bugün

Mesafe aşka engel midir bilmem ama ben aşk engelliyim sanırım. Bu yaşadıklarımın başka açıklaması olamaz.
(bkz: meral akşener engel midir)
(bkz: yaran yanlış okumalar)
En büyük engeldir.
evet engeldir.
değil diyenin ağzına vurunuz.
mesafenin ya da engelin değilde aşkın tartışılması gereken konudur, bu yolla sorunun yanıtlanabileceğini düşünüyorum.

kimin aşkı, neyin aşkı, nasıl bir aşk, kime göre aşk gibi soruların tartışılıp irdelenmesinden sonra kesin sonuca ulaşılacak konudur.
Engeldir bence, hele belli bir yaştan sonra insan sevdiceğine hiç yoktan sarılmak ister. Ayda yılda bir görüşerek ilişki yürütülür ama çok sağlıklı olmaz bence.
aşk fiziksel ve duyusal bir sersemlik hali olduğundan, hiçbir şey engel değildir.
bir başka deyişle aşk, elinde ne varsa terazinin bir kefesine koymaktır.
bunu nerede yaparsan yap, dengen bozulur.
önce bi sakin olacaksın.
Birlikte olmamıza mesafeler değil aptallığın engel. (bkz: küçük iskender)
Iki senedir surdurdugum iliskidir. Iki sene oncesine kadar engel degildir desemde suanda engel oldugunu anlamaktayim. Aranizdaki sevgi ne kadar fazla olursa olsun en ihtiyacin oldugunda gelip saramiyosa gecti diyip alimdan opemiyosa, onun ihtiyaci oldugunda sarilamiyosam ne anlami kalir ki?

Edit: 4 sene oldu engel değilmiş *
Aşka engel olan cok şey vardir.
başka şehirde ki bir hatun kişisiyle 6 ay problemsiz kavgasız geçinip
yaşadığım şehirde ki hatun kişisiyle 2 ayda 6 kere ayrılııp onlarca kavga ettikten sonra engel olmadığını anladım.
Aşk varsa mesafe yoktur ya.
2 gündür ortalıkta dolaşan başlığın doğru açılmışı.

Gelin şuraya yazın amk gözüm kanadı lan.
Mesafeler sevgiye değil, ama ilişki yaşamaya her zaman engeldir. Her ne kadar sürekli konuşsanız, görüntülü araşsanız da; bir zaman sonra kafayı yiyecek gibi olacaksınızdır.
Büyük bir sorunsal.

Lise ve üniversite dönemimde yaşadığım 4 yıllık ilişkinin bize tek eksisi farklı kafa yapılarına sahip olmamızdı. 1 seneden sonra vicdan araya girdiğinden 3 sene daha ayrıl barış ilişkiyi yürütebildik. Son ayrılıktan sonra kendime söz verdim bir daha olmayacak diye ama oldu.

Tam 8 yıl sonra, günümüz olarak 1 ay öncesinde memleket ziyaretinde ortak arkadaş grubumuzda tanıştığım kız arkadaşım ile mükemmel bir ilişki geçirmekteyiz. Yüz yüzeyken duygularımızı birbirimize acamasakta ikimizinde içinde aynı duyguları barındırdığımızı biliyorduk. Telekominikasyon şirketleri bu durumumuzdan yararlansa da menfaat işin içine girince odenilen faturalar pek koymuyor aksine hoşuna gidiyor. Kiz arkadaşım ile mental açıdan aynıyız. Şu ana kadar anlaşamadığımız bir durum yok ve bu durumun böyle gideceğini öngörebiliyorum.

Örneğin, 2 hafta önceki konuşmamızda tatil planlarımızı yaparken otel önerilerinde bulundu. Kesinlikle bir otele kendimi kapatmayacağımı gitmiş olduğumuz yerin tarihi ve kültürel yerlerini gezmek istediğimi dilegetirdigimde çok şaşırmıştı. Gelecek tatil alanımızda çadır kurmayı düşünüyoruz.

Akşamki konuşmamızda evrimden bahsederken goriller ile insanların işaret dili ile konuşabildiklerinden bahsettiğim de, bana işaret dilini çok öğrenmek istediğini söyledi. Bildiğiniz o an yanında olup içime sokarcasina sarılmak istedim. Çünkü ondan bağımsız 5 ay öncesinde bir gün iş çıkışında otobüs ile eve dönerken rastladığım bir olaydan sonra kesinlikle dünya üzerinde anlaşılması gereken çok fazla insanın olduğunu fark ederek, ilk yapmam gereken şeyin işaret dili olduğunu deli gibi beynimin bir yerine kazımıştım ve bunu ondan duymak beni mest etti resmen.

Yani demek istediğim, mental olarak ve bir birine güvendikten sonra mesafelerin pek bir önemi kalmadığını düşünüyorum.

Dip not: en kısa zamanda işaret dilini öğrenebilmek için kursa başlıyoruz.
Hiç mesafeli aşk yaşamadım.
Ama eğer olsaydı sanırım çok şey eksik olurdu.
iki gönül bir olduktan sonra kesinlikle değildir.
Engele takılan aşık mıdır, engele takılanın yaşadığı yaşattığı aşk mıdır?

mesafeyi-Engeli cümle içinde kullananın aşkla işi olmaz.

Anılan her şey olabilir, aşk değildir.
kurşun bile 400 metreden sonra dağılmaya başlıyorsa mesafeler tabiki engeldir. aşık olduğun insanın kapısının önünü süpüren çöpçü bile senden daha şanslı. haftada bir ya da iki sefer de olsa onu görüp, arkasından bakabiliyor. sen aylarca, yıllarca göremiyorsun. çünkü mesafeler seni bitirmiş.
Çıkarma şu başlığı karşıma be Sözlücan. Şimdi ayrı üniversitelerde okuyacağız onunla. Birimiz doğuda birimiz batıda olcak. Aramıza kocaaaa türkiyeyi sıkıştırdık. Sen hala mesafe mi diyorsun?
(bkz: gözden ırak olan gönülden de ırak olur)

(bkz: göz görmeyince gönül katlanır)

ikisini de dene tarafını seç.
Mesafeler dahil aşka her şey engeldir adamım.
Niyet önemli...
Engel olmasa da çukur gibidir. Çakılıp kalabilirsin. Zamanla da boğazınıza kadar batarsınız.
mesafeler aşka engel değildir. kavuşursan meşk olur kavuşamazsan aşk olur sözü bu konuyu niteler.
Aynı şehirde aynı ilçede olup konuşamadığınız insanlar yok mu? Ya da sizden kilometrelerce uzak olup konuştuklarınız ?