bugün

lanet olası bir zorluğu var. hadi gidelim osman. *
amına koyulacak bilim.
böyle bilimi sikiyim.
Sistem çökerten,kepenk indirten,beyin kilitleyen bilim(bana göre).
(bkz: cebir) anlamiyom yea
biz türk halkının zeka testidir. çok şükür benim 5 düşerdi hep de gerizekalı muamelesi görmezdim.

-ahmet: mehmet bu senin oğlun mu? adın ne bakayım senin?

-oğul: mehmetcan, 2 ye gidiyorum ben.

-ahmet: matematiğin kaç?

-oğul: 1 amca.

-ahmet: hmm... sessizlik ve mehmet siz yengeyle akraba mıydınız?

gibi örnekler ülkede mutlaka yaşanmıştır.
Elbette gereklidir. Ancak aşırısı zarardır. Bir bilgisayar mühendisine katlı integral göstermek, diferansiyel göstermek tek kelime ile saçmalıktır mesela.
lanet olası bir zorluğu olan derstir. (bkz: hadi gidelim osman)
basit ve eğlencelidir.
geometri görme sanatı matematik ise düşünme sanatıdır.
matematik hocalarının dediğine göre bu şey sayesinde kadınları anlayabilirmişiz erkekler.
Yaklaşık 90000 yıl önce gerizekalilar tarafindan sıkıntı ve işsizlik yüzünden uydurulmuş bisürü saçmasalak şeylerle dolu sözde bilim dalı (!) Bilim Dalıymış, yersen. Baş belası, birçok gencin ömrünün törpüsü. Takdir alamama nedeni. sinüs ve kosinüs adlı hayali üçgen elemanlarının iç açısını bulmamıza yarayan süper gerekli Bilim dalı. Zuhahaha.
4 defa alınca bulantı yapan bir ders tek derse bırakma durumunu doğurur ...
(bkz: Math pi)
Hayatın kendisi. Alice Harikalar diyarı yazarının mesleğine yön veren ders.
evrenin dilidir.
mezun olduğum bölümdür.

sağolsun ekmeğini çok yedik zamanında.

ama şimdi işim olmaz.

he arada özlemiyor muyum özlüyorum.

sorularına bakıp, eskiden ne kadar mutluyduk biz seninle diyorum.

ama geri dönüşü yok bunun.
Olmayan şeyleri varmış gibi gösterip daha sonra olmadığını ispatlama sanatı. Başarılı olabilmek için kulağınızı başınızın üstünden tutmanız gerekecek.
beyni geliştiren ders..
Matematik, sayma, ölçme, cisimlerin şekillerini tanımlama gibi temel işlemlerden ortaya çıkan ve yapı, düzen ve ilişkileri inceleyen bilim dalıdır.
Zor bir dersovski.
Çok açık söylüyorum köküne kibrit suyu. insanın en nefret ettiği şey bir ders olur mu? Oluyor. Lanet pislik nereye gitsem peşimde. Bi iticilik bi iticilik. Hayır bir de bunun bölümünü okuyanlar var. Allah akıl fikir ihsan eylesin.
özel ders verilir, bu işin okulunu okuduk olum.
Kesinlikle ögrendikçe yapabildikçe sevilen bir ders. Seveninde başka ders calışacı gelmez o derece bagimlilik yapar. Turkiyede buyuk çoğunluğunda yapamadığı göz önünde bulundurulursa bu yılda oldugu gibi 1 soruyla 6 bin kisiyi hatta 10 bin kisiyi geride birakabilirsiniz.
en eglenceli derstir. bilimin dilidir.

edit: matematik sevmeyen ne cok adam varmis sozlukte. yapmayin beyler dusunceye saygi xjdjd.
saçma sapan rakamlarla dolu sikko bi derstir hayatımızın hiçbir alanında kullanmayız.
ilkokuldan beri en sevdiğim dersti, bu yüzden matematikçileri de çok severdim hep. Hatta matematik üzerine okumak, daha çok şey bilmek de isterdim. Mantığın işlediği, çeşitli çözüm opsiyonları tanıyan, düşünmeye yönlendiren nadir bilim dallarından.