bugün

(bkz: chp seçimden güçlenerek çıkmıştır)
(bkz: ben buna gülüyorum)
ankara büyükşehir belediyesi adaylığı için muhtemelen akp'den veysel tiryaki, chp'den fethi yaşar, mhp'den enver demirel veya mansur yavaş'ın katılacağı seçim olacaktır. *
ali babacan'ın ankara'dan, binali yıldırım'ın izmir'den, ömer çelik'in adana'dan,nihat ergün'ün ise istanbul'dan akp'nin muhtemel belediye başkan adaylarıdır.
melih gökçek in akp ankara bb. adayı olduğu seçim.
akp yine buzdolaplarıyla seçimlerde öne çıkacaktır eminim. sen seçimlerdede buzdolapları değil şehitlerimizi geri ver!
chp eşeklik yapıp sarıgül'ü büyükşehir'e yine aday yapmayacaktır.
posta koycak devlet kalmadi.
muhtira vercek komutan kalmadi.
vize kaldiracak ülke kalmadi.
magdur duruma düsürecek bir gücsüzlükte kalmadi.

bu sefer neyi alet edebilecekler diye merak etmiyor degilim.
29 ağustos 2012 istanbul toplu taşıma zammı'ndan sonra chp'nin bu sefer istanbul'da başarağını düşündüğümüz seçim.
2012deki bir zammın 2014'e etki edeceğini düşünmek, seçmenden çok şey beklemek demektir tahminimce. Eğer cidden bunu bekleyebilseydik, genel seçimlerde birçok şey göz önündeyken gene ve daha fazla bir çoğunlukla akp seçilmezdi. Ama 2012 de olan, 13te de olacaktır, 14te de olacaktır. Önümüzde daha marmaray açılışı var, bak gör o zaman ne zamlar gelecek.
kıyılar kırmızı içeriler sarı olacaktır yine.
her yıl aldığı oy sayısı artan akp hükümetinin bu seçimlerde de başarıyla çıkacağını düşündüğüm seçim.
yeni oluşumların ve siyasi partilerin sıçrayacağı seçim olacaktır. millet eskilerden bıktı artık. hatırlayın 2000lerin başında da aynı siyasi atmosfer vardı. cem uzan bile uçuk kaçık vaatlerine rağmen %7 gibi bir oy almış hatta seçim yardımlarından yararlanmıştı.
pkk'nın terör olayları artar, akp ve chp demokratik özerklikte birleşir ve mhp'de pasif kalıp akp'ye zor zamanlarında yardım etme gafletinde bulunursa hepar'ın sıçrayacağı yerel seçim olacaktır.
adalet ve kalkınma partisi'nin giremeyeceği seçimdir.

beşar esad'a attığın iftiranın gerçeğini kendin yapacak, sivillerin üstüne dünyada bulundurulması bile yasak kimyasal silahlarla saldıracaksın... sonra seçim!

(bkz: bsg)
Zaten 11 yıldır oyunu akp ye vermiş olan yandaşların sanki yeni karar değişmiş gibi burada şekil yapmaya çalıştıkları başlıktır. Bi bitin arkadaşlar.
aqp nin oy kaybedeceği seçimlerdir.
akp'nin %35'in altına düşmesi muhtemel seçimlerdir.

geçen hafta itibariyle kamuoyuna yansıyan anketlerde %35'lere düşmüş akp'nin bu taksim olaylarından sonra daha da oy kaybetmesi eşyanın tabiatı gereğidir.

seçimlere daha 10 ay olduğunu da düşünürsek akp için yolun sonu yakındır.

zira başta istanbul ve ankara olmak üzere önemli belediyeleri kaybettiği anda akp yokuş aşağı inen freni patlamış kamyon gibi olur. toslayacağı duvar da ilk genel seçim olur.
seçimi ÖSYM yaparsa akp izmiri alabilir.
mhp herhangi bir belediye kazanamayacak gibi duruyor çünkü gezi parkı kutuplaşmasında mhp tabanı ciddi ciddi ak parti tabanına kaydı çünkü devlet bahçeli süreci iyi yönetemedi ak parti basının da etkisiyle milliyetçi cephe ve saadet,bbp gibi muhafazakar partilerden ciddi anlamda oy toplayacaktır.izmir'i almak ise hayal olur zira aynı kutuplaşma chp'li belediyelerin olduğu kentlerde kararsız seçmeni chp tarafına itti ciddi bir ayrılık yaşandı doğu ve güneydoğu ne olur bilemiyorum diyarbakır bdp de kalacaktır onun dışında herkes sürprizlere açık olsun.
chp'nin izmir büyükşehir adayı cevat durak olursa akıllılık edeceği seçimler olacaktır. çünkü olur da aziz kocaoğlu tekrar chp'nin büyükşehir adayı olursa üçkuyular'daki bitmek bilmeyen metro inşaatı yüzünden aziz kocaoğlu'dan bıkan izmir sakinleri oylarını istemeye istemeye akp adayına basacaktır.
Tayyip'in sonunu getirecek seçim olabilir. Olmayabilir de.
Eğer sarıgül chp'den aday olursa ve tayyip risk alamayıp kadir topbaş'ı tekrar aday gösterirse chp istanbul'da bir devrim yapabilir.
Ki aynı durum ankara için de geçerli. Ankara Melih başgan'dan ciddi manada bıktı. chp ile mhp anlaşıp tek bir aday çıkarabilirse Ankara akp için tarih ötesi bir şehir olur.
Peki bu ne demek?
2015 seçimlerinden önce ak partinin 3 belediyeyi de kaybetmesi demek.
Peki recep tayyip erdoğan gerizekalı da mı bunları hesap etmiyor, hiç bir şey yapmıyor.
Tabi ki hayır.
Benim tahminim Melih'i ankara seçimlerinde postalar oyları rahatça alabilecek akıllı bir adam getirir.
istanbul'da ise risk alıp kadir'i tekrar aday sürecek gibi gözüküyor ama bir sürpriz yapıp işini garantilemek için numan kurtulmuş'U öne çıkarabilir. /ki sarıgül numan kurtulmuş'u da geçebilecek bir aday. akp için garanti sayılmaz/
iyi oynayan kazansın derdim normalde ama bir diktatörden kurtulmamız için /çoğunluğun tiranlığı demokrasi değildir dostum./ akp hariç birilerinin kazanmasını istiyorum.
Bu seçimlerde ilk kez oy vereceğim.
Sandığa Ali ismail korkmaz'ı, Abdullah Cömert'i, Mehmet Ayvalıtaş'ı, Ethem Sarısülük'ü düşünerek gideceğim.

Her yer taksim, her yer özgürlük! olsun.

edit: üzerinden 5 ay geçmiş. Öncelikle tayyip'in bu aralar gidici gözüktüğü durumu var. olası bir cemaat desteğiyle sarıgül'le chp istanbul'u kesin alır gibime geliyor. ankara içinse chp mansur yavaş'ı aday çıkardığından %95 alır diyorum. Mhp'nin destek verip vermemesi pek önemli değil. Ne yalan söyleyeyim başbakanın yerinde olmak istemezdim ama bunu kendisi haketti.
Tekrar dediğim gibi;

Bu seçimlerde ilk kez oy vereceğim.
Sandığa Ali ismail korkmaz'ı, Abdullah Cömert'i, Mehmet Ayvalıtaş'ı, Ethem Sarısülük'ü düşünerek gideceğim.

Her yer taksim, her yer özgürlük! olsun.
akp'nin kayseri adayı yine özhaseki olursa, hasekinin yüzde 70 ile seçileceği seçimdir.

(bkz: ben malımı bilmez miyim)
kıyıları chp, bir kaç kenti mhp ve tüm iç kesimleri akp nin kazanacağı seçimdir. antalyadan sürpriz beklemek yanlış olmaz. eskişehir ve sivasta akp için sürpriz sonuçlar doğurabilir.
ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını dilediğimiz, milletimize daha kaliteli ve somut hizmet getirilmesine vesile olmasını beklediğimiz 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak Türkiye Cumhuriyeti mahalli idareler seçimidir.
ilk kez oy kullanacağım seçimdir.
ilk defa oy kullanacağım seçimdir.