bugün

metal müziğin diğer müziklere benzememesinden ötürü arada bir headbang denilen kafa sallama işlemini yaptırması nedeni ile metal ile alakası olmayan ''napıyor lan bu?'' şeklinde şahsınıza garip bakışlar atan insanlardır. genellikle kaale alınmazlar. ne yani kardeşim sevdiğimiz müzik için iki kafa sallamışız çok mu garip?..
gayet normal insanlardır.
sabahın köründe bile otobüste duyuyorum demir sesini.
lan benim başım ağrıyor. kulaklıktan da çıkan ses de mübarek devasa hoparlör sesi gibi.
kesinlikle normal ve bakmakta haklı olan insandır. metal ne lan? demir mi? yoksa kazık mı? çok mu seviyorsunuz? hastası mısınız? eğer cevabınız evetse s.ktirin gidin başka yerde dinleyin, herkes sizin gürültünüzü ve aptal aptal kafa sallamanızı çekmek zorunda değil çünkü. çekemeyenin anten takmasına gerek yok, siz dinlediğiniz müziğe anten takın yeter * * . eğer sorun sizin manyak müziğinizi dinleyende olduğunu düşünüyorsanız, bir daha düşünün * * * * * *.
genelde tuhaf bakılan, metal müzik dinleyenler değil, ergenlik döneminde metal dinliyorumu abartıp yaşam biçimi haline getiren ve özentiliklerle yüklü, garip bir tip haline gelen insanlardır.
ben de özellikle lise dönemimde çok dinlemiştim, ancak kimse bana garip garip bakmamıştı. çünkü sadece dinleyiciydim, özentileşip garip akımlara kapılanlardan değil.
Metal müziğe değilde ergenusa bakılır garip garip tuhaf tuhaf acaip acaip.
johan hegg abimizin müthiş sesini duyunca " ay bu ne be" bakışı atanlar.
alakalı olarak:

(bkz: hem rock müzik dinleyen hem müslüman olan insan)
http://www.youtube.com/watch?v=3WzlNKp_niI
eğer şu müziğede garip garip bakan insanlar olacaksa sorun kesinlikle sizdedir.
sanat metal müziktir.*
metal sadece müzik değildir. isyandır isyan isyanımızdır. öfkenin dışa vurumudur. o yüzden bakanlar çokta....
büyüklerinden duydukları satanist kılıklı insanları canlı canlı görme heyecanıyla şoka giren insanlardır.
garip garip baktırmak için toplu taşıma vb. yerlerde yüksek sesle metal dinleyen insanlardan daha garip olmayan insanlardır.
her metal dinleyen insan satanist kılıklı değildir. Metal müziğin dinleyenleri çoğunlukla genç insanlardır. Gençlerde enerjik oldukları için ve isyanlarını dışa vurmak için metal müziğe yönelirler. Metalcilere garip garip bakan insanlar geri kafalı insanlardır, metal müziğin ruhunu bilmeyen insanlardır ve metal müzik hakkında yeterince bilgiye sahip değildirler. Metal müziği sevmemeleri onların toplumdaki metal müzik severlerine garip garip bakmalarını ve onlara satanistmiş gibi davranmalarını gerektirmez.
(bkz: sadece türklerin yapabilecekleri)
gitarların ağlayışını duydun mu hiç?
ama nerden duyacaksın ki…
onlar senin için sadece bir eşya.
ama değiller, hiçbir zaman olmadılar.
metal dinler misin?
cevabın ”hayır” galiba…
tamam dinleme sana zorla dinletende yok.
ama sana birşeylerden bahsedeceğim…
bazı gruplar vardır mistik olayları anlatır,
bazıları ölen sevgiliyi,
bazısı ise atalarını,
ama sen ve etrafındaki çoğu insan onları hep aynı şekilde değerlendirdin…
”satanist”,”eroinman” vs…
nerden biliyorsun?
hiç aralarına katıldın mı?
ya da zahmete girip araştırdın mı?
ordan oturduğun yerden ahkam kesmek kolay…
tamam sert müzik yapıyorlar…
tamam bazı kötü örnekleri var.
ama nerden biliyorsun hepsinin öyle olduğunu.
bir olay anlatacağım sana;grup konserdedir, sert bir şarkı,
herşey gayet sert,
brutal vokaller,
eski sevgiliye olan kin,
bağırış çağırış,
ama bir an gelir hepsi susar,
herkes geri çekilir,meydan solocuya kalır.
solocu başını öne eğer,
saçları yüzünün görülmesini engeller.
sonra solosuna başlar,
solosunu girerken gözünden bir damla yaş akar,
sonra bir damla daha,
ve devam eder solocu ağlar.
ağladıkça elindeki gitara daha içten odaklanır,
ve gitarıda ağlamaya başlar.
ikiside ağlar,ağlar,ağlar…
onları anlayanlarda fena olur,
bazıları gözyaşlarıyla eşlik eder.
şu satırları yazarken bende ağlarım.
soruyorum sana;
ben o ağlayan solocuyum,
ya da seyircilerden biriyim,
hatta o ağlayan elektro gitarım…
ne diyorsun bana;
”satanist” mi?
”ağlama” mı
metal müzik hakkında zerre kadar fikri olmayan insandır. bu müziği dinlemeden önce bilgi sahibi olmak gerekir. yoksa istediğin kadar dinle hiç bişey hissedemezsin.
fransız bakışıdır*
toplu taşıma araçlarında başıma gelen hadisedir.kulaklıktan dışarı çıkan sesi duyan teyzeler ve amcalar içten içe yazık lan kimin çocuğuysa şeklinde bakışlar atar.iyi mi kütü mü olduğuna daha karar veremedim.
metal dinleyenler yeryüzünün ölü pixelleridir! görmek istemesende gözüne ilişir canını sıkar allaaan çirkinleri.
bahsedilen şeyin toplu taşıma araçlarında son ses müzik dinleyen tipitipler değil metal müzik dinleyen insanlar olduğu çok açıkken hala malak malak konuşanları göstermiştir.
metali dinleyen kişi herkese garip gelir. (bkz: metal müzik)
normal insanlardır.

çünkü metal dinlenmez; metalin sesi dinlenir ya da bir müzik türü olan metal müzik dinlenir.
paranoyadır. metal müzik dinleyen insan, aç tavuğun kendini darı ambarında sandığı andaki halet-i ruhyeye sahiptir.
metal müzikle arası iyi olmayan insanlardır.