bugün

schalke 04 ün 21 yaşındaki kalecisi. kaleyi geçen sezonun ikinci yarısında devralıp takımının neredeyse şampiyonluğu kazanmasında büyük bir pay sahibi olacaktı.. tabii şanssızlık. olmadı.

ve aha buraya yazıyorum oliver kahn ve jens lehmann illetlerinden kurtulunur kurtunulmaz panzerlerin kalesini koruyacak adam bu olacaktır.
oliver kahn'dan sonra çıkan en iyi alman kaleci diyebiliriz. öyle ki, fc porto maçında kurtardığı penaltılar ve goller inanılmazdı.
2010 güney afrika dünya kupası'nda almanya milli takımı kalesini koruyan genç kaleci.
az önce attığı dirsekle servet çetin'i darmadağın etmiştir.

hakem olacak sığır kale sahası dışında gerçekleşen çarpışmada aleyhimize faul çaldı.
alman casillas tır. hatta yeni oliver kahndır. almanya kalesi 1-2 senelik boşluğun ardından tekrardan 10 yıl boyunca emin ellere geçmiştir.
http://www.ligtv.com.tr/D...lt.aspx?r=1&hid=88238

manu nun 41 yaşındaki van der sar ın yerine önümüzdeki sezondan itibaren düşündüğü isimdir.
26 nisan 2011 schalke 04 man united maçının en azından ilk yarısındaki performansıyla bana 5 mart 2008 fc porto schalke maçında yaptığı akıl almaz kurtarışları ve tabi ki sonda çıkardığı penaltıları hatırlatan kaleci. maşallah...
19 milyon euro'ya bavyera'nın yolunu tutan yetenekli eldiven. yolu açık olsun.
rakip takımlara karşı tek başına direndiği maçlarla hatırlanan kaleci.
belki de dünyada oyunu eliyle en iyi başlatabilen kalecidir. lan hadi kolları kuvvetli de bu sebepten o kadar uzağa atabiliyor desek isabeti nereden geliyor..?

http://www.whoateallthepi...uploads/2011/04/2NcUb.gif

http://www.whoateallthepi...uploads/2011/04/nZATo.gif
çok garip bir anlaşmaya imza atmış olan kaleci
http://bit.ly/q0ib7t
almanya'da yılın futbolcusu seçilen kaleci. ikinci mario gomez, üçüncü de nuri şahin olmuş.
Bizim orta saha oyuncularından daha iyi oyun kuran harika kaleci.
ayağa top gönderişiyle cordoba'yı hatırlatan kalecidir. haa kıyas kabul etmez evet ama bir beşiktaşlı olarak beni duygulandırdı. bugün milli takım oyuncularımıza da pas nasıl atılırın güzel bir örneğini göstermiştir.

(bkz: verilmiş en sağlam ayarlar)
en önemli özelliği bilinmesine rağmen önlem alamadığımız kaleci.
harika kaleci. hamit'in topu nasıl tuttun öyle nasıl bir reflekstir o. bir de isabetli pası ve gol pozisyonu oluşturma sayısı, türk milli takımının orta saha oyuncularından daha fazla olan futbolcu.
dünyanın en iyi kalecilerinden. tartışmasız ayakla topu oyuna en iyi sokanı. duruşu sakinliği ile güven veren oliver'dan sonra almanların çıkardığı en iyi kaleci. belki ondan da iyi olacaktır ama daha çok şey yapması lazım.
acaip bir kalecidir, ayaklarına çok hakimdir ve oyunu sürekli takip eder. demece bakar mısınız;

''türklerin sol beki sürekli ileri çıkıyordu. bunu arkadaşlarıma da söyledim. topu oraya atacağımı müller' e söyledim''
madrid fatihi olma yolunda ilk adımı atmıştır.
edit: artık Madrid fatihidir.
bu geceki real madrid maçının sonunda çıkardığı penaltılarla beni 2007-2008 sezonundaki fc porto-schalke 04 maçındaki insan üstü penaltı kurtarma performansına götürmüş sarı pipi. vallahi helal olsun.

esasında porto-schalke maçından öte 23 mayıs 2001'de san siro'da oynanan ve oliver kahn'ın biz valencia taraftarlarının komalardan komalara soktuğu o şampiyonlar ligi finalindeki penaltı kurtarışlarının da anımsatmıştır. orada pellegrino ve zahovic'i suya götürüp susuz getiren kaiser, bugünse kaka ve ronaldo isimli toplam değeri 160 milyon euro'dan biraz fazla ve 4 bacaktan oluşan ikiliyi saf dışı bırakan neuer.

evet der bayern sanırım yeni kahn'ının buldu, ya da bulmak üzere, e bulsun da artık hamunagoyim.
bu geceki penaltı kurtarışları olmasa bile gözümde dünyanın ilk 5'i içindedir. valdes değilde kendisi barcelonanın

kalecisi olsa bence bu sene şampiyonluk yolunda rakipsiz olurdu. örnek chelseadeki maçta kaleyi tutan tek top gol oldu,

rmadridle olan maçta yediği iki golde hatalıydı bu sadece son 2 maçın olayları.

edit:imla
bu gece 2 penaltı kurtardı tamam arkadaş da casillas da 2 penaltı kurtardı. sadece bu adam kurtarmış gibi gelip bu adamı yağlamanın mantığı nedir?
bu zatı türk futbolseverlere en kısa ve iyi şekilde açıklamak gerekirse;

topu oyuna sokmada oscar cordoba,
refleks konusunda claudio taffarel gibidir.
ayrıca arkadaşlarının hatalarını örtmede gece gibi olduğunu da belirtelim.

ha bir de kendisi bayern'in yıllardır devam ettirdiği 'rakiplerinin en iyi oyuncusunu transfer etme' geleneğinin bir ürünüdür.schalkeliler çok rahatsız.
şu anda belki de sadece refleks bakımından casillas tan daha iyi gordugum alman kaleci.
bugün kahraman olacak başarılı kaleci.