bugün

dünyanın en büyük futbolcularının arasından hangisinin en büyük olduğu versusudur. bana göre maradona hepsini siler süpürür.
ronaldo. ama brezilyalı olan.
ronaldinho'nun neden dahil olmadığını merak ettiğim versustur. açık ara öndedir.
aradaki vs olmaktan bile gurur duyacagim karsilasma.
R9. Tek başına. Eskiler bilir.
eğer bahsedilen ronaldo göbekli olansa havada karada alacağı karşılaştırmadır.
10 yıl sonra ''messiden sonraki en iyi futbolcu'' olarak yapılacak kıyaslama.
no:9 , dr:9 : r9. dünya kupasında bir neslin berberde önden saç bırakarak mahallece dalga geçilmesine neden olmuş futbolcu.
ilk iki sıraya messi ve ronaldo'yu koyup zidane'yi dördüncü sıraya koyanları bize gösteren versus.
1- diego armando maradona
2- zinedine zidane
3- george best
4- lionel messi
5- pele
1) maradona
2) pele
3)r9
4)zidane
5)messi.
sözlükte yaş ortalaması göz önüne alındığında cevaplar daha çok brezilyalı ronaldo ve zidane olacaktır.çünkü sözlükteki yazarlar çocuk veya ergenken onlar aktif olarak oynuyordu, en çok onlardan etkilendiler.ben çocukken de romario ve roberto baggio en büyük yıldızlardı.yine de maradona veya messi'den daha iyi olduklarını iddia etmem.kendi çocukluğunun, kendi neslinin dışından olaya bakabilmek lazım.yoksa objektif olunamaz ve sıralama boş olur.
kim kime, dum duma vs si.
--spoiler--
soför asçıya, aşçı bahçivana, bahçivan uşağa, sonra hepsi uşağa...
--spoiler--
Beşinin de bir ronaldinho etmediği karşılaştırma. Ronaldinho gibisi bir daha gelmeyecek.

Bu beşlinin arasındansa yetenek bakımından maradona ve messi, liderlik bakımından zidane, karizma bakımından ronaldo, istatistik bakımından ise pele önde gelir.
R10 der geçerim.
1) maradona
2) messi
3) zidane
4) ronaldo

şeklindedir.
pele'yi izleyemediğim için sıralamaya dahil edemiyorum.
maradona hepsini bakkala gönderir.
zidane bir başkadır be. keline kurban.
zidane sahada futbolun sözlük tanımını yapan adamdı.
salih uçan ın eksik kaldığı karşılaştırmalardır. *
yetenek bakımından bakarsak hayatımda gördüğüm en büyük yetenek uzak ara ronaldinho idi.
çalışkanlık ve zeka bakımından zidane
top sürme messi
şut ronaldo
king maradona
kaka pele.
(bkz: diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık)
maradona good, pele better , george best,ronaldinho is a god of football and zidane is ronaldinho's father.

muhteşem ingilizcemle durumu aydınlattığımı düşünüyorum.*
pelenin sırıttığı versus. messinin de yürüyen bi trenin bi vagonu olmak dışındaki marifetlerini göremedik henüz. ama ronaldo maradona ve zidane eşssizdir.