bugün

nostalji rüzgarının bir başka halkası. gerçek bir ıssız adam var ise ülkede kafasını sokacak delik arıyordur şimdilerde.
Severek dinlediğimiz göksel albumu.
son zamanlarda dinlenebilecek en güzel albümlerden biri.

''seni özledim
daha şimdiden
senden gitmeden
sana nefretimi
terk ettiğimi
unuttum birden

hemen koşup yırttım yazdığım mektubu
bekledim her geceki gibi yolunu
alışmışım meğer ben herşeyine
yaşantına ismine, beni çağıran sesine

seneler sonra bir gün bana sorarsan
anlatırım dönüşümü yarı yoldan
alışkanlık bin betermiş aşktan''
sanki göksel söylesin diye yazılmış bir şarkı. ses tonu müthiş oturmuş bu şarkıya. şarkıdaki tüm duyguyu dinleyiciye geçiriyor. sözler e doğal olarak buram buram hüzün yüklü. ama tıpkı hayatta da olduğu gibi bu kadar hüznün içinden bir sevinç, bir coşku bulabilirsiniz. ne diyor mesela;

ayırmasın tanrım seni yanımdan
mükemmel bir göksel albümü.

70'lerin o güzel ve tanıdık şarkıları göksel'in insanın içini kıpır kıpır eden sesiyle birleşince gerçekten şahane bir karışım olmuş.
eğer bir albümde tek şarkı güzelse o albüm kendisi için ödenen parayı haketmiyordur. (ör: tarkan - dudu)

eğer bir albümde 4-5 şarkı güzelse o albüm kendisi için ödenen parayı hakediyordur. (ör: tarkan - yine sensiz)

eğer bir albümde tüm şarkılar güzelse o albüm efsanedir (ör: tarkan: şıkıdım)

göksel'in bu albümü efsane olmaya adaydır. bir şarap gibi hem neşeli hem buruk tadı var. sarhoş ediyor bir süre sonra...
'baksana halime gülme deli diye
akıl ermez bu gönül işine'

göksel'in cidden duygulara dokunan o tatlı sesine yakışmış şarkılardan oluşturduğu çok hoş bir albüm.

yalnız bana ilginç gelen bir şey var: hem göksel hem de albümleri hakkındaki entry sayısı.
evden kacip yazdigi mektubu tam gorulemeyecek bir yere koyan insanin beynini kemiren dusuncedir. cunku isin ucunda b.ku b.kuna kacmis olmak anlasilamamak da vardir. *
nostaljik konsepte başarıyla oturtulmuş bir göksel albümü.
'depresyondayım', 'bi seni konuşurum' gibi şarkılarla gündemde iken resmen acı çekiyordum. böyle güzel seslerin böyle gereksiz çalışmalarla seslerini harcamalarına katlanamıyorum be sözlük. ses renginin çok güzel olduğunu, geniş oktavlarda şakıyabileceğini biliyor, 'bu kız ne güzel tsm söyler ulan' diye içleniyordum. sonraları bu konuda gerçekten iyi oldu haberlerini işittim, daha da içlendim. hep bir şeyler bekledim ve sonunda 'mektubumu buldun mu ' adında bir güzellik düştü kucağımıza. hala sevinç ve telaş içindeyim.
üstelik kendisi de yıllarca benimle aynı fikirdeymiş, şöyle diyor bir röportajında:
''Günümüz müziğinde sesimi doya doya kullanamıyordum. Bu albümde mutlu bir kuş gibi şarkılarımı söyledim ve sesimi değerlendirdim.''
nostalji albümlerinde görülen ruhsuzluk bu albüme de sıçramış sanki. umarım ıssız adam furyasından ötürü böyle bir albüm yapma projesi gelişmemiştir. ama sanmıyorum, öyle hemen albüm yapılmaz, değil mi?
hatta yaktım bile beyaz küller uçuştu.
göksel'in sesine cuk oturan benim gibi duygusuz adamı bile etkileyen mükemmel şarkı.
şimdilerde 'mailimi okudun mu?' halini alan soru.
nostalji sevenler icin 5 yildiz, goksel sevenler icinse 10 numara bir albumdur. icindeki her sarki altin degerindedir.
göksel'in yaptığı en güzel albümlerden birisi olan eski nostalji şarkılara yeni bir yorum getirdiği müthiş albüm. her şarkısı ayrı değerlidir defalarca dinlenir.

göksel ile albüm hakkında söyleşi: http://www.hurriyet.com.t...rtesi/11560698.asp?gid=66
Harika bi sanatçının elinden çıkmış albüm. Hastayım bu kadına he.
yalnız söylemem gerekir yazları dinlemesi kesinlikle daha hoş olan albüm. göksel'in nostalji sever eskiye özlem duyan insanlara armağanı. cdsi arabamıza alındığından beri* 2009 yazından beri sürekli dinlerim.

"inanmam" - 03:02
"Çaresizim" - 03:38
"Dudaklarında Arzu" - 02:48
"Gülmek için Yaratılmış (Yok Yok Yalan Deme)" - 04:07
"Mektubumu Buldun Mu?" - 03:06
"Baksana Talihe" - 03:45
"Ağlamak Güzeldir" - 02:46
"Bilemedim" - 03:30
"Senden Başka" - 02:47
"Güle Güle Sana" - 03:26
"Şimdi Sen Varsın" - 02:28
"Sen Bensiz Ben Sensiz" - 05:03