bugün

beğenerek izliyorum lakin bir sıkıntım var. hırsız yavuz resim öğretmeni aşkından rahatsızım arkadaş. bizim yavuz bir don juan değil, bir casanova değil. bu kadar samimi olmasınlar. hayır bu ilginin sebebi belli değil.
--spoiler--
senin yaptığını hitler yapmadı yemin ederim.
--spoiler--

sizin yaptığınız komediyi de kimse yapamadı! elinize sağlık!
iki haftadır, işi gücü bırakıp izleyemediğim için mutsuz olduğum dizi.
bir kere de oturup 2 bölüm izlemek paha biçilemez, o ayrı.
bugün biraz kısa mıydı sanki, bana mı öyle geldi acaba sözlük?
sedef ben seni nasıl seviyorum. sen tam cansın.

--spoiler--
benim midem o aşamayı da geçti artık, dillendi midem. bana bir lokma ekmek ver,verceksin lan diyo, verecesin diyo lan diyo.
--spoiler--

bu iskender beni öldürecek yemin ederim *

--spoiler--
nooldu be parti mi bitti?
--spoiler--

--spoiler--
kime çalışıyonuz lan siz? amacınız ne iskoyu yalnız bırakmak mı? çook yalnızım çook yalnızımm..
--spoiler--

erdal sen nesin erdal. çenem çıktı gülmekten yine.
mecnun ve ismail abiden bahsetmiyorum bile.

--spoiler--
ohoo halamın da bıyıkları olsa..
hiç güzel olmazdı yalnız ha halanın bıyıkları olsa ahahah
sanki vardı böyle birazcık ama
--spoiler--
yavuz iskender ağbiye konuk olaydı iyiydi...
"zeynep beni bekleler" "göğe bakalımlar" uyar'lar, cibran'lar, ran'lar uçuşaydı sezar'ın hakkı sezar'a giderken...

gönderme gitti gideceği yere de ahmet mümtaz taylan yavuz'a dizide yalnız değilsin dedi. ben de varım, bi şiir okurum ki dedi.

yeap barmen! burağınkinden; üzümse üzüm, erikse erik.
boş ayran kutusuyla tahtırevan üzerinde giden kadın sahnesi ile yardırmış dizi. hayır roma dönemi, elde sütaş ayran, olaylar olaylar.*
(bkz: ayranı yok içmeye tahtırevanla gider sıçmaya)
rakım: nasıl ölçülüyo ki la bu?
48.bölüm de Hitler'in konuşma yaptığı sahnede beyaz bereli birisi vardı.2 kez yakın plan yapıldı. Acaba Ogün Samast (bkz: ogün samast) üzerinden faşizme bir gönderme mi yapıldı ?
acilen yavuz'un yavuklusunun değişmesi gerekiyor. zaten yeterince antipatik kadın var dizide başta müge boz olmak üzere, bir de bu suratsız kıvırcık salatayı koydular önümüze. bu dizide erkek karakterler ne kadar iyiyse; sevim, anneanne, nurten ve yeğeni hariç geri kalan kadın karakterler itici. her ne kadar zeynep çamcı'yı müge boz'a havada karada tercih etsem de burnundan konuşması artık iyiden iyice kulak tırmalamakta. artık bir diksiyon kursuna mı gitsin, burnunda et varsa onu mu aldırsın bilemiyorum.
--spoiler--
yalnızlık gece ayazında sabaha kadar beklemek gibidir. ısınmak için güneşin dogmasını beklersin ama o güneş hiçbir zaman doğmaz. yalnızlık bulmadığın sevgiyi başka yerlerde aramak gibidir. ne yaparsan yap, onu bulamayacağını bilirsin ama denemekten vazgeçmezsin. onun boşluğunu hep başka şeylerle doldurmaya çalışırsın. yalnızlık aynı havayı soluyupta bir türlü yanyana olamamak gibidir. aldığın her nefeste onun kokusunu duymak istersin ama yapamazsın. aldığın her nefes ciğerini acıtmaya başlar. yalnızlık dediğin eski bir sandalyenin gıcırdamasıdır.
--spoiler--
görsel
--spoiler--
kuduz bir köpek kadar yalnızım. yalnızlık, yalnızlık gece ayazında sabaha kadar beklemek gibidir. ısınmak için güneşin doğmasını beklersin ama o güneş hiçbir zaman doğmaz. yalnızlık, bulmadığın sevgiyi başka yerlerde aramak gibidir. ne yaparsan yap, onu bulamayacağını bilirsin ama yine de denemekten vazgeçmezsin. onun boşluğunu hep başka şeylerle doldurmaya çalışırsın. yalnızlık aynı havayı soluyupta bir türlü yanyana olamamak gibidir. aldığın her nefeste onun kokusunu duymak istersin ama yapamazsın. aldığın her nefes ciğerini acıtmaya başlar. yalnızlık dediğin eski bir sandalyenin gıcırdamasıdır yalnızlık. terkedildim, herkes terketti gitti beni. sol kaburgam bile firar etti bedenimden. aradan geçen zaman bile yetmiyor unutmaya. ettiğimiz kavgaları bile özlüyorum. saçlarını okşamayı, ellerini tutmayı, aniden boynuna sarılmayı, bana bakışını, göğsümde duruşunu hatta arkasını dönüp yatışını bile. ona yavaşça sokulmak, sessizce sarılmak, omuzlarından tutup, sımsıkı kendine çekmek.
--spoiler--
Bugün en sonunda yapmak istediğim şeyi yaptım ve dizinin setine gittim. Erdal bakkal, mecnun, ismail abi, kamil , telat abi, gotik leyla, az sakallı dede, ak sakallı dede(sakalsızdı) ve de onur ünlü yü görüp , bol bol resim çektirip konuşma fırsatı buldum. Özellikle erdal bakkal yani cengiz bozkurt mükemmel bir insan , ak sakallı dede'de erdal bakkal'ın tam tersi sert bir yapıya sahip .

Sete gelenlerden birisi ismail abi'den imza istedi, ismail abi ise ;

- " imza mı kaldı ya? " diyerek imzaladı.

Bu gittiğimiz bölümde ismail abi güvenlik görevlisi oluyor idi.

Kireçburnu'na yolunuz düşerse, haydar aliyev parkı'nın karşısındaki yokuşu çıkın dizi ekibini göreceksiniz.
mecnunun metonyada kalması süper oldu hep metonyada kal mecnun çıkma pis dünyaya.
bu bölüm ziyadesiyle güldük eğlendik. olan oydu. ama memnun değil miydim hayatımdan, bence memnundum.

--spoiler--
-mecnun çınar buraya ev dikecek, gelip yıkacaklar. coop! aha bilinçaltım mesaj gönderdi.

-o zaman ekımız için içiyorum.

-çuvfiçi çuvfiçi. abi biraz sert ol. çuvfiçi çuvfiçi.

-sayın dinleyen sizinle sıvışmış mıydık?
--spoiler--

son olarak: ismail abim, canım benim canım benim. seni ben, o kadan çok seviyom, o kadan çok seviyom ki. oy.
sedef olan leyla ile mecnun arasında bir aşk varsa görelim artık arkadaş. sanırım zaten kimse şirin ile mecnun'u istemiyor o zaman ilk leyla kadar severse mecnun ikinci leylayı dizi havasına girer bence. bu haliyle bile gülmekten ağladım ayrı konu tabi.
--spoiler--
Yalnızlık,
Gece ayazında sabaha kadar beklemek gibidir.
ısınmak için güneşin doğmasını beklersin ama
O güneş hiçbir zaman doğmaz.

Yalnızlık,
bulmadığın sevgiyi,başka yerlerde aramak gibidir.
Ne yaparsan yap, onu bulamayacağını bilirsin.
ama yinede denemekten vazgeçmezsin.

Onun boşluğunu hep başka şeylerle doldurmaya çalışırsın.

Yalnızlık,
Aynı havayı soluyupta bir türlü yanyana olamamaktır.
Aldığın her nefeste onun kokusunu duymak istersin
ama yapamazsın.
Aldığın her nefes ciğerini acıtmaya başlar.

Yalnızlık dediğin,
Eski bir sandalyenin gıcıdamasıdır yalnızlık.
--spoiler--
dizi her bölümde oraya buraya selam çakıyor ama bu bölüm en fena selamı bize çaktı. metonya aslında her birimizin içinde sıkışmış olduğu korkuları olarak gösterildi. niye korkuyoruz ki? çıksak ya ordan.
(bkz: Leylâ ile Mecnûn Mesnevisi)
metin amca ve erdal bakkal birbirine çok benziyor aslında mesela;
erdal bakkal altınları sular ki çil çil altın versin http://ulu.so/uoa5h5
ve metin amca http://ulu.so/uoa1ot

--spoiler--

49. bölümde özgür çevik diziye konuk olacak ve duyduğuma göre mecnun'un sedef'i kıskanmasına neden olacakmış mış mış.

--spoiler--

dipnot: hafız hiç ayrıntılara giremiycem sayfalar dolusu entry girmem gerekir çünkü. o kadar dolu bi 48. bölümdü. çok güzeldi çok.
hoşuma giden bir sahneyi sonraki bölümlerde daha yardırıcı olarak görmemi sağlayan dizidir efenim. ama bazen sıkıyor be abi. ilkler unutulmaz derler ya, bazen unutulmuyor lan daha çekici geldiğidinden.

örnek göstermek gerekirse:
öncesi
http://www.youtube.com/watch?v=RGT-oj5gdMQ#t=4940

sonrası
http://www.youtube.com/watch?v=n0G1eIgeYZM#t=2295
Behzat c. den daha cok reyting alan dizi.
dünkü bölümün en komik repliği sanırım yine ismail abiden geldi .

mecnun : ismail abi , cesar sedefi kaçırdı ya.
ismail : hee (biraz şaşırır) mecnun kaçırdı dedilerdi...
"48. bölümde bol bol kaybedenler kulübüne selam çakmıştır."
Nah selam çakmıştır. Hoş "selam çakma" tabirini iğneleme anlamında kullanılıyorsa büyük yanılgı içindesiniz/içindeyiz. 48 bölümdür sürekli kaybeden bir mecnun var ortada. 48. bölümde de kendi kabuğundan dışarı çıkmak istemeyen bir mecnun. Şöyle demek isterim ki; burak aksak'ın yazılarını, röportajlarını, önceki yaptığı işleri yada hiç yoktan tweetlerini bile okuyunca esasında büyük bir kaybeden olduğu ortada. En az Kaan çaydamlı ve Mete Avunduk rüzgarı kadar kaybeden olduğu aşikar. En sonunda kendi hayata duruşunu en kolay ifadeyle anlatmış kanısındayım...

hadi bir kaçta bölümle ilgili bişey yazayım da tatlıya bağlayalım.

--spoiler--
che: Nerden buldun bunu?
+ Şimdi biz gelecekten geliyoruz, Orda Mağazalar var böyle resimlerinizi basıyorlar t-shirtlere...siz çok POPULERSiNiZ....
--spoiler--

--spoiler--
+ abi noldu kaça gittin?
- 3
+ 3 mü?
- heee.
+ ne vardı ki?
- hiç bişey öyle oturuyordu herkes biliyon mu mecnun. akşam sıfır partisi varmış gidelim mi?
+ sıfırlar partisi mi? gidelim ne var ki acaba?
+ hiç bişey.
--spoiler--
Güzel yaşlı yaşlı insanlar he, buraya dolsunlar yatalım mı he? Güzel koyniş koyniş hep beraber? Sıcak olur. Dede eti.