bugün

10 aralık 2013 istanbul kar yağışını da bilemeyen hava gözlem kolu gibi çalışan kurum.

(bkz: hava gözlem kolu)
bir haftadır bir tek tahminleri tutmayan müdürlük. yanlış ülkeye bakıp türkiye hakkında tahmin yaptıkları kesin.
bu aralar yine iyi olan müdürlüktür.

bir ara hırs yaptılar her gün "kar geliyor" diye tahminde bulunuyorlardı.

o sene hiç kar yağmadı.

seneye yağan ilk karda da "biz demiştik, tahmin bizim işimiz" diye övündüler.

bunlar böyle işte.
hava tahminlerinde başarısız olan kurum. kurumda işin uzmanları mı yoksa torpilli yandaşlar mı çalışıyor diye merak ettirir. birkaç gün sonrasını bırakın bir gün sonraki hava durumunu tahminlerde bile başarısız halde. mesela dün gece baktığımda yarın için bursa'yı karlı gösterirken şimdi dereceyi de arttırıp parçalı bulutluya dönüştürmüş. bunun gibi çok örneğe rastladım sitesinde. tek başarılı olduğu konu anlık ölçümler ki o da tahmin gerektirmiyor. zaten sokaklarda bulunan dijital termometreler de hemen hemen o işi yapıyor.
Tahminler yapan müdürlük. Adı üstünde tahmin kesinlik bildirmez kimse havanın durumunu kesin olarak bilemez sadece tahmin yürütür tutar veya tutmaz 4 gün durmadan kar yağacak tahmini de bunu kanıtlar doğru düzgün yağmamıştır, madur durumda kalmamak için allaha dua edin, bazen tek çare o dur.
Özelleştirilmesi gereken kurumdur. Malum devlete sırtını dayayan yatarak maaş almaya alışıyor, çalışmıyor. Bir memlekete 6 gün sağanak yağış gösteripte bir damla yağmur düşmezmi yav! Bunlar Zar atarakmı hava tahmini yapıyorlar yoksa.
ne işe yaradigini bazen anlamadığım kurum..
amk yazsa hava sıcak nolur
kışsa ya kar yağar yada soğuk olur.

adamlar bunu tahmin etmek için bir ton maaş aliyor.
amk ben böyle düzenin.
kar yağacak yazar güneş çıkar güneş der yağmur yağar nasıl tahmin etmek bu amk. evet.
havadan nem kapan kurum.
ülkede en sağlıklı ve başarılı çalışan kurum.
hale bak amk, ülkedeki en iyi kurumun işi tahmine dayalı..
http://www.karikaturya.co.../06/alo-meteroloji-mi.jpg
bugün gündüz 11 derecede kar yağışı gösteren siteye sahip kurum.
5 gün boyunca gök gürültülü sağanak yağışlı olacak dediği yerde 2 gün geçti tek damla yağış yok, yağışı geçtim bulut bile yok.
tc kurumları içinde en başarılı olan kurumdur. hava tahminlerindeki doğruluk oranı % 85 civarındadır.
Ygs sonuçlarını gerçeğe en yakın şekilde tahmin ettiklerini açıklamışlardır.
babaannem bile daha iyi biliyor. romatizmal dizler genel müdürlüğü.
Etliye sütlüye karışmadan, hangi iktidar başa gelirse gelsin, işleyişinde ve görevinde değişiklik olmayacak tek devlet kurumu.
Şeffaf!
adı üstünde "tahmin" yapıyor.. tahminleri de bazen çatırdasada çoğu zaman doğru çıkıyor.. ne bekliyorsunuz bilmiyorum ki çok biliyorsanız siz yapın ayy puhaha.
bu ne rüzgar kardeşim, uçacağız. kapatın şu pencereyi cereyan yapıyor.
https://www.mgm.gov.tr/ adresinde faaliyet gösteriyor.

türkiyede gördüğüm kadarıyla kurumsal anlamda en işlevsel web sitesi bu.
çok seviyorum. yapanın eline sağlık.

neye ihtiyacım varsa anında girip öğrenebiliyorum. sayfalar içinde kaybolmama gerek kalmıyor.