bugün

entry'ler (744)

atatürk neden eleştirilemiyor diyen insan

"Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin." yani diyor ki eleştirebilirsiniz ama mısırlıoğlu gibi boş boş konuşup gürültü yapmayın.

the sims 3

geçmişteki sanal bebeklerin evrimleşmiş halidir.
Ekim ayında evlenen bir dostumun eşi bu oyuna sardı. Torrentle falan uğraşmak yerine gidip orjinali aldı çocuk. Eee yeni evliler sonuçta yok diyemiyor. Eşi evi kurmuş klasik olarak kendisini yapmış, eşini yapmış birlikte yaşayıp gidiyorlar. Bizim arkadaşta arada kontrol ediyormuş bi durumda sakatlık var mı diye. Bir süre sonra çocuk yapmışlar oyunda. Her şey iyi giderken çocuk büyümeye başlamış okul zamanı gelmiş... Sonra ne olduysa bizim arkadaşa bi soğukluk gelmiş ve en sonunda da ayrılmışlar kadında o karakteri öldürmüş... Beni mi yediler ne yaptılar bilmiyorum ama gerçekte ise bizim biraderin eşi halime... Merakla bekliyoruz sonucu...

kadınları baştan çıkaran meslekler

Doktor. Hiç sekmez bu doktor olayı. Doktor olacam, öğretmen olacak bir nesil olarak büyüdüğümüz için olabilir bu. Birde tabi kadınlarının hayatlarını garanti altına almak istemesi söz konusudur. Hayır bu doktorlarında bi lafları var hemen cezbettiriyor herhalde.

"Biz insanları ikiye ayırırız. Ortadan yada kafamıza göre"
"Biz insanları ikiye ayırırız doktorlar ve diğerler. Doktorlarda ikiye ayrılır genel cerrahlar ve diğerleri" vs gibi binbir taklalı cümleler.

Aga kimsede çıkıp demiyor ki.... bende şimdi diyemedim bişey. bulamadım diyecek bişey adam yarıyor sonuçta.

Not: Ölünce devredilmelik Ssk mevcut ve çok yalnızım...

işler güçler

12 bölüm finalinde ahmet'ten geliyor;

--spoiler--
ben mürekkep testinde orak-çekiç figürü görmüş insanım.
--spoiler--

premier manager 97

Managerlik oyunlarının yapıtaşı. Ekoku'nun leblebi gibi gol attığı efsanevi oyun. Giriş müziği bile sizi o günlerinize götürebilir. http://www.youtube.com/watch?v=9rWDpy_y_gI

işler güçler

Yazın eğlencesi olan dizi. 2 bölümdür iyi gitmekte ve kendine özgün bir tarzı var. Yalnız 2. bölümün sonundaki ahmet'in söylediği bir cümle montaj esnasında sesi kısılmış gibi geldi bana.

--spoiler--
Murat: Hıım Anladım... bunlar kardeş kanal ayağına oraya koydular.
ahmet: Olur mu olur lan. Olum Star tv niye yayınlasın prime time 1'de belgesel lan? NTV daha mantıklı amk.
--spoiler--

Tabi cümlenin sonunda ses kesildiği için ağzını okumaya çalışınca "amına koyayım" diye okunuyor.

Neyse efendim güzel dizi devam devam...

leyla ile mecnun

55 bölümde akşam yemeğine davet edilen mecnun'un, akşam yemeğine elinde 2 ekmekle geldiği dizi. Daha ne olsun.

tipik ekşi sözlük yazarı

Hepsinin bir ofisi ve sürekli düştükleri bir sandalyesi vardır.
http://www.youtube.com/watch?v=vb-PxpH8Ak4

leyla ile mecnun

54. bölümde yıllardır alışıla gelmiş drakula hikayesini tek bir cümleyle silip süpüren dizi.

--spoiler--
Dede: Drakulanın kalbine kazık sokacaksın.
Mecnun: Dede o nasıl akıl vermek? O kazığı kime soksak ölür.
--spoiler--

leyla ile mecnun

Şirinler kısmında mecnun'un babasını gördüğü sahnede verdiği tepkiye gülmekten çatladım. Yok böyle bir şaşkınlık tepkisi.

ismail abinin evren dönüşü ince gördüğü espiri süperdi;

--spoiler--
Valla bende bi evrene gittim ama Hangi evrene gittim bilemiyorum nitekim *
--spoiler--

Not: dedenin de dediği gibi pek zamanımız kalmadı. 61. bölümde son.

leyla ile mecnun

50. bölümde şirin adını leyla olarak değiştirdiği dizi.

--spoiler--
tc kimlik nosu: 43249895152
--spoiler--

leyla ile mecnun

49. bölümle gene tavan yapmıştır.
Erdal bakkal sen ne Kayserili çıktın ben arkadaş! En son böyle çakallığı geniş aile dizisinde görmüştüm.

--spoiler--
- Benimde para bulmam lazım.
+ Ya esasında...
- Olur. Kabul.
--spoiler--
Herşey bir kenara fidyecinin telefonundan almanyayı aramak başlığını dizi içinde açtınya Erdal bakkal, Helal olsun.

ismail abi gene verdiği anlık tepkilerle tavan yaptı. El öpme sahnesinde çocuğun babası,
-bir daha bu çocuğun etrafında görürsem sizi üşenmem. tek tek hepinizin içini açarım, birbirinizin organını diğerine dikerim. Anladınız mı LAN!
-BEN BE BEN ANLAMADIM!

benjamin maskeyi çıkarttığında yavuzun tepkisi yardı.
--spoiler--
yuh! ben de istiyorum ondan.
--spoiler--

leyla ile mecnun

"48. bölümde bol bol kaybedenler kulübüne selam çakmıştır."
Nah selam çakmıştır. Hoş "selam çakma" tabirini iğneleme anlamında kullanılıyorsa büyük yanılgı içindesiniz/içindeyiz. 48 bölümdür sürekli kaybeden bir mecnun var ortada. 48. bölümde de kendi kabuğundan dışarı çıkmak istemeyen bir mecnun. Şöyle demek isterim ki; burak aksak'ın yazılarını, röportajlarını, önceki yaptığı işleri yada hiç yoktan tweetlerini bile okuyunca esasında büyük bir kaybeden olduğu ortada. En az Kaan çaydamlı ve Mete Avunduk rüzgarı kadar kaybeden olduğu aşikar. En sonunda kendi hayata duruşunu en kolay ifadeyle anlatmış kanısındayım...

hadi bir kaçta bölümle ilgili bişey yazayım da tatlıya bağlayalım.

--spoiler--
che: Nerden buldun bunu?
+ Şimdi biz gelecekten geliyoruz, Orda Mağazalar var böyle resimlerinizi basıyorlar t-shirtlere...siz çok POPULERSiNiZ....
--spoiler--

--spoiler--
+ abi noldu kaça gittin?
- 3
+ 3 mü?
- heee.
+ ne vardı ki?
- hiç bişey öyle oturuyordu herkes biliyon mu mecnun. akşam sıfır partisi varmış gidelim mi?
+ sıfırlar partisi mi? gidelim ne var ki acaba?
+ hiç bişey.
--spoiler--

leyla ile mecnun

40. bölümle efsaneler arasına girmiş dizidir.
trt olayına hiç girmiyorum bile şahaneydi.

ama özellikle;
--spoiler--
ismail abi, yavuz, mecnun şenşakrat* restorana gider ve kovulurlar. ismail abi orada patlatır bombayı

-ya belki benim cebimde balya var sen nerden biliyorsun benim param olmadığını? siz mi söylediniz?

--spoiler--

leyla ile mecnun

38. bölümde erdal bakkalın içine babamın kaçtığını gördüğüm dizi. bölümün ilk sahnesinde erdal bakkalın kaan'ı azarlayıp "git oğlum bu saatte dolaşma" derken ki tripleri aynı babam...
şoktayım halen sözlük.

leyla ile mecnun

23. bölümde the game olmuş dizidir. güzeldir, hoştur. trt'nin efsaneleri arasındaki yerini almıştır.

geniş aile

katip abi cevahir'e itafen;
-Helal olsun. Her babayiğit öyle silah tehdidinin önünde duramaz.
O sırada koyu bilal araya girer ve;
- Bu da bişey mi katip abi, benim dolu tankın namlusuna oturmuşluğum var. *

bir nevi radyo programi

an itibariyle elde patlamıştır. ilk yayın tarihi 31 mayıs 2011 tarihi diye söylentilerle doldu ortalık. halbusem ondan öncede bu gece diye söylentiler vardı.
http://www.bineviradyo.com

çılgın projenin parasıyla yapılabilecekler

marmaray gibi dış ülke kaynaklı bir finans sağlanacaktır büyük ihtimalle. Japonlar geldi marmaray için oluk oluk para döktüler finansını karşıladılar bitirmek üzereler. (bunu neye dayanarak diyorum National geographic - istanbul kurtulacak mı? isimli belgeselde herşeyi söylüyorlar. Teknik, finansal ve büyük bir bölümüde tarihi buluntular üzerine.) Hal böyle olunca bunca büyük bir proje için dünya finansmanında bunu direk gözü kapalı para aktaracak olanlar vardır. Yap, işlet, devret Halkım biz yaptık bunlar komple bizim sansın.

ptt

10 dakika 1 işlem mantığıyla çalışan kurum.