bugün

Msnde yeni yetmelerin selam verme şekli.
(bkz: metallica)
muhtemelen korn'cuların övünme şekli.
''ben de demirciyim usta'' diye kafaya alınabilecek, metalci olmayı marifet sanan, söliyim de şekil olsun moduna giren insanların kullandığı cümle.
- METALCiYiM BEN
- A.S.
sadece hardcore grindcore nu-metal dinleyen alternoların kendini metalci sandığı için olur olmadık her yerde kullanarak gerçek metalin olağanüstü havasını dağıttıkları sözdür aynı zamanda...
bu lafı sarfeden bünyeler, amaçlarının "kız ayarlamak için aykırı olmaya çalışmak" olduğunu belli etselerde aşağıdaki yaşanmış diyalog böyle kişilere kapak olacak niteliktedir;

örnek : düzenli olarak başımdan geçen olay, müzik dinlemekteyim, bir kız yanıma yaklaşır;
kız - ne dinliyosun sen?
ben - anlamazsın yaa...boşver
kız - aptal mı demek istiyorsun bana?
ben - öffff.....ya duymamışsındır diye söylüyorum.
kız - söyle sen
ben - lacrimas profundere"nin lilienmeer şarkısını dinliyorum !!! oldu mu ?*
kız - haa....*

yorum : yukarıdaki örnekte görüldüğü üzere kız tavlamaya uygun bir sıfat değildir "metalci" olmak. metal müzik dinlemek içten gelmelidir.özentilik yapmak, elinde bir gitarla sağa sola hava atmak için değil.
(#364308)
(bkz: metalikacı)
her türlü dadaistlik duygularını das-dadaizme taşıyabilecek fikirlere açık yeni bir oluşumdur "metalciyim ben"... sözlükten de destek bekleyen bir oluşumdur. haklıyı haksızdan ayıracak oluşumdur. güçlüyü zayıftan ayıracak... afallamış suratlara bir tokat gibi çarpacak. metalcilerin haklarını ve özgürlüklerini savunacak gerekirse silahlı çatışmaya bile girecek oluşumdur. bolca dar pantolon eskitecek oluşumdur. deri, bira ve motorsiklet tabikide... ne toplum için sanat ne sanat için sanat umrunda olmayacak oluşumdur. iradesine ben böyle istedim ve işte böyle oldu diyecek oluşumdur. gerekirse bireysel olarak bile sürdürülecek ama yinede sürdürülecek olan oluşumdur... gerçek metale ve gerçek metal insanına saygılar.
metalciyim metalcisin metalci. fuck kelimesini lars gibi telaffuz edenlerden bekliyeceğim kendini tanıtma cümlesi.
ayrıca sadece dışardan destekliyeceğim bu pisliğe hiç bulaşmıyacağım chazsmyr dhuunyl ne halin varsa gör diyeceğim oluşumdur... ama metalci kopar bizi albümüne alınırsam belki hakkında iyi şeyler düşünebilirim ne biliyim.
gitarda god hates us all'un yardım edeceği oluşumdur...
(bkz: iyi de bana ne)
haklı olarak bazılarının umrunda olmayacak oluşumdur. ses duyurma gibi bir amacı yoktur. umursanmak düşünce yapısına ters düşer. sadece biz böyle istedik böyle oldu demek için kurulmuş oluşumdur. eski değerleri yıkacak ya da en azınan dibine dinamit suyu dökecek oluşumdur. herşeyi olduğu gibi bunuda umursamayanlar çıkacaktır.
soyle demek gıbı bısey mı acaba. tornacıyım, son utucuyum, overlokcuyum, manavcıyım, popcuyum, topcuyum, gayım, lezbıyenım, vasıfsızım, elımden her ıs gelır abiiii.
bir zamanlar hepimiz metalciydik sonra ne olduysa aklımız başımıza geldi.
fatih ve dolaylarında herhangibir snafa söylenmemesi gereken cümle:

-selamun aleyküm abi
+aleyküm selam canım..
-buralarda bir tuvalet var mı acaba?
+okuyomusunuz canım siz?
-yok abi,metalciyim ben..
+hassktir la, keraneci seni! satanist pezevnk! hikmet abi, tarık abi, gelin bu puşt şetancıymış abi!
masaüstünde wpww afişleri vardır.
hard core ve nü metali de bir metal türü olarak kabul eden hard core cuların da söylemeyeceği cümle..
(bkz: aferin sana)

(bkz: git kendine bi çukulata al bana yazdır)

bonus:

bir dumcu tarafından söyleniyorsa:

(bkz: b s tir git çay koy)
(bkz: aferin iyi düşünmüssün)
elemanları sarkastik entryler giren oluşum.
-metalciyim ben
-çinko, bakır, teneke tencere kalaylıyonuz mu evladım?
eline geçen siyah giysileri üstüne geçirdiği zaman metalci olduğunu düşünen zavallıların ağızlarından dökülen sözcük öbeği.
yurt genelinde götlerde pireler uçuşurken yüzüne çok acımasız bir corpse paint yapıp güvenliklerin ve yurt sakinlerinin alayının huzurunu kaçıran deyim yerindeyse altına sıçtıran pis kirli emellerini yurda taşımış oluşum.
kendilerine tek rakip olarak norveç black metal mafyasını gösteren oluşum.