bugün

beşiktaşın duble şampiyonluğunu bir türlü hazmedemeyen fenerbahçe taraftarının kapak diye adlandırdığı olay. kapağın en büyüğünü hatta birini pek yakından görmüşken hala neyin peşinde oldukları anlaşılamamıştır. bir zamanlar gazetelere manşet olduğu gibi eşşekler adam olur bu fener adam olmaz.
Besıktasın mehmeti, fenerin ise topuz'u alma girisimi ile neticelenmis durumdur.
neticede beşiktaş mehmet topuz'u, fenerbahçe ise baba'yı almıştır.
fifa talimatlarından bihaber fenerbahçelilerin müthiş inançla mutlu oldukları sevinç nidaları attığı ancak malesef sonucuna ulaşamadığı mevzu.

mehmet topuz'un rızası dışında bonservisini devredemez kayserispor. yani "aziz başkanla görüşsün" diyenler önce fifa talimatlarına bakacak. aziz başkan ile kayserispor prensipte anlaşmışlardır ancak bonservis devrini mehmet topuz'un rızası olmadan gerçekleştiremezler.

sonuçta mehmet topuz 1 yıl kayseri'de kalır, seneye de kayseri avucunu yalar. ha oldu ya, 1 yıllık hak devri gerçekleşti mehmet topuz, mevcut kayseri ve mehmet topuz arasındaki sözleşme şartlarına göre fenerbahçe'de 1 sene -tabi oynamak denirse- oynar.

sayın aziz yıldırım, çok istiyorsa, topuz ile görüşsün, mehmet ile değil!
fenerbahçe taraftarının hüsrana uğradığı/uğrayacağı muhabbet.

http://video.ntvmsnbc.com...4303330738665243681544772
herşey güzel de antu.com'u ciddiye alınacak bir müessese gibi gösterip örneklemek yanlış. Sonuçta orası antu.com. Diyor ki Yusuf Şimşek, Mert Nobre gibi olur. "Ali Güneş gibi olur" kısmı doğru da, üç yüz seneden sonra onları gözyaşları içinde bırakan kupa maçında gene Yusuf Şimşek. Ya da Mert Nobre şu anda Fenerbahçe'ye dönse ağızlarının suları aka aka "oh bee" diyecek olanlar da onlar. Nasıl diyelim, mesela bir Selçuk Yula futbol yazısı ciddiye alınabilir mi? Yazar, "Feneeer, feneer" der, "gs şöyle, bjk böyle" der durur. antu da aynı fanatiklikte gereksiz bir oluşumdur. Onlara sorsan, biraz itelesen, "Messi mi? Messi elbette doğuştan fenerli'dir" derler.

MEhmet Topuz'a gelince, belki gerçekten Beşiktaşlı, belki gerçekten Şampiyonlar Ligi daha mantıklı geliyor. Neyse ne, ama adam "ben beşiktaş'ı istiyorum" diyor. haklı, ne yapacak ya, Fener'de mi oynayacak? Bir insan doğru olan bir şeyi yaptığı zaman bu kadar üstüne gidilmemeli.
konu hakkında yıldırım demirören kişisi "bir oyuncu ben bjkliyim dediği halde, başka bir takım onu alıyorsa, bu o takımın ezikliğini gösterir" gibisinden bir şeyler demiştir. biz o adamı almayız geçer gider, koskoca fenerbahçe mehmet topuz'a kalmadı da, senin terbiyesizliğini napcaz? koskoca bjknin başkanı olmuşsun, liseli çocuklar gibi konuşuosun yok eziklik falan. ayıptır yahu bir sürü insan izliyo belki kimisi örnek alıyo, insan biraz daha dikkat eder konuşmasına. ha illa konuşurum ben diosan adam gibi söyle, taşşağımız yetmedi almaya, adam bizi istiyo ona rağmen getiremiorz de tam olsun.
beşiktaşlıların ve fenerbahçelilerin çok eğlendiği transfer hikayesi.

o değil de, haber gündeme düşünce "puhahaha koyduk çocuğu" diyenler "biz zaten istememiştik, biz istemediğimiz için gitti" deyip karşı tarafın eğlencesini daha bir katlayacaklar...

birkaç gün içinde birilerinin eğlencesi devam edecek, ötekiler geçirdikleri hoş saatlerin heyecanına sayacaklar yaşayacakları hayal kırıklığını.
an itibariyle gerçekleşmiş olaydır.
an itibariyle gerçekleşmemiş transferdir. mehmet topuz fenere imza attı da bizim mi haberimiz yok.
aziz yıldırım'In fenerbahçe camiasına rağmen yapmakta kararlı olduğu transfer. anlaşılmaktadır ki eli kulağında gerçekleşecek. bu transferde rahatsız edici noktalar saymakla bitmez.

mehmet topuz'u isteyen fenerbahçeli görmedim. ancak ben dahil pek çok fenerbahçeli şu transfer olayını oldu bittiye getirmeye çalışan beşiktaş yönetimine ve sanki bu konuda haklıymış gibi kamuoyu yaratmaya çalışan bazı beşiktaşlılar'a ders olması açısından bir yandan da gizliden gizliye bu transferin olmasını istiyor.

forza forumlarında dansöz, acılı kebap ve şalgam suyu tadında vıcık vıcık arabesklik kokan, vay memedim, oy kartal bakışlı yigidim, sevenler kavuşacak sabret memedim tadındaki yürek burkan yorumları okudukça gülesim geliyor.

onun belgesi bunun bilgisi, onun oteli, bunun koruması derken beşiktaşlılar şu noktayı unutuyorlar. mehmet topuz hasta beşiktaşlıysa 1 sene kayseri'de top oynar serbest kalır gider beşiktaş'ta futbol hayatını efsane olarak sürdürür bu kadar basit. beşiktaşlılar'ın anlamak istemediği bir diğer nokta da mehmet topuz için fenerbahçe, beşiktaş, galatasaray önemli değil, önemli olan büyük bir takıma gelmek ve yaşı çok geçmeden kendisini gösterip 30 yaşından önce avrupa'ya kapağı atıp küpünü doldurmak. bu da gayet normal ve tutarlı bir futbolcu düşüncesi ve davranışı.

işi kuralına kaidesine göre yapmayan beşiktaş yönetimi profesyonel bir futbolcuyu amatör ruh tuzağına düşürüp, sırtına forma giydirmiş ve 50 milyon dolar verseler fener'de oynamam ben beşiktaşlıyım dedirtmiştir. yıldırım demirören de mehmet topuz beşiktaş'a hayırlı olsun beşiktaşlıyım diyen futbolcu beşiktaş'tadır diyerek çağ dışı bir tutum sergilemiştir. bunu destekleyen beşiktaşlılar yusuf şimşek'in ne şartlarda trabzonspor'un elinden çekilerek alındığını kısa bir hatırlamalılar. çok da geçmedi üzerinden halbuki.

şimdi mehmet topuz fenerbahçe'ye daha yakın. kural kaide bilmeyenler yanlış hesabın bağdat'tan döndüğünü unuttukları için mağdur ve mahçup olurlar. bu transfer hikayesi de çok büyük olasılıkla beşiktaş için bir transfer başarısızlığı olacaktır.
iş artık futbolcunun nerede oynamak istediğine ya da nereye imza atmak istediğine değil, aziz yıldırım'ın "ben istediğimi istediğim yerde oynatırım" mantığına döndü fenerbahçeliler için.

baksanıza şu yorumlara: http://www.ntvmsnbc.com/id/24975145

"Bir Gün Herkes Fenerbahceli Olucak * ", "ee BiR GÜN HERKEZ FENERBAHÇELi OLACAK diye bosu bosuna dememıs atalarımız * "

fenerbahçe'ye faydalı olur mu olmaz mı dan ziyade, bir gün herkes fenerli olacak keh keh keh. mehmet topuz hele bir oynasın, ondan sonra göreceğiz ne olacağını.
üzülerek söylüyorum ki fenerbahce nin türk futbol tarihinde yediği en büyük kazık olacaktır.
fener bahçe için hayırlı olmasını dilediğimiz transfer.

bu sene ki transfer atağında özellikle iç transferde açık ara önde götürmesine de yarar sağlamıştır.

edit: zaten fenerbahçe'liymiş kendisi .
fenerbahçe'nin aziz yıldırım'ın gereksiz inadıyla başarmış olacağıdır.

bu kaostan hem beşiktaşlı yazarlar, hem fenerbahçeli yazarlar karşılıklı laf soktuk, eğlendik, güldük falan. neyse bu konu hakkında iş neredeyse sonuçlandığı için ciddi manada bir şeyler karalamak isterim.

vakt-i zamanında bundan yaklaşık 1 sene önce burak yılmaz hakkında bir şeyler demiştim, (#3600971) bu arkadaş için de çok farklı bir şey olmayacak. hesapsız transfer fenerbahçe için.

sakın beşiktaşımız bu transferi beceremedi diye bok attığım düşünülmesin gerçekten ciddiyim. mehmet topuz iyi adamdır, serttir mantalite olarak boş olsa da fiziki olarak boş adam değildir.

neyse... daum geliyor büyük ihtimalle yine 4-4-1-1'e dönecek sistem olarak. şimdi soruyorum arkadaş, mehmet topuz geldi defansın sağına mı koyacaksın gökhan gönül'ü bitirme pahasına? veya sağ açığa mı koyacaksın deivid, kazım ve burak varken. o zaman bu kadrodan kim gönderilecek? orta sahanın göbeğine koyacaksın peki nereye? emre var, aurelio'dan söz ediliyor. emre, aurelio ve topuz'un olduğu bir ortamda yılda bir ton para verdiğin emre'yi mi oturtacaksın, müthiş büyük para ödeyerek aldığın topuz'u mu oturtacaksın yoksa bu takıma gerçekten ilaç olacak olan aurelio'yu mu oturtacaksın? kaldı ki, ileride de güiza-alex-semih üçlüsünden de birini oturtacaksın 4-4-1-1 sisteminde. 3'ünü de oynatacaksan bu defa emre-aurelio-topuz 3'lüsünden 2 tanesi oturacak? ayrıca bir de hamit sesleri yükselmekte bu kadro şimdiden bu haldeyken hamit'i ne yapacak bu takım. ha yok hamit gelse banko oynar o ayrı mevzu da bunca maliyetli adamı kulübeye hapsetmek ne denli akıl işi?

işin diğer tuhaf tarafı aziz yıldırım'ın mehmet topuz için ciddi manada büyük para vermiş olması. tüpçü bu adama devre arasında 11 milyon euro verdi kayseri vermedi. düşün bu adama yılda 3 milyon lira veriyor kayseri. 11 milyon euro'ya verse bir de 1.5 milyon lira vermekten kurtulacak buna rağmen vermedi. gökhan emreciksin'e yaklaşık 3 milyon euro verdi aziz. geçen hafta "5 milyon euro artı gökhan" açıklaması yapıldı 8 milyon euro ama gel gelelim dün süleyman hurma "ne kadara anlaştınız?" sorusuna kaçamak cevap verip "rakam telaffuz etmek istemiyorum ama kayseri'nin belki de türk futbol tarihinin en büyük transferi" dedi. 2 kulüp de geçen hafta "5 milyon euro" miktarını açıkladıktan sonra bu adam neden böyle desin? "miktar zaten iki kulüp tarafından açıklandı arkadaşlar, üzerine konuşmaya gerek yok" şeklinde basit bir açıklama yapamaz mıydı? sanıyorum işi apar topar bitirmek için aziz yıldırım nakit olarak miktarı yükseltti. futbolcu "beşiktaş'a gitmek istiyorum" dediği saatlerde fenerbahçe ile olan anlaşmanın resmiyete dökülmesi alele acele bunları işaret ediyor.

aziz yıldırım'ın inadına sebep olan da yıldırım demirören'in terbiyesizlik edip "eziklik" muhabbetine girmesidir. tüpçü sussa bu sezonun ikinci yarısında yaptığı gibi her şey yolunda gidecek ama illaki bir çomak sokmak zorunda zat-ı organizma. iddia ediyorum o terbiyesizliği etmese aziz yıldırım çoktan vazgeçmişti. yani bu bir yandan yıldırım demirören'in de başarısı(!) olarak anılmalıdır.

velhasıl bu adam beşiktaş'ın çok daha büyük ihtiyacıydı fenerbahçe'nin oyun sistemi olsun, kadro yapısı olsun, peşinde koştuğu adamlar olsun gereğinden fazla maliyetli bir transfer hamlesidir. kaldı ki, mehmet topuz fenerbahçe taraftarından ciddi şekilde veto yemiştir. fenerbahçe taraftarının bu mevzudaki isteği beşiktaş ve mehmet topuz'un ceza alması yönündeydi, yönetime o şartla arka çkıyorlardı yoksa mehmet topuz'u istediklerinden değil. aziz yıldırım "değişim" diyerek geldi ama mantalite olarak hiç ders çıkarmadığını bir kez daha gösterdi. ağzını açtığında "kurumsallık" muhabbeti yapar ancak, kişisel inadı ile yeri geldiğinde kurumsallık murumsallık umurunda değil onu gösterdi sağ olsun. fenerbahçeliler de "aziz başkan" diye yollara dökülmeye devam etsinler.
(bkz: mehmet beşiktaş a topuz u fener e) *
anlamıyorum beşiktaşlıları. yahu adam nerden baksan tüm süper ligi tutuyo, sorsan belki juveli misin diye ona bile evet diycek kıvamda bi adamken nasıl oluyor da bu adamı beşiktaşlılar bağrına basıp, üstüne beşitaşlıyım diyen futbolcuyu almak ezikliktir diyebiliyor. tabi bide işin transfer kısmı var. halen içlerinde bi umut topuz bize gelcek diye bekliyolar. ha gelir belki ama beşiktaş aldığı için değil fenerbahçe verdiği için olur o da anca. sonuç olarak takımıyla anlaşmadan konuşmadan, emrivaki yapıp beşiktaş forması giydiren beşiktaş yönetimine ve anlamadığım bi şekilde topuzu istiyen beşiktaşlı kardeşlere çok pis yerleşcek transferdir.
mehmet topuz için sıkıntılı sürecin dahada artacağının habercisidir.

mehmet topuz'un tek kurtuluşu avrupa yollarına çıkmaktır ama ona hangi takım o bonservisi veya yıllık ücreti verir bilemiyorum.
o kadar şeyden sonra gerçekleşirse yazık olacak şeydir.
aziz yıldırım'ın inat ve öç alma yöntemi herkes tarafından bilinen bir gerçek. şut çekmeyi bile unutur o çocuk aha buraya yazıyorum.
baştan beri işin gereği gibi davranan fb istediğini almıştır.
futbolcu beşiktaşlı ise ilk 18 e almazsınız olur biter.
çirkefliğe gelince;
asıl çirkefliği külüple anlaşmadan futbolcuyla anlaşan bjk yapmıştır.
transferin nasıl yapılacagının herkese gösterildiği olaydır. biraz akıllı düşünürse herkes herşeyi anlar.mehmet topuz aziz yıldırıma ulaşıyor beni alacakmısınız diyor, o da bekle kulübünle görüşüyoruz diyor.(bu olaydan topuz bjk li felan olmadıgı ortaya cıkıyor) kulübünle görüşüyoruz ne demek ? seni istiyoruz demek.ama topuz napıyor, demirörenin yaptıgı gibi aziz yıldırımın da kucağına atlamasını beklediği için kendisini büyük görmeye çalıştığı için samimi bulmadım felan diyor ve bjk yi arıyor.onlarda güya büyük klüp sazan gibi atlıyorlar.anlaşıyorlar. kayseri ye gidiyorlar, onlarda diyorki biz bi kaç gündür fenerbahceyle görüşüyoruz öncelik onların.

buraya kadar olaylar tarafların kendi anlattıkları olaylar.işte herşey bundan sonra başlıyor. yıldırım demirören çok uyanık ya.düşünyor fenerbahceyi nasıl ekarte ederim diye.( görüşmeleri beklemiyor çünkü biliyorki fenerbahçe istese kendisini bile satın alır) para anlaşmazlığı çıkar diye bir umudu olamıyor. çok uyanık olduğu için topuz un önüne forma tutmalar, 2mp lik kameralarla fotoğrafını çekmeler.adama açıklama yaptırtmalar.

(ligtv nin röportajında dikkatli dinleyenler arkadan gelen konuşmaları duyarlar.
-bjk liyim de, bjk li yöneticilerle yemekteyim de)

sonra bizim güzel kamuoyumuz ve basınımız fenerbahceyi kaka ilan edip mehmet mal değil diyor.bjk lilerde etik olaylardan felan bahsediyorlar

( aydın karabulutun zorla gönderilmeye çalışılması, yusufun trabzon kampından kaçırılması vs.)

sonuçta noluyor, bjk eline yüzüne bulaştırıyor her şeyi.olmuyor işte, çünkü adamın beşiktaşlılığı felan yok.öyle olsa 1 yıl daha kayseride oynar fenerbahçeye gitmezdi.ama güzel bjk taraftarı bunu anlamamakta ısrar ediyorlar.hala kendilerini büyük takım sanıyorlar.

sonuçta ne olmuştur..evet mehmet topuz transferi tüm kara-beyaz camiaya KAPAK olmuştur.
araya siyasiler konularak yapılan ne ilk ne de son transferdir.

yeter artık siyaseti sokmayın spora!
yazık ki kıçı kırık bir futbolcu için -evet, türk futbolu ne görmüştür mehmet topuz'dan bugüne kadar hakkıyla; sorarım- türk futbolunun iki büyük(!) takımını saç baş kavgaya tutuşturacak olaydır.

lan, Allah aşkına biri söylesin yahu. değer mi ?
başkan futbolcuya gider mi sorusunun gündeme oturmasına neden olmuş transfer.

cevap açık aslında;

başkan futbolcuya gider, alır, döner birileri de gözleri yaşlı elleri böğründe kalır.
başkan olmayan da sırtına forma geçirtip camiasına hayırlı olmasını dilediği futbolcuyu gerçek başkanlara kaptırır.
yüzü astarından daha pahalıya gelen transfer.astar niyetine alınacaktı halbuki. spor medyasında ve fenerbahçe muhabirlerinin belirttiğine göre yıllık 1.7 milyon euro futbolcuya verilecekmiş, 9 milyon euro kayserispor'a verilmiş ve üzerine bir de gökhan emreciksin...

bu başarılı bir transferse eğer tebrikler sevinsin fenerbahçeliler. yok kazık yedik diyen varsa ben onu ayakta alkışlarım.