bugün

öcalanla çekilmiş resim...
(bkz: bir anket yeri olarak uludağ sözlük)
kardak krizi konusundaki takındığı tavır, pkk konusunda takındığı tavır, ermeni konusunda takındığı tavır, ırka işgalinde amerikan yanlısı takındığı tavır, terör konusunda takındığı tavır ve ettiği gaflar... yurtdışı kaynaklı! burs alarak okumuş gönüllü devşirmeyi neden sevelim?
"şehit sayısı beşi geçmedikçe haber değeri yoktur" gibi akla ziyan sözler sıçmış olması.
çalmak, dolandırmak, manipüle etmek, düşmanlık yaratmak, her kim olursa olsun; gelen her iktidarı yalamak gibi nedenlerdir.
ölünün arkasından kötü konuşma diyecek olanlara peşin peşin söylüyorum. ben kötü konuşmuyorum be paşam. adam ne yapmış, ne etmiş onu anlatıyorum.
bi anchorman koskoca kanald genel yayin yönetmeni olan bir adamin o kadar gaf yapmaya hakki yok. ben ciksam yaparim cunku gazeteci degilim bu isi hic yapmamisim, ancak onun hakki yok. yok efendim "biz seni boyle sevdik" yoo sevmedik ki.
ayrica akp yandascisi, pkk sempatizani, bes sehit olmadikca haber degeri yoktur gibi aptalca laflari sevmemek ve nefret etmek icin nedenlerdir.
inanan bir insan icin zaten gidecegimiz yer orasidir, bir insani kaybetmek acidir evet ancak herkes oraya gidecek, ekran basinda aglayarak edebiyat parcalamanin alemi yok "ben degil gozlerim agliyor" gibi. ne bu?
ölenin ardından kötü konuşmak bizim kültürümüze ters olduğundan artık ifade etmek için çok geç olan durum.
Allah rahmet eylesin, vesselam.
şiddet ve nefret kültürüne şartlandırılmış gençliği gaza getirmek için fazla kasmaya gerek olmayan "nedenler." şu son 2 gündür sözlüğü okuyunca insan öyle bir hisse kapılıyor ki, adam eskaza ölmeyip iki gün sonra sokağa çıksa bazı ergenler tarafından linç edilecekmiş neredeyse.
trt'den program yapacağım diyerek korkunç paralar hortumlaması. sonra da taahhütünü yerine getirmemesi.
Ölmesinin niye nefrete engel olmasını gerektiğini bir türlü anlayamadığım nedenler.

Etrafımızda onlarca kişi ölüyor, annemiz, babamız, kardeşlerimiz, arkadaşlarımız yaprak misali savrulup gidiyor. Ölmek doğal bi şey. ritüel hale getiren insanoğlu. Ama insanlar böyle abes laflar etmeden, vatana ihanet kıyılarında dolaşmadan şerefleriyle ölebiliyorlar.

Onlarca masum genç, bu hıyarlar villalarında rahat uyuyup, lüks arabalarına binip, daha çok göt yalayabilsinler diye şehit oluyor. Niye aynı mertebeye gelsin ki? Onlarla bir farkı yok yani bu adamın öyle mi? Ölünce pislikler kutusu "resetliyor" yani. Oh ne ala...

Kör ölür badem gözlü olur lafını da hiç sevmem zaten.
galatasaraylı iticiliği.
kürtlerin hakları olduğunu dillendirerek, olayları körüklemesi.

belkide birand bi vebal ödemiştir;

3 ppk lı kadın'nın cenaze töreninin yapıldığı gün onunda ölmesi allahın bi işaretidir.

çünkü diyarbakırda yapılan cenaze töreni şehitlerimizi ve onların yakınlarını incitmiştir.
1- Apo serbest bırakılmalı
2- Şehit sayısı 5 olmadıkça haber değeri yoktur.
3- "Türkiye türklere bırakılmayacak kadar zengindir"

Bu sözler onun sevilmemesine yeterlidir.
Öcalanla aynı masada oturması yeterli sebeptir. Tıpkı Fatih altaylı gibi.
en basitleştirilmiş haliyle rtenin sevdiği adam olması yeterli sebeptir...
satılmış bırı olmasındandır, ölün arkasından 1938 den berı konusuluyorda şimdimi konuşulmayacakmiş.
nefret çok güçlü bi duygu ama bu adamın hayatı ülkeye attığı kazıklarla bezenmiş. nasıl oldu da bu adamı her akşam tvde görecek kadar başımızın üstüne koydu önce bunun konuşulması gerekir.
devleti dolandırması, öcalandır, ermenilerdir ve şehitler hakkındaki atıp tutmalarından dolayı da ölümüne üzüldüğümü söyleyemiyorum.
bir şirinlik muskasıydı adeta neon renklerde yavşak saat ve kalemleri, yavşak gülümsemesiyle günün belli saatlerinde zap yaparken kanal d den geçme ihtimalinden bile korkmama sebep olmuştur.
kör ölünce gerçekten badem gözlü oluyo demek ki. sırf bir şeyi savunmak ya da sırf bir fikre bir duruma karşı gelmek adına tepki veren bir toplum olduğumuz için ne bu başlıkları ne de mehmet ali birandırları yadırgamamak lazım.
ülkeye zarar veren her ne kadar şey varsa (akp, abd, dtp/bdp/hdp fetullah.) onların sempatizanı olması.
akabe yandaşı olması, cihangir solunu medyada temsil eden pek çok türevi gibi akabeyi 2000'lerde göklere çıkararak "akp türkiyeye demokrasi ve özgürlük getiriyor." algısı yaratması.
batı ve emperyalizm saksocusu olması.
seküler fethullahçı olması.
ama ben yine de nefret etmedim. siyasi olarak hazzetmedim ama yine de bir ustaydı basın için ve dıştan bakıldığında sempatik bir adamdı.
Sorosun has adamıydı ayrıca fatih portakal ve Cüneyt özdemir gibi nice kabiliyetsiz ruh hastasını medyaya bela etmiştir.
bir nedenim yok. severdim kendisini.