bugün

dizide yerinede en çok olmak istediğim karakter mecnun'dur.

leyla gibi bir sevgilisi olduğu için değil,ismail abi gibi bir arkadaşı olduğu içindir.
laaps laaps diye kanımıza enjekte olan bir dizidir.
absürd komedi iken kara mizah olmuştur bi anda şekerpare'nin gidişiyle.
(bkz: laba laba laba lap lap laap)
yayınlanan son bölümüyle ve son kısımdaki şarkıyla beni benden almıştır. yemin ediyorum yok böyle bir dizi. bir zamanlar yedi numara hayranıydım. komedi tarzında bu ikisi kıyas kabul etmez zaten. diğer kanallar sitcom çekmeyi falan bıraksınlar bir zahmet.

ayrıca ismail abi'yi ağlatan eşşek gözlü şekerpare insan değilsin.
"buram acıyo gibi, geçer mi ki bu" deyişi resmen ağlattı be.
fuzu'linin en güzel gazelleri ve sö<leri içinde sakladığı değerli yapıtdır son olarak iskender pala günümüz diline düzenlemiştir, ayrıca trt1'de bu sene güzel bir komedi dizisininde ismi olmuştur.

kays leyliyi öyle severki leyladan geçer ve mevlayı bulur.. 21. y.y.'da yaşayan kızlarda hiç bir zaman bu şekilde sevilemeyeceklerini bildikleri için kitabı okurken leylanın saçını başını yolmak isterler..

(bkz: fuzulî)
(bkz: bu sefer güldürmedi)

çok ağladım bu bölümde. çocukluğuma hiç bir derdim olmayan lunaparkta atlıkarıncaya bindiğim o günlere geri döndüm. ağlaya ağlaya seyrettim resmen bu bölümü. hem mutlu olup ağladım, hem hüzünlenip ağladım.
işte ucuz reklam böyle yapılıyor. elin dizisine milet 60 tane eny girmiş hepside reklam sloganı gibi siktir gidin aq.
leyla'yı bir de benim gözümden gör diyerek, haşa paşa demeden sağa sola atar yaptığı rivayet edilen Mecnun, delikanlılıkla çizdiği sevdasında mutlu gole aman pardon sona ulaşamayıp, bu hikayenin imkansız aşka dönüşmesine engel olamamıştır.
Divan edebiyatı şairi fuzulinin eseridir.
--spoiler--

ismail abi: adın ne ki senin?

--spoiler--

ulan bi' insan bu kadar tatlı olur mu ya?
serkan keskin'nin döktürdüğü dizi.

--spoiler--
yavuz: hayatı sorgulama sebebimsin ismail.

--spoiler--

--spoiler--
+buram acıyo gibi, geçer mi ki bu?
+ben güçlü olmak istemiyom ki, ben şekerpare'yi istiyom.

dedenin "seven insan su üstünde de yürür." dedikten sonra yaptığı ile yardı geçirdi.
--spoiler--
ben okuma yazmayı senin için öğrenmişim ne güzel laftır. yazan ne güzel insandır.
izleyin ama herkeslere izlettirmeyin, az kişinin haberi olsun, aynı güzellikte kalsın yoksa 2. geniş aile olur mazallah ilkokul bebelerine düşeriz. onlar nuri bakkalı izlesin.
Yeni yakaladığım espri,

mecnun un kaan için yorumu;

erdal abi noldu bu çocuğa, ergen mi oldu? Çeşmeyi mi farketti acaba?
efsanevi bir 17.bölüm yayınlayan dizi. harika göndermeler, espriler ve duygusal anların yanında üç şeye dikkat çekmek istiyorum: birincisi ismail abinin manitası* yengemizdir felan ama acayip frikikler vermiştir.ikincisi leyla'nın ışığı sönmüş bu bölümde. makyajı mı kötü, ışığı mı tam anlayamadım ama nerede diğer bölümlerde ki nefes kesen güzelliği nerede bu bölümdeki garip ve yaşlı surat hatları. üçüncüsü lunapark sahnesinde yavuz'un ismail abi'ye çaktırmadan para verdiği sahne öyle bir sahnedir ki, öyle hayatın içinden ve yaşanmışlıklarla doludur ki anlatılamaz.
kimse değinmemiş ama abdulcanbaz efsanesini barındıran dizi.
sunucu kafa ütülese de leyla mecnun'u ana karakterlerinden dinlemek için, dizinin yönetmeni onur ünlü, başrol oyuncuları ali atay, ve ezgi asaroğlu'nun konuk olduğu tv programına şurdan ulaşılabilir; http://tvarsivi.com/playe...z=2011-05-29+10%3A19%3A00
benim bünyeme bile fazla gelen mükemmel ötesi dizi. avrupa yakasından sonra onun kalitesinde dizi gelmez diyordum. onun kalitesini bırak, çok çok daha iyisi geldi. hele ismail abi senin allah belanı vermesin. çiuft çiçi çiuft çiçi diye dans mı edilir?

http://www.youtube.com/watch?v=hwFh4E1UJEM
daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama 17. bölümde ismail abi ile şekerparenin tanışmasında bir senaryo boşluğu gözüme çarptı. şekerpare ismail abi'nin adını daha öğrenmeden kendisine "ismail" diye seslenmiştir. varsın olsun o kadar tabi kimse bişey diyemez.

edit: özel mesaj gönderen arkadaşlar sağolsun uyarıyorlar acaba ben mi yanlış seyrettim. mecnun orada ismail abi'ye ismi ile seslenmiyor ki.

edit2: linkten anlaşılacağı üzere sanırım haklıyım. yalnız dünyanın eksisini yedim hee.

http://www.facebook.com/v...273501816611&comments
herhalde 17. bölümü ile zirve yapmış, aşmış bir dizi.daha doğrusu kıymetli bir eser.
o neydi öyle arkadaş, bu nasıl senaryo, bu nasıl replikler, bu nasıl karakterler, bu nasıl bir eser!
nasıl yapılıyor bu iş!
hele hele bu kıza kadar adlı müthiş bir altyapıya sahip eser nasıl yapılmıştır? hem ayrıca klipte hatunlar neydi öyle be! ezgi asaroğlusen ne biçim bir güzelliksin!
abi, bu dizi unutulmazlar arasına çoktan girmiştir. umarım bozmazlar ve tadında bırakırlar zamanı gelince.
biraz geriden gelerek 13. bölümü yeni izlediğim dizi. sonunda 2023 yılında, erdal abinin "akdeniz akşamları" parçasını çok ciddi şekilde söylemesi benim resmen nefesimi kesti. nasıl insanlarsınız ya.
özellikle ismail abi'sine bayıldığım dizidir efendim. hangi bölümde olduğunu hatırlayamıyorum ama ismail abinin sigorta şirketinde işe başladığı bölüm bi harikaydı.

TiÇ : tabiki ismail abinin çalıştığı sigorta şirketi.
hiçbir mantık ve kurgusu olmayan, ama insanları gülmekten yaran trt'nin yerli dizisidir.
az kişinin bildiği mükemmel dizi örneği. olamaz böyle bir kurgu. özellikle dizi süresinin uzun olmaması diziyi izlenir kılıyor. devam edilsin, hep bizimle kalsın.