bugün

çok merak ettiren farklardır.

bence rockta müzik daha az söz yoğunlukta müziğin türü metalle aynı
metalde de ritim ve müzik onemli söz azınlıkta. ben böyle düşündüm doğru mu degil mi bilemem.

edit : tamam bi daha düsünmiycem.
rock müzik punk, alternatif, grunge aklıma gelmeyen kolları vardır. duman, yüksek sadakat, mor ve ötesi green day limp bizgit vs vs.

metal ise hard, heavy, soft, vs vs ayrılır ve çok karmaşık gibi görünür ancak dinleyicinin zevkine göre değişir. metallica, pentagram, kurban, iron maiden vs vs.
Metal türkse rock kürttür.
Rock pink floyd'dur,jimi hendrix'tir,kimi zaman led zeppelin'dir.metal ise kıçı kırık slipknot veya disturbet gibi ergen gruplaridir.

Söyleyin allah askina ulu sozluk hangisi daha iyi.
Rock müzikte genelde elektro gitar sesi baskindir (hard rock disinda hard rockta daha cok bas gitar kullanılır). Rock gruplarında vokal ön plandadır. Vokal genelde clean dir. Arada scream vokal kullanilir.
Metal Müzikte elektro gitarinda yaninda baskın olarak bateri sesi de vardir . Vokal genelde Brutaldir arada scream atilir. Vokal kadar gitarist de ön plandadır bateristlerde grubun bel kemigidir.
rock muzikler genelde 4 dk civari olurken metal muzikler ortalama 8-9 dakika sürer. Süre farkinin temelinde ise metal müzikte ki gitar sololar tutar.
atkı ile fular, kravat ile papyon gibidir.
rock müzik biraz daha söz ağırlıklıdır, popülerdir herkes dinler.

metal daha enstrümantal'dır, metal müzik yapanlar çaldıkları müzik aletlerine daha hakimdirler.

metalcilerin çoğu alanında virtiözdür, çok iyi bas gitar, elektro ve bateri çalarlar,; gitar soloları enfestir zaten en iyi solo performanslarını onlar gösterirler genelde (bkz: cem köksal). bi yerden bakıldığında mozarth ya da bach gibi düşünebilisiniz kendilerini. felsefe yapmaya daha yatkındırlar.

klasik rockçılardan kastım burada duman, kargo, mor ve ötesi, model, manga gibi gruplardır.

zaten öteki ayakta pentagram'dan daha iyi verilebilinecek bir örnek yok gibi durur. ha onlara yakın bide kurban vardır.
biri kot montlu mutlu ruh haliyken diğeri deri ceketli isyankar ruh halidir.
(bkz: triton)
(bkz: beşli bemol)
ikisi de süperdir. metalde sololar daha hardcore dur ve çalması zordur.