bugün

allah rahmet eylesin. iyi adamdı. en çok da girdiği ameliyattan sağ çıkamamasına üzüldüm. başka türlü bir ölüm olsa neyse ama çok ani oldu.
birand'a sempati duymam.
ancak yunanistan'ın nato'ya girme bileti olan kenan evren'i övmek de çok mantıklı gelmiyor açıkçası?
allah rahmet eylesin. 99 depreminden sonraki yorumu sanki bugün yapılmış gibi:,

(bkz: https://twitter.com/i/status/1624722467188051968)
vatan haininin önde gidenidir. mezardan kaldırılıp yargılanması lazım. kemiklerinin yakılması. yok edilmesi lazım.
Türk habercilik tarihinin en büyük duayenlerinden bir tanesi. Yaşarken de vefat ettikten sonrasında da Türk halkının sevgisini kazanabilmiş ender isimlerden. Yeni nesil gençlerinin dahi zaman zaman you-tube özelinde aratarak programlarından kesitleri takip etmeye çalışıyor olması yaşamı boyunca meslek adına güzel işler peşinde koştuğu ve bunu başardığının ispatlarından. Bunların başında ise hiç şüphesiz 32. Gün programı yer almakta. Türk medya tarihinin bir daha gelmeyecek işlerinden birisi. Koltuğunda ise tabi ki Mehmet Ali Birand yer almakta. ihtiyaç duydukça üzerine tekrar tekrar izlenilecek seriler ile müthiş ötesi bir yayıncılık hayatı.
Sevdiğim bir haberciydi.
Birçok sosyal mecrada Uğur Mumcu ile kıyaslandığına şahit olduğum kişi.

Uğur mumcu'ya edilecek en büyük hakarettir bu.

T: modern ali Kemal. Bunu öven ali Kemal'i de övsün o vakit.
Omurgasiz bir adamdi bkz yeni versiyonu mr.cüneyt klasik yağmur nereye tarla oraya gazetecileri belkide doğrusu odur ayrı konu.
Pentagon’un iki numaralı ismi, Irak savaşının mimarlarından
Paul Wolfowitz’le görüşen gazeteciler Mehmet Ali Birand ve
Cengiz Çandar’la konuştuk.

Mehmet Ali Birand’a da Wolfowitz’in, Türkiye için en önemli mesajının ne
olduğunu sorduk:

“Kararınızı verin... Bizimle beraber misiniz, bizimle beraber değil misiniz?
‘Bizimle beraber misiniz’ in karşılığı nedir? Irak konusunda beni destekleyecek
misin? Suriye ile iran’la fingirdeşmek yerine benim mesajlarımı götüren bir
ülke mi olacaksın? Ama benimle politika oynama...

07 Mayıs 2003

https://www.amerikaninses...16-1-87898757/808734.html

amerikan talimatlarını , tehditlerini ileten bir işbirlikçiydi . amerika 1990 lardan beri
türkiyeyi , iranla ve diğer komşularıyla savaşmaya zorladı .
Ahmet altandan tek farkı daha neşeli
/sempatik ve güler yüzlü biri olmasıdır..
Zihniyet olarak aralarında bir fark yoktur..
Batı ajanı bir Ermeni olduğu söylenen merhum.
görsel
fatih altaylı'nın bir üst modeli, onun gibi ne düşündüğü anlaşılmayan, nabza göre şerbet veren bir gazeteciydi.
(bkz: öcalan serbest bırakılıp meclise girmelidir)
(bkz: tc türklere bırakılmayacak kadar önemlidir)

Gibi beyanlar veren, sinsi gazeteci parçası. Hem fetöcü, hem akp'li, hem kürtçü, hem solcu, hem de amerikan ajanı biridir. Bu özellikleri kendinde toplayabilmesi çok şaşırtıcıdır. Belgeselleri kesinlikle taraflıdır. Objektif değildir. 28 şubat belgeselinde resmen türk ordusuna kin kusup, pkk'yı yüceltmiştir. Şirin payzın, cüneyt özdemir gibi pkk aşıklarını yetiştirerek başımıza bela etmiştir. Ülkeye verdiği zararın haddi hesabı yoktur. Öcalan itinden bile tehlikeli bir adamdır. Öcalan'ın ne olduğu bellidir fakat bu adam sinsinin önde gidenidir. Pkk'ya aşık olan cihangir solcularının başında gelmektedir. Öcalan'la bir mağarada röportaj yapıp onu pür dikkat dinlemiştir. Öcalan, birand bana çok yardım etti, sağ olsun demiştir. Kıbrıs meselesinde bile rumları haklı gören bir adamdır. Yalan haberi çoktur. Kısacası, türk'ün karşısında kim varsa bu adam oradadır. "bizim çocuklar başardı" yalanını da bu adam uydurmuştur. Paul henze böyle bir söz söylemediğini itiraf etmiştir. Türk ordusuna, atatürk'e ve türk milletine aşırı düşman bir adamdır. Topluma sürekli olarak sol sloganlar empoze edip durmuştur. Ölüsü, dirisinden daha değerli bir adamdır..
32.gun programı ile efsane olmuş bir gazeteciydi.
Dolandırıcılık ve sahtecilikten hükümlü Mehmet Ali Birand, 13 Eylül 2002
günü resmen BELÇiKA VATANDAŞI oldu! Çifte vatandaş!

Meraklısı http://www.moniteur.be/fr-htm sitesinden giriş yapıp Belçika Adalet Bakanlığı
kayıtlarında kendisinin ismine ulaşabilir.

ismi: Mehmet Ali Birand. Doğum tarihi: 9 Aralık 1941. Sayfa numarası 40574.

https://www.hurriyet.com....lcikali-mehmet-ali-125531

KÜRT OLMAKLA DA GURUR DUYUYORUM
Ailenin anne tarafı Kürt. Elazığ Palu'da doğmuş babası. Ailem bunu özellikle
mi sakladı bilmiyorum ama. Benim çocukluğumda hiçbir zaman bir Kürtlük
bahsi olmadı. Baba tarafı Karadeniz Ereğlisiydi bu çok konuşulurdu.
Orada kömür madenleri varmış. "Kafası yıkılasıca" diye Celal Bayar'dan
bahsederlerdi. Çünkü millileştirilmiş madenler, paralar gitmiş. Kürtlükten
ise kimse bahsetmiyordu.

https://www.haber7.com/gu...t-olmakla-gurur-duyuyorum

devlete kızgınlığının acısını batıya çalışarak çıkartan , soyu karışık bir adam ...

bir başka çeşidi ......

yavuz baydar ....

Orhan Pamuk'un isveç'te Nobel Edebiyat Ödülü almasıyla ilgili bölümü
11 Aralık 2006'da program (Bölümün ismi:isveç'in Nobeli) yayımlanmadan
önce isveç Büyükelçisi programın yayınlanmaması için Dışişlerine başvuruda
bulundu ve Banu Avar'a mektup gönderdi.

Programın yayınlanmasının ardından gazeteci Yavuz Baydar Banu Avar'ın
Türk Ceza Kanunu'nun 216. maddesinden yargılanmasını önerdi. Banu Avar'ın
buna karşılık yorumu "‘301 kalksın!’ diye bağırıp çağıranlar çıkarları zedelenince
"‘falanca 216’dan yargılansın!’" diyebiliyorlar.

Bu belli bir grubun uyguladığı çifte standarda sadece küçük bir örnek ve gülünç...
Batı dünyası çifte standartlı. Bu her konuda böyle. "Kürdistan özgürleşmeli, bir ülke
yaratılmalı" diyenler, KKTC’de özgür ülkeye karşı çıkarlar.

Soykırımdan bahsedenler Azerbaycan’daki soykırımı, Filistin’i, Cezayir’i, Ruanda’yı,
Somali’yi görmezler… En saygın kanal BBC’de bile devlet görüşü aksine görüş
belirtmek zordur. Bunu 15 Ocak’ta yayınlanacak "Sınırlar Arasında"nın
ingiltere bölümünde BBC yetkilisinin ağzından duyabilirsiniz." şeklinde oldu.

https://tr.wikipedia.org/...r_Aras%C4%B1nda_(program)

Haberin üzerine giden Yeniçağ uzun süre eğitimi için gittiği isveç’te yaşayan, ve
isveç Radyo Televizyon Kurumu’nda da çalışan Baydar’a “isveç vatandaşı mısınız?”
diye sormuş, “Özel bilgim. Sizinle paylaşmak istemiyorum” cevabını alabilmişti .

https://www.yenicaggazete...i-dileniyorsun-7043yy.htm
iıııii diye kesilen akiciliktan uzak konusmasi ile gordugumde kanali degistirdigim kişi. Gazeteciligini bilmem anlamam da.
"gerici- faşist kişilerin arkasından ölümünü diline alarak iğrenç söylemler ettiği gazeteci- haberci kişidir."

ya rahmetli, gericilerin ve fetoşun (ideolojisinin insanı olmadığı kişilerin) koyu destekçi ve savunucularından biriydi..
güldürmeyin insanı..
mehmet ali bir rant peşinde.
mehmet ali bir anda öldü.

evet efendim.
"kürt olması faşistleri epey rahatsız eder, kürt diyerek aşağıladıklarını sanarlar."

(bkz: apo serbest bırakılıp meclise girmelidir)
Cümlesinin sahibi bu keçi suratlının da toplumda bu kadar sevilmesi, yakınlarının hiçbir suçları yokken terör yüzünden toprağa giren insanları rahatsız eder..
agzim havaya tavana yukariya kalkti gibi degisik cumleler kurardi rahmetli kendi gitmeden once beyni gitmisti.
Ermeni falan değildir, anne tarafından ırak kürdüdür..
bir dönem tsk'yı bitirebilmek için fetöyle yatıp kalkmış, rte'ye kefil olmuş kişi. sorsan solcu aydın geçinir. pabucumun aydını.
bir dönem fetö'nün türkçe olimpiyatları'nda boy göstermiş.
"atatürk düşmanı, kemalizm düşmanı, tsk düşmanı, türk düşmanı"
e bu fetö ve akp'nin ortak paydada birleştiği şeyler. bu ve bunun gibi çakma ulusalcılar sardı etrafımızı.