ekşi sözlük" zıttı olmaklık ve bu gruba da saldırarak aslında bir nevi ad duyurma gafletinde oldukları sanısı bende gayet de fazla vuku buldu. bu dediğim gibi yalnızca sanı. tıpkı okan'ın programında aynı amaçla bir araya gelmiş sözlük sahiplerinden inci sözlüğün sahibi olan elemanın direk olayla alakasız olduğu halde üçünvü sınıf tartışma programlarında rastlanır cinsinden tavırla ekşinin sahibi elemana saldırmaya çalışması aslında haklı da olsa onu haksız pozisyona düşürmüştü. zira "bi sus, konuya gel, konu hepimizi ilgilendiriyor" diyen eminimbir çok insan vardı.

sikkofield arkadaş, okuduğum kadarı ile 21 yaşındaymış, bu genç yaşına rağmen, bilgi birikimi ve bunu aktarma biçimiyle iyi yolda olduğunun izlenimini verdi bana. ancak yarattığı alternatif ise; o yazdığı tüm hayali(!), gizli olduğu şeyleri layığı ile ifşa ederken, koyduğu alternatif açıklama ile inandırıcılığını biraz sarsıyor. bu konuda görünmeyen varlıklar konusunda soyut ve muğlak olan şeyler var iken ve bunu doğrudan kur'an-ı kerim'i referans alarak yapmasına rağmen inandırıcılık sıkıntısı yaşıyor. kur'an-ı kerim tüm inananlar için mutlak ve değişmez referanstır, zira benim için de öyle, ancak bunun ötesinde bunu referans olarak kabul etmeyecek bir çok insan da mevcut. ayrıca kompozisyonun sonunu genelde "kültürünüze sahip çıkın" diyerek bitiriyor. ancak bunun da akıllarda yarattığı soru işaretleri mevcut. bu soruların başında da yine referans, tek ve mutlak alternatif olarak islamiyeti gösteriyor. bu da inandırıcılığını ve hitap ettiği insan sayısını etkileyeceğini düşünüyorum. bu da sour işaretlerinden birisi. kafada "adam resmen ateistlere giydiriyor" gibi davranıyor diye düşünebilirsiniz. (ancak anlattığı onca komplo teorisine bakıp olayı biraz içselleştirdiğinizde, bu yazıların da amacı ne? diye sorabiliyorsunuz. hoş aleni bir islamiyete davet olgusu yok, ancak tıpkı o prison break dizisinde, sapla samanın birbirine karıştığı ortamlara benzeyen ve bilgi kirliliğinin hada safhaya ulaştığı bu mecrada üstelik tanımadığınız birinin size cesaretle bir şeyleri anlatmaya çalışıyor olması ve yaşadığımız dönemdeki onca komplo teorisinin zihinsel bulanıklık yaratması "amaç ne?" sorusunu istemeden sorduruyor. ancak cevabı yine de veriyor: "kültürünüzü koruyun")

elbette sikkofield arkadaşın, hitap ettiği kesimi artırma gibi bir gayreti tabiki mevcut. yine bunu yazılarından anlayabilirsiniz. "olum anlayın artık, anlatın, ben bir kişiye ulaşmışsam bu benim için kardır, açın gözlerinizi, anlatın bunu çevrenize, girdiğiniz her yere" diyerek zaten bunu kendi ifşa etmiş. ancak yukarıda saydığım bu tür sıkıntıların inandırıcılık bakımından sorun yaratması hitap ettiği kesimi azaltabileceğini ifade ediyorum. ve tabiki benim yukarıda ifade ettiğim eleştirilerimi ise adı üzeride "siklememek" durumu da var.

yukarıdaki eleştirilerimi eğer dikkate alacaksa bunun bir "ego yanılsaması" ile değil, naçizane okur tavsiyesi olarak değerlendireceğine eminim. bunun yanında kendisi ile tanışmayı ve mülakat etmeyi şiddetle arzu ediyorum.
kendisi youtube'da görüp gaza gelen ergen değilim demesine rağmen, youtube'da iki üç video görüp heyecan yapan ergendir.

son yazısında yine saçmalamış. hey allahım. hee amk savaş falan hep belirlenmişmiş de.

gürcistan'da küçük bir ayaklanma çıkmış sikindirik bir haber sitesinde linkini de vermiş ve diyor ki aha işte hepsi senaryo gürcistan yıkılacak! *
ve genc ergenimizin son bombası da şuymuş. türkiyeyi yahudiler yönetiyor! hee lan yemin ediyorum aklıma gelmişti.
cümlelerin birinde "kız" ibaresini görüp geçenlerde alfığım seri eksi oyların sebebini öğrenmiş olduğum sanal kişilik.
Zira çok komik denilen tweeterin %90 ı normal şartlarda kimseyi güldürmez. %10 için de yarılmaya gerek yok.

ulan abazan türk gençliği
hatalarını genç ve heyecanlı oluşuna bağlamak istiyorum. hatırı sayılır bir okur kitlesi edindiği için şöhreti hazım sorunu yaşıyor.

- hacı bunlar toplanıyor aralarında herşeyi (100 yıllık geleceği) planlıyorlar.
* herşeyi mi?
- evet hoca dünyada bir tek atatürk bunlara prim vermemiş. (fossss...)

şimdilik mesajın özeti bu.

5-10 sene sonra tekrar görüşelim sikkocuum. şimdilik takıl sen.
beyonce'nin who run the world adlı şarkısı hakkında yaptığı tespitlerle beni büyülemiş olan yazardır.
twitter hesabı da takip edilesi insan.
yeni yazısı eklenmiştir efendim. okuyun okutun. http://michaelsikkofield....-said-nursi.html?spref=tw
yazının içinden ufak bir bölüm aktarayım.

--spoiler--
yıllardan 2002... hatırlayın sars diye bir bok çıkıyor ortalığa. neymiş "çağımızın vebası" olacakmış, çok tehlikeli bir virüsmüş, dikkat etmeliymişiz. ee n'oldu hani? hani la sars? yıllardır bir muhabbette ismi bile geçmiş değil la, bu nasıl iş? valla galatasaraylı bikaç kişi mustafa sarp yüzünden kanser oldu bu sene, ama onun da sizinle alakası yok, isim benzerliği.
--spoiler--
okunmayı hak ediyor.
http://michaelsikkofield....as-akp-ve-said-nursi.html yazısı ile beni bir kez daha etkilemiş blogger, sözlük yazarı.
lady gaga'nın düşmanıdır kendisi.
illimunatiye savaş açan yazar.
fazla söze gerek olmayan yazar.
son derece bilgilendirici yazardır, umarım bu ben değilimdir.
yazılarnı okurken gülmekten yarıldığım insan. yazdıklarına kaynak vermesi inandırıcılığını arttırıyor.
yahu herkes bu adamı benim okumaya başladığım zaman mı okur. *
velhasılı iyi hoş yazılar yazan tam duraklamalık zamanlarda bir küfür patlatarak adeta kahve sohbetindeymiş gibi bir ortam yaratan blog yazarı. okuyun okutturun.
edit: adam yazısının olmadık bir tarafında sizi koparabilir dikkat!
misal: Olayın coşkusuyla hazır ola geçtim, pencereleri açıp Türk bayrağı dalgalandırdım, yüksek sesle Nutuk'u okudum.