bugün

17 subat 1926 tarihinde kabul edilmis, evlenme, bosanma, miras ve benzeri her turlu iliskileri duzenleyen, toplumsal hayatin duzenlenmesinde onemli rol oyanayan kanundur.
Buna gore tek eslilik, resmi nikah zorunlulugu, kadinlara da bosanma hakki, mirasta ve sahitlikte esitlik, kadinlarin diledigi iste calisabilmesi, patrikhane'nin dunya ile ilgili yetkilerinin kaldirilmasi, din ve mezhep farkinin kaldirilmasi islemleri gerceklestirilmistir.
içeriğinde kullanılan bir çok osmanlıca ve benzeri kelimeler nedeniyle dili ağır bir kanundur. "kanun herkesin anlayacağı bir dille yazılır" ilkesi ile çelişmektedir.
halihazırda yürürlükte olan medeni kanunumuz 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu'dur ve bir ocak ikibin iki tarihinde yürürlüğe girmiştir.
hukukçu olduğunu fazlasıyla belli eden yazardır. hoşgelmiş meslektaş.
Aslında ülkemizde bazı kesimleri gelmemiş olan kanundur.
özel hukuk okumaktadır yamulmuyorsam. baba parası ha.. nihahahaha.
(#12693864) ile güldüren yazar *
insanlara duyarlı, makul düşünen nesildaş yazar.
aynı entrysini iki kere oyladığım yazar.
saygı duydum.
parmakları var. lan çıktım geldim, hala aynı yazıyor. tuhaf.
(#12967490) ile bazı kişilere sosyal mesaj veren yazar.
166. maddesi önemlidir. 4.fıkrası özellikle. kadın hemen boşanabilir.
118. maddesine hayran olunan, 161 de detayları incelenen kanundur. * candır. bir hukukçunn yanından ayırmaması gerekendir.
pek çok kişiye olur olmadık yetkiler veren kanundur.
genellikle borçlar kanunuyla birlikte basılır. her 1. sınıf hukuk öğrencisi heyecanla alır.
(bkz: #12983768) nolu entrysi ile bayram geceme renk katmış, yarmış yazardır.
malesef sınıfını bu senede geçemeyecek yazar. hocalarıyla konuştum, çok tembel bu dediler. bu gidişle okulu on senede bitirir dediler. çok üzüldüm anlatamam.
hukukçu bir bayan arkadaş.** takıntılı ama kibar aynı zamanda, gördüğüm bu.
gelecekte meslektaşım olacak olan yazardır.
güzel muhabbeti olan, farklı ismi ile beni benden alan, kıbrıs ta yaşamasıyla eski günlerimi aklıma getiren yazardır.
#(#16279517) yardırmış yazardır.
özel hukukun en geniş ve en kapsamlı bölümüdür.
(#16293821) kahkaha attırmıştır.
okumaktan keyif duyduğum yazar.
Doğum günün kutlu olsun yazarı. Iyı ki doğdun.