bugün

saygı duyduğum sevdiğim thrash metalin önemli isimlerinden ve deli gitar riffleriyle dolu gruptur amma velakin dave mustaine'nin vokali yüzünden ben bu grubu dinleyemiyorum, her şey güzel dave reyiz süper de çalıyor ama vokal yüzünden diskografi pc de öyle yatıyor.* ayrıca rock off biletleri kombineli olduğundan canlı dinleyeceğim gruptur.
Serdar Ortaç gibi bir grup. 3-5 tane serdar düşün.

(bkz: Düşünemedi)
Bana göre metallicadan kat kat daha kaliteli grup.
(bkz: dave mustaine)

Edit:imla.
istanbul konserinde rezalet bir performans gösteren grup. ne bir heyecan, ne bir istek, ne bir hareketlilik afedersiniz ama hiç bir sikim yok.
metallica dan iyi olan ancak asla cankan'dan iyi olamayacak grup. bir kere kıyafetleri yetersiz.

(bkz: fatih abb)
Her fırsatta Metallica ile iş ortaklığına girmeyi deneyen ve zamanında james hetfield'den tekmeyi yemiş ama kaliteli rifflere sahip gitarist abimizin * grubu.
metallica ve slayer ile birlikte dinledigim cok baba grup. vs durumlarina girmem cunku hepsinin yeri ayridir. metallica ile baslamisimdir metal muzige sonra daha farkli seyler aramisimdir karsima megadeth cikmistir bla bla

ozet:iyi ki varlar lan!!

edit:ileride ortak proje bekliyorum insallah gerceklesir.
friedman' dan sonra bitmiştir.
Bıkmadan, usanmadan her gün dinlediğim thrash metalin tanrısı olan grup. Super Collider albümleri beklentinin altında da olsa dinletiyorlar kendilerini. Gerçi ben onların en kötü hallerini bile seviyorum.
dave mustiane nin liderlik ettiği thrash grubudur. 1983 te kurulmuş 2002 de dağılmış 2004 te tekrar kurulmuştur.
dave mustainenin açıklamasına göre yakın zamanda albüm çıkarmasını beklediğim grup. Üzerinde çalıştıkları 130 tane şarkı varmış. Öyle diyor deyv ağbi. Ayrıca memleket meselelerinden bahsedecekmiş albümde..
Dünyanın en yaratıcı grubudur. Metallica ile karşılaştırma sebebi dave'nin hala kovulmanın ezikliğini yaşamasındandır.
Megadeth'in birçok şarkısını metallica elemanları çalamaz bile.
Fakat yine de dave yetersiz bulur grubunu ve kendini sürekli metallica ezikliği yaşar.
kalite olarak metallicadan çok öndedir. ancak metallica kadar kitlesi yoktur ne yazıkki. su an ki kadrosunu gayet beğenmekteyim ancak bateristin değismesi gerektiğini düşünüyorum. o ne la öyle ruhsuz ruhsuz. bir süpriz olsa da marty ve menza geri gelse diye dua ettiğim gruptur.
Solistinin ve kurucusunun (bkz: Dave Mustaine) dogum günüdür bugün.
chris broderich ve shawn drover'in ayrılmasıyla çöküşe geçen gruptur. egonu öpeyim dave. (bkz: magedave)
Shawn drover çok düz adamdı ayrılması sıkıntı değil de broderick olmadı be. Kaç senedir eleman değişmiyor diyorduk mis gibi. Bundan sonra ne olacak bakalım. Gerçi ne olacağı da yok david ile dave yaşlandı zaten. Eski hırs , heyecan nerde ? Belki grubu komple efsaneye dönüştürürler yada son bir albüm. Bilemeyiz. Dave'nin ne yapacağı belli olmaz ama çok umitlenmemek gerek. Davul'a nick menza gelse ne güzel olur idi.
iki üyenin ayrılması ile** akıllarda marty friedman & nick menza hayallerini canlandırtmıştır deli gönüllerde*.

Şakası bir yana genel kanıda shawn drover olumlu karşılanabilir ancak chris broderick ciddi kayıptır.
dave büyük ihtimalle Metallica bitirmeden bitirmez. ayrıca kaç gün oldu açıklasalar artık şu yeni üyeleri onlarda rahatlasa bizde rahatlasak.
Frontmani dave mustaine tarafından son değişikliklere binaen çarpıcı açıklamalar yapılmış grup.

http://www.pasifagresif.c...bume-dair-iddiali-sozler/
Grubu bu başlıkdan öğrendiğim metal grubu.
ortalıkta birkaç isim dolaşmasına rağmen hala yeni üyelerini açıklamayan grup. frontman mustaine bu kadar erken big 4'dan çıkmayı kendine yediremeyeceği için grubun sonu değil onu biliyoruz fakat açıklansa da derin bir nefes alsak artık.
yeni gitaristi kiko loureiro ve bateristi chris adler olmuştur.
link: http://www.blabbermouth.n...-guitarist-for-new-album/
chris adler iyi davulcu ama aynı şeyi kiko için söyleyemem. kesinlikle broderick'in yerini tutmayacaktır. hoş dünyada broderick'in yerini tutabilecek çok gitarist olmasa da bence daha kaliteli birileri gelebilirdi.
2000 de konseri gittiğimiz eşsiz grup. hey gidi günler hey. metallica dan kovulan dave mustaine bu grubu kurarak hetfield a hayatının ayarını vermiştir.
eski üyeleri dave'i terkedince yeni çekirgeler bulan dave grubu. pezevenk dave, nick menza'ya gel beleş çal demiş. puşt herif. https://classicrock.teamr...nza-record-for-free-claim