bugün

Hile hurdaya başkanlığı kaybetmiştir.
mantıken kazanması gerekiyordu zaten. ysk'nın kesin sonuçları açıklayacağı günü bekleyelim.
adaylığı belli olduğunda klasik bir sol refleks olarak "chp ankara'da sağcı aday gösteriyor, üstelik deniz gezmiş'e neler söylemiş hededeöö" deyü sallamıştım. şimdi kendisinden özür diliyorum.

şahsen tanımam, iyi bir insan mıdır, iyi bir başkan mıdır bilemem. ama bu adamın dün hakkı yendi. açık açık, göz göre göre hakkı yendi. medyasıyla, ajansıyla, bakanıyla, mafyasıyla bu adamın hakkı yendi.

tüm bunlara rağmen, bırakmıyor işin peşini. bırakmasın da.
arkadaşlar şimdi biz bu adama ''daha sonuçlar açıklanmadan zaferini ilan etti re re rö rö vs. vs.'' diyoruz ama bi durup düşünmek lazım. ben de dün çok kızdım, bu ne saçmalık, neden melihleşti ki dedim ama bir de şu açıdan bakalım. melih gökçek'in nasıl pis bir adam olduğu belli. moral bozmak için elinden gelen her şeyi yaptı ki ben de dün sandık başındaydım ve gelen haberler yüzünden moralim bozuldu, sandığı bırakıp gitmek istedim. adama duyulan güven çok fazlaydı çünkü. beklenti ne kadar fazlaysa hayal kırıklığı o kadar fazla olur diyerek melih gökçek'in biz kazanıyoruz açıklamalarına maruz kaldık. ee mansur başgan ne yapsın? bizlerin moralini yeniden canlı tutmak için biz kazanıyoruz açıklamasında bulundu, açıklama erken olsa da doğruluğu konusunda hiçbir kuşkum yok.

tanım: abb olacak dürüst insan.
melih ile 100 kere kafa kafaya seçime girse 99 unu alacak insan. 1 kere ise melihin hileleri olmuştur.
bu seçimlerde ben oyumu akp adayından yana kullandım ancak yapılan haksızlığın hilelerin farkındayım belediye başkanı olmayı hak edecek kadar oy aldıysa olacak olmalı yani kendisine oy vermediğim halde yapılan haksızlığa dayanamıyorum inşallah hak yerini bulur. şimdi bana sorcaktınız neden oy vermedin bu adama o zaman diye gerekçem çok açık ne kadar nefret ederseniz edin akp ve akp ye bağlı belediyeler iyi çalışıyo tamam adamlar yolsuzluk yapıyo ama çalışıyo mansur bey çok düzgün gözüküyor öyle de olabilir ben başkan olsa çok bir şey yapabileceğini zannetmiyordum o yüzden akpye oy verdim; ancak temennim şu yönde haklı olan kazansın. ben akpye oy verdim diye illa hile yada yolsuzlukla benim oy verdiğim parti seçimi kazanacak diye bir şey yok o benim tercihimdi ama önemli olan kul hakkı yenmemeli halkın iradesine emeğe saygı duyulmalı. eğer mansur bey hakediyorsa alsın ankarayı ancak mansur beyin en büyük hatası cehape oldu bir tane bile cehapeli kendisine destek değil şuanda sandık sayımında. benim kendisine nacizane tavsiyem bu seçimi kaybetse bile parti kursun biz de destekleyelim
30 mart 2014 türkiye yerel seçimlerinde ankara'yı verilen oylar ve yaptığı insan üstü çalışma ile sonuna kadar hak eden siyasetçidir.

melih gökçek'i ankaralılar iyi bilir. twitter sayesinde tüm türkiye daha iyi tanıdı. O2nun nasıl bir mizacı olduğu ortadadır. bu seçimde gökçek çok pohpohlandı. kendisi %10 fark falan alacağını iddia etti:
görsel
https://twitter.com/06mel...status/449873340879368192
görsel
https://twitter.com/06mel...status/449873719180427265

ankara, melih gökçek'ten çok çekti ve bıktı bu net! sadece gökçek karşıtları değil, kendi partisi akp bile bıktı.

rte onu balkona çıkarmadı. bir düşünün melih gökçek böyle bir fırsatı kaçırır mıydı? kendi partisi oy için biri iki bakana (efkan ala ve emrullah işler) ve bir takım kişilere bu iş olursa olura bırakıldı. bakanlar, vekiller bile bu denli sahip çıkmıyor. troll başganımız emin olsaydı her şeye, twitter yasağını en kral bir şekilde delerdi.(zaten deliyor o iş ayrı *) ama yine tedbir elden bırakılmamalıdır. oy namustur şu an.

öyle bir dönemdeyiz ki hangi sonuç çıkarsa çıksın şaşırmayacağız. ama inanın hiçbir seçimde bu denli defalarca oy saydırmadılar, bu denli pusula kaçırmadılar, bu denli sahtekarlık yapmadılar. akıllı telefonlar, fotoğraf makineleri iyi ki var da kaydediyor. medya şu an ankara'ya pek yoğunlaşmıyor ama ankara çok hareketli. 2 gecedir helikopterler vızır vızır geziyor.

ezcümle: hileye, sahtekarlığa kurban edilmemeli mansur yavaş. algı savaşlarına yenilmemelidir.

Kazansın veya kaybetsin Mansur Yavaş'ın onurlu mücadelesini Türkiye unutmayacaktır! umarım ankara ve türkiye seni kazanır !
kazanacaktır.
1000 kere daha seçim yenilense 1000 kere daha kaybedecek adam.
zira atı yanlıştır.

1000 kere hile hurdaya, cehape kafasının olay çıkarma azimlerine rağmen sandıkların tamamının açılmasını engelleyememiş ve hazin son ile karşılaşmıştır.
ve yarın ysk'ye belgelerle birlikte başvurulacağını açıklamıştır. vatana millete hayırlı olsun. mansur yavaş yavaş yavaş geliyor. i melih'in dalavereleri, osman gökçek'in sahte oyları, efkan ala'nın ysk'ya dalıp oy sildirmeleri falan bu saâtten sonra bir cacığa yaramayacak.

ankara gitti göt gitti!
akp'lileri kara kara düşündüren başkan adayıdır.

kendisini ankara büyükşehir belediyesi'nin demirbaşı olarak gören melih gökçek'i tahtından edecek yegane adamdır.ulan hiç düşünmüyor musunuz hiç ihtimal vermediğiniz mansur yavaş'la sandıkları açtırmayarak mücadele etmeye çalışıyorsunuz. mansur yavaş afedersiniz götünüzü tavanada vursanız bu seçimi kazanacak.bu başlığın altına abuk sabuk entry'ler girerek insanları germeyin lakin buna lüzum yok.
az önce ysk'da şu an için yapılacak bir şey olmadığı ve gençlerin dağılmalarının kendisini memnun edeceğine dair bir twit attı.

adam olay çıkmasın, kimsenin burnu kanamasın diye uğraşıyor. öbür yandan da ankara'daki haramiler saltanatına son vermek için canını dişine takıp çalışıyor.

büyüksün başkan!
son attigi tweet ile gonulleri fethetmis ankara'nin belediye baskani. adamsin adam. istanbul'da yasamama ragmen ankara'nin baskani olmasi icin sabaha kadar bekledim. insallah olacaktir.
Istanbulda otursam da ankara için canı gönülden desteklediğim aday. Inşallah sandigin gucuyle melih gökçek i yerinden pardon 20 yillik tahtindan indirecektir.
(bkz: hayırlı olsun baskan)
hadi be başgan, halay hayallerimizi suya düşürme!

burada bunu 3. kez söyleyişim ama,

ankara büyükşehir bedelediye başkanı olacak adam gibi adam!
attığı tweet'le adamlığını bir kez daha göstermiştir.

--spoiler--
her türlü provokasyona karşı, lütfen dikkatli olalım. bir kişinin burnunun bile kanamasını hiçbir makama değişmem.
--spoiler--
işi çok zor olan adam. zira ne yaparsan yap , fak partiyi karşına alma!
Dönek mönek ama yiğit adam vesselam. Helal olsun. Sonuna kadar hakederek aldı tüm oyları.
bu saatten sonra kaybetse de kazanmistir.
hakkini aradi, direndi, gonullulerini de aldi yanina alin teriyle tek tek topladi oylarini.

anasinin sütü gibi helal kaybedicek, kaybetse bile.
Reylerin içinden canım
Tutanak tutanak gel bana gel
Bu küskün yüzün gayrı gülsün canım
Yeniden sayarak gel bana gel
seçimleri kazanacak mı hala belli olmayan ama gönülleri kazandığı kesin olan adam gibi adam.
merkez sağı ve solu, ülkücü, sosyalist, sosyal demokrat, liberal ve muhafazakar herkesi sandıkta bir araya getirme gibi çok zorlu bir işi başaran beyefendi sözünü bilen, karizmatik, halk adamı ve delikanlı lider.
Erken boşalma sorunu olmadığına emin olduğumuz müstakbel ankara büyük şehir belediye başkanı.
--spoiler--
adım adım anlatalım da bilmeyenlerde sandık sistemi nasıl işler öğrensinler.

1) bir sandıkta oy verecek kişilerin bilgileri bellidir.

2) vatandaşlar oy verme işlemini yaptıktan sonra listeye imza atarlar

3) oy verme işlemi bittikten sonra sayıma geçilir.

4) sayım işleminde sandık başkanı + parti üyeleri + (varsa) müşahitler yer alır.

5) sandık başkanı sayım işlemini yaparken tek tek her zarftan çıkan oyları üye ve müşahitlere göstererek tutağa işletir.

6) sayım işlemi bittikten sonra her sandık için toplam oy , geçersiz oy ve partilere düşen oy sayısı tek tek sandık tutanağına işlenir.

7) sandık başkanı + tüm parti üyeleri sandık tutanağının doğruluğunu beyan eder ve hepsi imzalar

8) bu sandık tutanakları scanner'dan geçirilerek ysk'nın sistemine işlenerek gönderilir.

9) her sandık tutanağının bir kopyası tüm parti temsilcilerine çoğaltılarak verilir. (not: sosyal medya'da dolaşan bazı tutanaklar ile sisteme girişler arasındaki tutarsızlıkları gösterilen ekran görüntüleri chp'nin sts.chp.org.tr adresindeki chp'nin sistemine ait görüntülerdir ve eğer bir yanlış giriş varsa parti üyesinin kendi sistemine yaptığı yanlış girişi gösterir.)

10) sayım işlemi bittikten sonra sandık başkanı oy pusulalarını ysk'nın belirlediği oy torbasına koyar.

11) oy torbaları polis eşliğinde ysk'nın belirlediği toplama yerlerine götürülür.

12) oy toplama alanlarında tüm sandıklara ait torbalar bir araya getirilir. tutanaklar birleştirilerek ysk sistemine girişi yapılır.

gelelim olası senaryolara

1) elektrikler kesildi karanlıktan yararlanılarak oy pusulaları çalındı!

- elektrik kesilmesi sebebiyle oy pusulalarının çalınma ihtimali olabilir mi? elbette olabilir. diyelim ki sandıktaki oylar çalındı. her sandığın başında parti üyeleri dahil en az 5 kişi olur. yani birisi sandığa gizlice yanaştı zarfları çaldı. herkes bu kadar aptal sadece izlediler?

2) oy torbaları çalındı!

oy torbaları polis eşliğinde teslim edilir. diyelim ki yine bu aşamada torba çalındı. torba çalınsa dahi madde 5'te anlattığımız imzalı tutanak var olduğundan herkesin imzasının olduğu tutanak kabul görür ve baz alınır. ayrıca o torbayı çalmak 10 yıl'dan başlar.

3) tutanağa bir partinin oy oranı yanlış yazıldı.

olabilecek bir durum. bu durumda sandık başkanı ve oyu az yazılan parti üyesi'de bunu imzaladı yani? diyelim ki imzaladı. itiraz üzerine torbanın yeniden sayımı yapılır. gerçek yine ortaya çıkar.

unutmayın ki tüm siyasi partilerde tüm sandıkların tutanakları olduğundan dolayı o tutanaklardaki sayılar bir araya getirilip toplandığında ysk'nın açıklayacağı rakam ile eşleştirmesi yapılabilir. chp'nin hile yaptılar argümanını sağlam gerekçelere dayandırması gerekiyor. mesala bizim tutanaklarımızda oy sayımız şu çıkıyor ve burada yanlışlık yapıldı denilmiyor.

tek dedikleri şey hile yaptılar. ankara'lılar gelin sahip çıkın!

bu kadar basit mi?
--spoiler--
helal olsundur. verdiği mücadele alkışlanası. hadi be başkan!