bugün

türkiye de hava tahminleri yapmaktan sorumlu devlet kuruluşu. uydu raporlar, zirai hava tahminleri gibi çalışmaları mevcuttur.
http://www.meteor.gov.tr/
(bkz: hava tahmini)
tam adı devlet meteoroloji işleri genel müdürlüğü, kısa adı dmi genel müdürlüğü, geyik adı havadan sudan işler genel müdürlüğüdür.
ana sayfasına epilasyon reklamı alan müdürlük.
her zaman tahminleri tutmayan kurum. hani istanbul da yoğun kar yağışı vardı, bırak kar yağmasını yağmur bile yağmadı, hava az da olsa güneşli.
bizim eve 5 dakika uzaklıktaki kuruluştur.ayrıca meteorolojinin sesi isimli radyonun sahibi olan kuruluştur kanımca..
bu sabah kar yağıcak demişlerdi tutmadı şimdi de gece yağıcak diyorlar eğer yağmazsa kendilerine pis dalıcam.
bizim komşu nurten teyzeden daha az güvenilir olan kurum, kendileri bacaklarını şöyle bir ovuşturduktan sonra yağmur yağacak, kar yağacak dedim mi 3 saate kalmaz ve yağış olur ama meteoroloji genel müdürlüğü bu aralar kar yağacak diyor ortada ne kar var ne yağış, bir türlü tutturamıyor nedense.
hava tahminlerini bir türlü tutturamayan kurum, 4-5 nisan da istanbulda sağanak yağacak dediler daha damla düşmedi, umutlarını yarına taşımışlar ama pazar günü de sağanak gözüküyor, bekleyip göreceğiz.
(bkz: MURAT KAZANASMAZ)
71 yıldır ilk kez bir metoroloji muhendisinin genel müdürlüğüne atandığı kurum.
bir boka yaramayan kurumdur. yaptıkları tahminler çok nadiren tutmakta, buna kendileri de şaşırmaktadır. akşamdan beri kar yağan yerler bulutlu gözükmektedir. helal olsun diyoruz sana, iyiki sana göre iş yapmadık!
herşeye rağmen işleri zordur. "şu gün kar yağacak" demeleri yeterli bulunmaz, saat vermeleri gerekir. "saat 15:00 de kar yağacak" deseler, 15:15 de yere kar tanesi düşmez ise hücum hep meteorolojiye olur.
son bir haftadır fena s.çmıştır kendileri kurum olarak. fırtına fırtına dediler ortada bir şey yok. misal 4 gündür kütahya gök gürültülü sağanak yağışlı dediler damla yok.
yurtdışındaki meslektaşlarıyla kıyaslandığında solda sıfır kalacak kurum.zira adamlar bir haftalık tahminlerinde yanılmıyorlar efendim.sele hazırlıklı ol ankara çağrılarını sürekli tekrarlayıp ankaraya tek damla yağmur düşmemesiylede ankara gündeminin espri konusu olup binalarının önüne kum çuvallarını taşıyanların epey bir küfür ettiği kurumdur ayrıca.
bugün kütahya'yı sağanak yağışlı gösterdiler yine. daha 3 saatleri var ama bakarsın tutar bu sefer.
bugün yağmurlu gösterdikleri kütahya yazdan kalma bir gün geçiriyor. yine tutmadı yani. zaten dediğim gibi son bir haftaları özellikle kütahya için tam bir fiyasko.
sans topu oynar gibi hava tahmini yapan kurum. yağmurlu derler, güneş açar. güneş derler, kar yağar..
kusursuz bir web site'ye sahip devlet kurumu. tahminlerin tutup tutmaması tartışılır ancak, keşke bütün kamu kurumlarının internet siteleri böyle çalışsa.
olur da bir gün bu ülkeye başbakan falan olursam kökten değiştireceğim ilk kurumdur.bilimsellikle uzaktan yakından alakalarının olduğunu zannetmiyorum gün içinde ne yapıyorlar kurum içerisinde çok merak ediyorum.
"meteor.gov.tr" adresi gülünç olan internet sitesidir. meteorolojiyi meteor olarak kısaltmak kimin fikriyse büyük bir tebriği haketmiştir.**
büyükşehir belediyelerinin dinlemesi gereken kurum. adamlar boşa mı anlatıyorlar.
her gün yanlış tahmin yapsanız da kovulmayacağınız bir kurum. hava durumu böyle beleş bir iş.
web sitesi kullanışlı ve hızlı olan ancak kurum olarak afedersiniz bi b.ka yaramayan müdürlüktür. ertesi günü bırak aynı günün hava tahmini saatlik olarak değişir mi allasen? tahmin dedik tamam ama biraz da tutarlılık olur yani. yok yarın yağışlı gösteriyor hem de gök gürültülüsünden, öğleden sonra tekrar bakıyorum aynı tahmin güneşli olmuş. n'olur yapmayın böyle.
Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun.

(bkz: shakespeare)
bir çok kızın açılış sayfasıdır, ben bunu gördüm.