bugün

40 yaşına girmiş efsane basketçi. Evet.
Sosyal medya da sürekli atatürk ve türk bayrağı paylaşıyorsun ve bundan da çok mutlu oluyorum da madem bu kadar vatanseversin be abi de neden milli takımın sana en çok ihtiyacı olduğu zamanlar gelmedin?
Biz Oyak renault un yıldız takımında oynarken genç takımdan a takıma çıkmak için mücadele veriyordu. O zaman sakallı bir oyak reno nun a takımı hocası vardı adını tam hatırlayamadım sanırım rasim di, çok yükleme yapıyor ama bir türlü a takımda yeteri kadar şans vermiyordu. Devamlı antremandaydı memo, şu anki oyak reno fabrikasının içinde yapıyorduk antremanları. Haftanın 3 günü ordaysak o 5 günü ordaydı. Bir türlü aradığı şansı yakalayamadı, her gün seven up içer sohbet ederdik, antreman sahasının yanında ufak bir kantin vardı, tansiyonu düşenlere ayran satardı. Pek başka bişeyi yoktu da zaten. A takım antremanlarından bahseder, hakkettiğimi düşünüyorum ama şans gelmiyor sanırım tofaş a gidicem dedi ve gitti de. O zaman cep mep yaygın değil kopuştuk, tofaş ta süre almaya başladıkça kendini buldu memo. Bi gün antremandan çıktık servisteyiz, tam kükürtlüde dallas taksi durağının orda servis camını açıp memo diye bağırıp el sallaştık. O yüzündeki jim carrey tarzı gülümseyi hiç unutmadım. Ben su an basketbol servisi ile değil ama iş servisi ile hala o dallas taksi durağının ordan her gün geçiyorum ve o gülümseme geliyor aklıma. Hayat böyle bişey işte, tebrikler her şey için.
NBA şampiyonluğu yaşayan, yüzük kazanan ve de All Star olmayı başarabilen ilk ve tek türk basketbolcu. Atatürkçü ve son referandumda hayır oy verdiğini bir video ile açıklamıştır.

görsel
Fotoğraf mehmet okur instagram hesabından alınmıştır.
2004 senesinde Oyuncu Yeliz Çalışkan ile evlenen..NBA'de basketbol kariyerini noktalandırdıktan sonra 3 çocuğu ile amerikada yaşayan. Son olarak Phoenix Suns yetiştirme takım Koçluğu yapan. Ekim 2017'de basantrenor'ün görevi bırakması sonucunda burdaki görevinden ayrılan. Memo lakaplı Nba all-star maçında oynayan ilk ve tek Türk basketbolcu.
1 NBA şampiyonluğu, 3 Türkiye şampiyonluğu, 4 Türkiye Kupası ve 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası bulunuyor. ayrıca 2000 yılında Efes Pilsen'le Avrupa üçüncülüğü yaşarken, 2007 yılında NBA All-Star Batı Karması'nda mücadele etti.
ABD'de hayatını yaşayan eski basketbolcu. Evet.
nam-ı diğer ulu memo..
"Aile her zaman önce gelir, diğer küçük şeyler gelir ve geçer. Onların hepsini s...... Şimdilik ayrılıyorum ilerleyen zamanlarda görüşmek üzere."

görsel
Hayalimdeki insandır en sevdiği işi en üst seviyede dünya da ki en iyileri ile senelerce yapıp mükemmel para kazanıp emekliginde ise de eşi ve çocukları ile mükemmel bir evde müthiş arabaları ile huzurlu bir hayat sürmek. Burada ki yobaz comarlar ile uğraşacağına abd de yaşamayı tercih etmiştir dip not:2006 da milli takıma gelmediğin içinde sana kırgınlığım yok değil.
küçükkene;

görsel
Tarihte NBAAllStar'a seçilen ilk ve tek Türk!

görsel

tayibin yalakası hido çatla.
" Amacımız kimseye muhalefet olmak değil! Amacımız siyaset yapmak hiç değil! Benim düşüncem bu! Aydınlık bir Türkiye için #HAYıR
adamın dibidir.
All star da bizi temsil eden tek Türk oyuncusudur.
Adamlar listesine adını yazdırmıştır.
adam gibi adamdır. türktür.
Duruşunu göstermiş adam gibi adamdır. Yalakalar da örnek alsa duruşun ne olduğunu öğrenseler.
ADAMDIR. KORKMAZ KIMSEDEN. 3 5 KURUS ICIN YALAKADA DEĞiLDiR.
Adamdır.
ulu memo!
ulan sanki bir tek akpli ünlüler zenginlik içinde yaşıyorlar zaten. diğer ünlüler beş parasız sadece televizyona çıkıyorlar. bunları yapın yapın da bu hayırcılık evetçilik bir boka yaramaz. insanlar aaa bak mehmet okur hayır diyor ben de hayır atayım ya da aa arda ağabey evet atıyor ben de evet atayım demeyecekler. insanlar,oy kullanma yetkisine sahip insanlar, siyasi adamların görüşlerine düşüncelerine bakıp oy kullanacaklar. yapmayın allah aşkına burak yılmaz veya mehmet okur veya arda veya rıdvan dilmen fark etmez bu adamlar benim eğlenmem için bir şey yapıyorlar bu adamları ciddi konularda ben dikkate dahi almam. hiçbir ünlü şahsiyetin bu tip ülkenin geleceği hakkındaki düşüncelerini dikkate almam. kusura bakmayın ama bu adamların hepsi kendi dalgasında ben kendi vergime bakarım yaşam koşullarına bakarım banane başkasından. herkes oy konusunda bireyseldir.
tanım: nba de oynamış eski milli basketbolcu.

edit: ayrıca bu oyu kullanacağım diye söylenen adamların hepsi reklam peşindedir. gündeme böyle çıkabiliyorlar sadece yazık hem de ne yazık.
Neymiş efenim hayır propagandası yapıyormuş millete hahahahasiktir. Yani ben varım sende var mısın demek evet propagandası değil özgür bir demokratik hareket aynen.

Zall şu aktrollere bir ayar çek diyecemde kime diyoruz ki amk?
Türk basketbolunun gelmiş geçmiş en kariyerli ve başarılı ismi. All Star Memo.
milli gururumuz. all star da olmuştur. olamayanlara kapak olsun.