bugün

çek oradan bi pendik kartalım şov yapa... ne demek onu da yenemedi?
Nasıl koydu ama aboubakar!

Siz hala 20 yıl Önceki maçla avunun gs'li ezikler.

Aboubakar daha 40 dakika önce koydu.

Puhahahhaha!
Bir utanç tablosu...
17 mayıs 2000 gibi biricik gerçek.
hatırla...
asla rekoru kırılamamış skor.
Ağlama Melissa sjsj..

Edit: girdiyi silip kaçmak delikanlılığa sığar mı be..
Bir maç skorunu belirleyici etmen zannetmek, fevri ve futbolu Tümlemesine okuyamayan, futbol konusunda biraz cahil olan kesimin inanış biçimidir.

Bu hafta liverpool Manchester a 7 gol atarak, 0'a karşı kazandı. Anfield ın geleneğinde vardır bu mevzu. Ancak dikkat edin, tüm Dünya'da bu geleneğe sahip ikinci kulüp de Beşiktaş'tır!

Bunu görmezseniz sonra neden ne ile uğraşıldığını, hayatın daha futbol sosyolojisi hakikatlerini öğrenemezsiniz.

Zira futbol sadece futbol değildir.

Ben seni satrançta yeniyor isem yenmem, kendimi geliştirmeye bakarım. Seni kobay yaparım, sen oynadığını kazandığını düşünürsün, ben ise birçok başka şey öğreniyorumdur o sırada! Sonuçta sen günü cebine indirdiğini, ben ise 2 asırı cebime indirdiğimi sanırım! Kesin olan bir şey var ise; ben senden daha çok şey biliyorumdur.

işte Beşiktaş ile diğerleri Arasındaki fark buradan kaynaklanır.

Liverpool ise morondur, o nedenle bir Manchester United değildir olamayacaktır da.
Türk futbol tarihinin en kara lekesi. Rezillik.
Galatasaray’ ın şampiyonlar ligi gruplarında asla yaşamadığı skor. Ayrıca aynı ligin gruplarında sıfır da çekmemiştir. Çekmiş olan var tabi.
Alaşehirdeyken izlemiştim.ertesi gün okulda başım eğik gezmistim.
sigma sandım, şimdi de bu musallat oldu. ha, pardon ikisi aynı kişiydi zaten. evet.
Bir Beşiktaşlı olarak keyifle hatırladığım yıllardır.
15 sene önce tarihte bugün.
görsel
10-0 bizim için utanç değil.

O günün şartlarında 20-0 da bitse zorumuza gitmezdi.

Dünya futbolunda rakibini zayıf yakalayınca Barcelona gibi büyük takımlar 6-7 atınca pas yapar, yavşak olanlar da böyle attıkça atar.

Biz o günün şartlarında çok amatör bir kadroyla sahadaydık.

Ayrıca;

O küfürleri anca burda edersin, ya da 20 bin kişi 11 tane futbolcuya edersin, kaliteniz her ortamda belli *
türk futbolunda rezalet bir sonuç olduğu doğru olsa da en azından şampiyonlar ligine gidememiş ve asla gidemeyecek zerzevatların ağzına alması komik olan skor.

mesela 10-0 gibi bir galibiyetide vardır bu 8-0 mağlup olan takımın, kodumunun aveli seni...
Türk futbolunu rezil edenler de bugün.

Ayrıca bu sene de 0 çekerek rezil ettiler.
üzücü bir skor idi.
kırılamayan rekordur.
görsel
şampiyonlar liginin en farklı galibiyetlerinden biri olan skor. galiba halen kırılamadı.
Avrupa matihi memiktaşın şerefli mağlubiyeti.
Kahreden sonuçtur.
(bkz: goodbye liverpool)

hadi dağılın.