bugün

limonlusu çok güzel olsa da, limonlu olunca maden suyu içiyorum dememeniz gereken içecek. bildiğin gazoz oluyor işte.
karadut ve frenk üzümü aromalı olanları tercih edilir. (karbondioksitli su değil gerçek maden suyunu kast ediyorum.)
Limonlusu en sevdiğim.

T: bir içecek.
sadesini içmeye başladığınız zaman büyüdüğünüzü gösteren içecek.
ben henüz sadesini içemiyorum. küçüğüm demek ki.
Meyve suyu veya kola fanta gibi asitli içeçekleri kullanmamak için tükettiğim içecek. Daha doğal geldiği için sade olanı tercihimdir.
görsel

Sade ve doğal olanı iyidir.
(bkz: uludağ maden suyu)
Küçükken nefret ederdim. Freşa mıydı o karpuz çilek falan. Onları içerdim. Şimdi onlar çok şekerli geliyor en güzeli sadesi. Insanin tansiyonunu, acligini, midesini yerine getiriyor. Fiyati da uygun. Evde bulunmasi gereken mukemmel icecek.
bilinenin aksine soda değildir. soda sağlığa bir fayda etmez pek, doğal değildir. ama maden suyu değildir. hala ikisini ayırt edemeyen cahiller vardır bu dünyada. evet.
Mum gibi, vanilya, kabartma tozu gibi, pense gibi, dübel gibi.
Her evin bir köşesinde en az bir adet bulunan bir şeydir.
beypazarının üstüne tanımam, evet hemen hemen hepsini denedim.
soda'nın kuması.
Her gun bir adet tuketmeyi aliskanlik haline getirdigim icecek. Bir de acayip susadigim zamanlarda likir likir icmesi feci keyif veriyor. Kola reklamlarinda olur ya ayni oyle.
maden suyu içerdiği mineraller sayesinde, sağlığımız için yararlı bir içecektir. mide rahatsızlıklarına, cilde iyi gelir, bağışıklık sistemini destekler vs. bunu sadece sadesi için söylüyorum çünkü meyveliler de bir sürü katkı maddesi var. meyveli içmek istiyorsanız evde kendiniz içine sıkılmış meyve suları ilave edebilirsiniz. limon vs.
mide asidini dengeleyen, mide yanmasına iyi gelen içecek.