bugün

kendisini bulgaristanda da gördüm rusyada da.mağazanın içine girip bakmadım ama bir türk markasının bu denli ilgi görmesi gurur verici.hem ben de genelde ordan alışveriş yapıyorum.tarzları rahat olan ve modayı çok takmayanların uğrak yeri olabilir.

edit:büyük beden giyen insanlar için bazı ürünlerde hem kalıplar geniş, hem de bedenler büyüktür.yani önyargıyla girmeyin.
(bkz: Anne burası istanbul)
Kesinlikle tırnağım kadar haz etmediğim firma. Türk markasıymış falan hiç umrumda değil. Zira o kadar çok kendini beğenmişlik var ki reklamlarında ve ürünleri gereksiz olarak o kadar pahalı ki, hiçbir zaman kanım ısınmadı ve ısınmayacak. Bir de son zamanlarda bu markanın bir kankası çıktı onun yolundan ilerleyen ki o daha fena:

(bkz: defacto)
bugüne kadar istanbul ve bursa'da farklı semtlerdeki mağazalara girdim ve çalışanlar arasında bir tane bile yakışıklı veya güzel demeyeceğim insan çıkmadı. bana kalırsa; güzel ve yakışıklı tipleri seçmeye çok dikkat ediyorlar mağazalara çalışanları seçerken. ürünlere zaten diyecek bir laf yok, fiyatlarının birazcık uçuk olması dışında...
istanbul t-shirtlerinin bokunu çıkarmış şirket.
acayip boktan pantolon üreten firma.
çuvalla pantolon arasındaki farkı öğrenmeleri gerekiyor diye düşünüyorum.
fiyatları haddinden fazla pahalı olan, sezondan sezona vitrin değiştiren ve diğer bütün vitrindeki renk tonlamalarının hep aksine ürünleri sergileyen firma. bir avm ye gittiğinizde her mağazada mavi yeşil tonlamalı ürünler görürsünüz mesela, ama mainin önünden geçiyorsanı hep farklı bir modası vardır kendi içinde.

dahada tuhafı o vitrinler hiç değişmez. ben koca avm de 4 ay boyunca vitrin değiştirmeyen bir tek bu mağazayı gördüm. hep aynı ürünler sergilenir. muhakkak kadın mankenin boynunda ufak bir fular ve üstünde gömlek vardır falan.

sonuç olarak, mağazalarını hep boş görüyorum. belki o kadar reklam yapıp o vitrinleri değiştirme gereği duymayışlarından, fiyatların gereksiz pahalı oluşlarından olabilir.

tek güzel yanı kendine özgü bir tarzı ve kaliteli oluşudur.
en kkötü avm de bayram öncesi günlük 10.000 tl ciro yaptığına şahit olduğum marka.
güzel kotlara ve gömleklere sahip giyim markası.
güzel kolyeleri var. şu ara iki tanesi 15tl.
eğer birgün düzenli para kazanmaya başlarsam daimi müşterisi olacağım marka.
görsel

görsel
kıvanç'ı bize yeniden göstermiş marka. ayrıca son reklamlarını izlerken de hırkalara sonbahar gelse de üşüsek demeden kendimi alamadım. ne güzel hırkaymış o.

http://vimeo.com/14287047
kıvanç tatlıtuğ'un reklamlarında oynadığı türk üretimi giyim markasıdır.
reklamı gördüğünüzde çok kaliteli ürünleri var zannedersiniz. ancak tasarımları kadar kalitesinin başarılı olmadığı bilinen bir gerçektir. keşke birazda kaliteli olsa.
en dandirik türk markası pahalı olmasıda eksileri.
bir fulara otuz lira isteyerek yuh artık denilesi bir markadır.
malları iyidir. denimleri iyidir ve defoluları çok ucuzdur. çorludaki fabrikasından 10 tane pantolon bile alabilirsiniz. çokta makul fiyata.levis e para vereceğime memleketimin sanayicisine para veririm daha iyidir.*
çantası güzel olsa gam yemeyeceğimiz marka.

(bkz: of çantaya bak)

(bkz: kızı çantaya at)
kıvanç'ın oynadığı reklamlardan sonra şimdi de sonbahar - kış kataloğu hazırlamışlar.

http://bit.ly/mavi-2010
kıvanç tatlıtuğ'lu reklamını da diğer reklamları gibi ali taran yapmıştır. bu da artık ali taran la çalışmamaları gerektiğinin bir göstergesidir.
-vay vay vay vay... çantaya bak..
-offf abi cidden, nasıl doldurulur şimdi o çanta..
-oyşfff çok güzel çanta.
(bkz: çok mu çok oluyoruz)
kalite konusunda tek rakibi varoşların vakko'su defactodur.
daha kötü bir marka yok.
kalite standardını reklamlarıyla eş güdümlü sağlayamayan marka.
hemen şurda mavi jeans için reklam önerileri diye bir başlık açsam 2 dakikada mükemmel fikirler ortaya çıkartır benim sözlükçü kardeşlerim gel gör ki öküzün biri reklam ajansı kurmuş yine öküzün biri kıvanç varsa tamamdır demiş olmuş bitmiş bu kadar mı lan yaratıcılığınız.