bugün

bu ülkeyi ileri götürebilecek tek hamle. can-ı gönülden destekleyeceğim ve olmasını isteyeceğim bir olay.

bu ülkenin sorunlarını bilen, bu ülkenin gerçek insanı olsan abdullah gül falan değil, bizzat leyla zana'dır. bu ülkeyi ekonomik krizlerden, kardeş kavgasından yalnızca leyla zana kurtarabilir. bu günden sonra, yapılacak tek şey ülke olarak tek yürekte birleşip, leyla zana'ya tam destek vermemizdir.
(bkz: bütün ülke birleşip zanaya girmek)

edit: pardon ya dana dicektim. allah yazdırdı herhalde.
leyla zana'ya inanmayan, yürekleri inanmaya yetmeyen insanların hemen kötülediği terakki.
aklıma ghotten shikeelen pahartizan adlı ünlü yazarın, 'köşkteki orospu' adlı kitabını getiren durumdur.
(bkz: balığın kavağa çıkması)
(bkz: olmayacak işe amin demek)
(bkz: itin duası kabul olsa gökten kemik yağardı)
Bu ülkenin vatandaşı olma bilincine sahip olmamış yada olmayı reddetmiş birinin gerçekleşmeyecek duası. Bence kendisine en iyi kuzey ırak lideri olmak yakışır.
demokrasi zirvaliginda israrci olunacak olursa gerceklesmesi hic de zor olmayacak oan durumdur. kalabaliklara onem veren her rejimde boyle abukluklara rastlanilabilir. simdi cingene vatandaslarin nufusu 20 milyon olsa, bunlar bir parti kurup kalksa kibariye'nin annesini basbakan yapacaz dese yapabilirler mi yapamazlar mi ? yaparlar tabi. en dogal haklaridir da ayrica. hem ben kibariye'nin annesi'nin abdullah gul'den bir eksiginin oldugunu da dusunmuyorum.
o ırka mensup her vatandaşın en az 10 çocuklu olduğu, seri üretim yaptığı ve terör ötgütünün dağdaki mücadeleyi bırakıp siyasi zemine indiği(dağdan gelip bağdaki kovulmazmış...) düşünülürse 2 nesil içerisinde olması muhtemel bir şeydir zananın ya da o familyaya mensup birinin cumhurbaşkanı olması.

not: bu ütopya ordusuz bir ortam varsayılarak değerlendirilmiştir. amaç bir divanenin kuyuya attığı taşı çıkarmak ya da bir cevap yetiştirmek değildir(cevap yekün teşkil eden hususlarda verilir). hayal gücünüzü yanlış alanlarda kullanmayın. yaradılanı severiz yaradandan ötürü ama...
uğruna herşeyi göze alabileceğiniz bir bayrak zaten dikili bu topraklarda ve o bayrağın gölgesi olmasa siz olmazdınız bu yerkürede. bir bayrağın nasıl dikildiğini çanakkale'de şehit olan kürt ama bu vatan hepimizin diyen ecdadınız kafaları boş hayallerle yıkanmış sizlerden daha iyi bilirlerdi şüphesiz. özgürlük isteriz demek için esaret altında olmak gerekir.millet meclisinde bile temsil edilenler esaretin e'sini bile ağızlarına alamazlar.hele bir de turgut özal düşünüldüğünde insanın bu ülkeden daha ne istiyorsunuz belanızımı sorusunu sorası geliyor. bir musibet bin nasihatten iyidir. umarım musibet vuku bulmadan siz aklınızı başınıza alırsınız...

edit:eksi oylarım bi hayli arttı galiba doğru yoldayım...(gülücük)
saçmalığın daniskası. okunduktan sonra festival gibisin girişmek istiyorum şarkısını hep beraber söylüyoruz.
Üniversite mezunu olunmadan cumhurbaşkanı olunmayacağının farkında olmayan ya da leyla zana hakkında zerre bilgi sahibi olmadan, google'da bile aramaya zahmet etmeden dur bi taş atayım celebirity olayım isteğinde olan yazar bünyelerinin ortaya çıkardıkları kampanya. iş bu ki leyla zana bu şartlara haiz olsaydı bile 5 sene daha * beklemeniz lazımdı a dostlar.
amacının siyasetten ziyade balıkçılık ve özellikle de sazan avcılığı olduğunu düşündüğüm ve gördüğüm kadarıyla da amacında başarıya ulaşmış uludağ sözlük başlığı. endirekt serbest vuruştan gelen gol dedikleri böyle bir şey olsa gerek, zira endirekt serbest vuruşun birilerine çarpması lazım ki gol geçerli olsun. *
her geçen gün daha da büyüyen bir desteğe ulaşan kampanya.
(bkz: skandal)
ahmet türk'ün başbakan olması durumunda gerçekleşme ihtimali olan hadise. Bu da dtp'nin iktidara gelmesini gerektirir.
(bkz: Sanal Kürdistan dan haberler)
hitlerin dirilmesini istemek gibi anlamsız bir olgu.
cumhurbaşkanlığının olduğu bir türkiye nin kalmaması ile aynı doğrultudadır.
çırılçıplak sokaklarda koşan ve "yanıyorum yokmu söndüren" demesine rağmen yeterli talebi görmemiş bir pasif eşcinselin son kozu olucak cümle.
herşeyden öte;
leyla zana'nın kaymakam dahi olamıyacağını bilemiyecek kadar cahil bireyin sözü.

--spoiler--
Cumhurbaşkanı, TBMM'de kırk yaşını doldurmuş ve yüksek öğrenim yapmış kendi üyeleri veya bu niteliklere ve milletvekili seçilme yeterliliğine sahip Türk vatandaşları arasından yedi yıllık bir süre için seçilir.
--spoiler--

(bkz: cehalet)
abdullah gül'ü seversin sevmezsin hiç siklemem benim de sevdiğim pek söylenemez ama onun yeniden önerdiğin insan(insan demek için bayağı düşünmek gerekiyor) ülkeyi bölmek için elinden geleni yapıyorve sen onu destekliyorsun( sen de aynı görüştesin demek ki ondan dolayı güzel bir söz söylerdim sana ama entryim silinecek boşa yazmış olacağım) yok ekonomi alanında düünceleriyle ileri götürecekmiş de oymuş da buymuş da kısaca desenize kürdistan'ı kurmak için elimize büyük fırsat geçmiş olacak bu cesareti toplayamayıp dolaylı yoldan kendinizi haklı çıkartmaya çalışıyorsunuz oldu anam oldu paşam. başka isteğiniz.
önce insan olsun..
(bkz: cumhurbaskanı na hakaret)
olabilir de türkiye'de değil. E malum şartlar müsait değil. Burası pkk'lıların yeri olmadığı için, biz de bir terör ülkesi olmadığımız için olmaz. Kürdistan kurulursa falan neden olmasın?*Ahmet türk birlikte yönetirler.
bu ülkede gerçekleşmesi muhtemel olaylar silsilesidir. demokrasiyi kılıfına uydurarak şeriatçıları kanser gibi ülke yönetiminin her kademesine yerleştirmeyi başaranlar inanıyorum ki bir gün bunuda başaracaklardır.
Bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak en az Kenan Evren , Süleyman Demirel, Turgut Özal ve Abdullah Gül kadar sahip olduğu en doğal hakkıdır . Adaylığını koyar isteyen seçer isteyen seçmez. Sanki bu isimlerin sahip olduğu ve dönemlerinde uyguladıkları Türk-islam sentezine dayalı neo-liberal politikalar ülkemize çok büyük hayır sağlamıştır ; aksine Leyla Zana gibi Kürt milliyetçiliği yapan terör yanlısı yasal kimlikleri , aydınlarımızı katleden hizbullah gibi örgütlü dinci oluşumların alt-yapısını , susurluk - şemdinli - ergenakon gibi devlet destekli kontrgerilla örgütlerini yaratan bu isimler ve yandaşları değilmş gibi hareket edemeyiz.
(bkz: Tencere dibin kara seninki benden kara)
Eh bir nevi erkek modeli gelmek üzere başımıza.