bugün

ilk fragmanı yayınlanmış olan film.

https://m.youtube.com/watch?v=__UWRS-YJMU

hadi bakalım. oyunculuk güzel konsept de güzel olur inşallah.
merakla bekliyorum. konsepti gerçekten harika.
(bkz: cengiz coşkun) gibi biri ancak sultan alparslanı canlandıra bilirdi. fragmanı izledim rolün hakkını vermiş. sinemada boş yer bulabilirsek 13 martta gideriz izlemeye inşallah.
O nasıl pusat çekmek sultanım. Deliler efsane en öndeler yine her zaman ki gibi fena.
fragmanı izlerken içim ürperdi. Selçuklu Devleti’me kırk bin selam olsun. Atam Alparslan. 13 martı sabırsızlıkla bekliyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=O684TxHCorQ

yeni fragmanı yayınlanmış. efsane yahu. baya sağlam çekmiş adamlar. bize sinemada izlemek kaldı.
Şu güzelim senaryolar mal sinemacılarımiz yuzunden harcanıyor..

Holwood çekmeli bu filmleri..
Umarım Sünni propaganda yapmak için tarihi gerçeklerin amına koymazlarda keyifle izleriz.
Malazgirt savaşında deliler?
Gayet ilginç bir film.
çok güzel bir film olmuş. maşallah tüyler diken diken çıkar çıkmaz gidicem.
görsel

güzel bir tarihi film izleyeceğiz 13 martta. son zamanlarda böyle tarih filmi izlememiştim. sultan alparslan rolüne de (bkz: cengiz coşkun) efsane yakışmış.
helal olsun işte böyle filmler böyle kaliteli işler çıksın hep. cuma günü sinemadayız.
29 ekim'de vizyona girecek olan film. şöyle de bir marş yapılmış film için.

türklere holivud un kapılarını açan film.
yapımcılar da oyuncular da yönetmen de zor bir işin altına girmişler. böyle bir destanı konu eden film yapmak kolay değil. insanların beklentisi büyük. 29 ekimde biz de sinemada olacağız bakalım.
babamın bana küçükken öğrettiği ilk şiir alparslan şiiriydi. o zamandan beri merakım vardır malazgirt savaşına.
tarihi filmlerin izleyiciyi gaza getirmesi lazım. daha soundtrack aşamasında bunu başarmışlar.
marş epey güzel olmuş. film de marş gibi şahaneyse 29 ekimde sinema koltuklarında yerimizi alacağız demektir.
pandemi nedeniyle bizi hasret bırakmıştı. gözlerimiz yollarda kalmıştı. kısmet cumhuriyet bayramınaymış artık.
insanları yeniden sinema salonlarıyla buluşturacak film. güzel bir yeni başlangıç olacak.
Çok merak ettiğim film. inşallah diriliş ertuğrul/osman gibi islamcı propagandası değildir de gerçek tarih filmidir.
tarihi filmlere ilgisi olan biri olarak merakla beklediğim film. bekentileri karşılayacağına eminim.
Vildan Atasever, Cengiz Coşkun, Haluk Piyes, Caner Kurtaran gibi isimler filmin kadrosunda yer alıyor. bana kalırsa kadro gayet sağlam.
--spoiler--
"Malazgirt 1071, Anadolu'nun kapılarının Türklere açılmasını sağlayan Malazgirt Savaşı'nın hikayesini konu ediyor. ilk defa beyaz perdeye taşınan Malazgirt Savaşı'nı anlatan Malazgirt 1071, yerli savaş filmleri algısını değiştirmekte iddialı"

--spoiler--
vildan atasever varsa izlenir. o kadar.