bugün

bir elvis presley şarkısı. wild at heart filminde bu şarkıyı sadece sevdiği kadına söyleyeceğini anlatan sailor (nicholas cage) filmin sonunda lula'ya (laura derni) söyler.
love me tender
love me sweet
never let me go
you have made my life complete
and i love you so

love me tender
love me true
all my dreams fulfilled
for, my darling... i love you
and i always will...

love me tender
love me long
take me in your heart
for it's there where i belong
and will never part

love me tender
love me true
all my dreams fulfilled
and i always will...

i said...
love me tender
love me true
all my dreams fulfilled
and i always will..."
insanı eski günlere götüren, zaman zaman orda kalıp şimdiye dönmek istemediği, şarabını yudumlarken dinlemenin ayrı bir haz verdiği, sevgiliye hitaben yazılmış yazılabilecek efsanevi şarkılardan biri.
tadindan yenmeyen bir elvis sarkisi.

"love me tender
love me sweet
never let me go
you have made my life complete" der.. cok da iyi eder..
insanın ruhunu okşar bu şarkı sakin loş bir ortamda dinlenmeli mutlaka...
insanın içini acıtan şarkılardan.
''love me tender,love me true''
Hazırlık sınıfındayken Listening yazılısında bize dinletilen şarkıydı... Cutting edge diye ingilizce kitabının son sayfalarına doğru yeralıyordu... *
a little less conversation'un yaratıcısıyla aynı oplduğunu kabullenmekte güçlük çektiğim ultra duygusal/romantik şarkı.
kesinlikle loş ortamda, yanınızda sevgilinizi usul usul okşarken dinleyeceğiniz şarkı olmalıdır, hayatınızı tamamlayan kişi için söylenecek şarkılardan.. always on my mind tadında ama onun tarzında değil, işte öyle bir şeyler...
Elvis'in efsane şarkısı...Ben bu şarkının canlı konser halini Dream TV'de izlemiştim Elvis abimiz el eden bayanları öpmekten doğru düzgün şarkı söyleyememişti.
inanılmaz tatlı bir şarkıdır, norah jones yorumu da mutlaka dinlenmelidir.
love me tender..

or thunder..

either or,

neither nor..
rock n roll'den uzak bir elvis presley şarkısı. 2 küsür dakika sürmesi aslında işin cazibesidir. ne çok bayar ne çok dibine vurur kıvamındadır.
aslında gramatik olarak "love me tenderly" denilmesi gerekirken, şarkının melodisine uyması açısından Elvis baba kelimeyi modifiye etmiştir.
huzurlu ama ritmi koruyan bir piyano melodisiyle ilerleyen elvis presley romantizmi. icra edilirken bir de sonu frank sinatra'dan new york new york'a bağlanırsa eğer bu güzel geçişle beraber tadından yenmez bir hal alır.
müthiş oldugunu düşündüğüm şarkı, ayrıca (bkz: david lynch) filmi olan (bkz: wild at heart)'in meşhur repligini olusturan şarkıdır.
uzun zaman sonra ilk defa bütün bir gecenin sadece size ait olması, elvis'li bir gün, koltuğa gömülmek, pikapta 'take me in your heart for it's there where i belong and will never part' diyen ses.. mutluluk, göz yaşları..
gerçekten yumuşacık bir aşk şarkısıdır. bir de çevirisine bakalım.
~http://www.sarkiceviriler...ove-Me-Tender-ceviri.html~
Sev Beni Yumuşacık
Sev beni yumuşacık
Sev beni tatlı
Asla gitmeme izin verme
Sen hayatımı tamamladın
Ve seni bu yüzden seviyorum

Sev beni yumuşacık
Sev beni içten
Bütün hayallerim gerçekleşti
Sevgilim için, seni seviyorum
Ve her zaman seveceğim

Sev beni yumuşacık
Sev beni uzun süre
Beni kalbine götür
Ait olduğum yer orası olduğu için
Ve asla ayrılmayacağız

Sev beni yumuşacık
Sev beni içten
Ve her zaman seveceğim

Sev beni yumuşacık
Sev beni sevgilim
Benim olduğunu söyle
Yıllar boyu senin olacağım
Zamanın sonuna dek

Sev beni yumuşacık
Sev beni içten
Bütün hayallerim gerçekleşti
Ve her zaman seveceğim.
elvis presley'in bir elinde viski diğer elinde puro karanlık bir manzara eşliğinde dinlenebilen çok çok slow çok çok güzel şarkısı. love me tender love me true.
Lisedeki ingilizce dersinde öğrendiğimiz ilk şarkı olmaktadır.
tadından yenmeyen bir elvis presley şarkısı.
http://www.youtube.com/watch?v=HZBUb0ElnNY
ruhun şad olsun elvis kardeş.