bugün

62.bölüm itibariyle gördüğüm durumdur.Şahsen beni üzmüştür.
Özellikle:
Leyla ve ardanın
diziden ayrılmasıyla dizi aslında kaosa sürüklenmiştir.
buna rağmen senarist ve yönetmen ;dümeni buzdağına çarpmadan zamanında çevirebilmişlerdi.
Gerçekten de diziyi kurtarabildiler mi sizce?
Bence diziyi kurtardılar ama dizinin kalitesine , ortamına edildi resmen.
Dizi leylasını kaybedince sanki amacını kaybetmiş oldu.
Tamam ismail abi olsun erdal bakkal olsun bireysel olarak
çok güdürüyorlar bizi
ama tablonun tamamına baktığımda dizi bir amaçsızlaşmaya gidiyor.
Ayrıca dizide o kadar çok oyuncu sirkulasyonu oldu ki bu leyla ile mecnun dizisinin insanların gözlerinde sunileşmesine yol açtı malesef.
Leyla ve diğerleri diziden ayrılmadan önce bana sorsalardı:
sevgili yazar gannicus hangi dizileri izliyorsunuz?
Leyla ile Mecnun un fanıyım siz de kesinlikle izlemelisiniz , espirileri vs. çok iyi diye başlardım anlatmaya

Şimdi sorsanız:
Leyla ile mecnunu izliyorum, derim.

Benim gibi düşünen veya düşünmekte olan insanların hiç de az olmadığının bilincindeyim ve üzülerek söylüyorum ki bu rakamın giderek
artacağını düşünüyorum.Kim ne derse desin bu dizi hala daha toparlanamadı.
ısrarla mecnun karakterine sevgili yapmak yerine mahalleye odaklansa çok daha güzel olacak dizidir, izleyicelerin çoğu mahalledeki geyikler ve o dostluk duygusunu sevdiği için izliyor.
tüm dertler bitti bir bu kaldı amk.
mecnun'a bir leyla bulma çabası herkesi sıkmıştır.
dizisinin kadersizliği...
her haliyle hala izlenebilmektedir. gülünebilmektedir. en azından yabancı komedi dizilerine mahal vermemektedir.

fakat vardır öyle bir durum.
toparlanır toparlanır, birkaç bölüme düzelir herşey.
Leyla'nın gidişi gerçekten çok etkiledi aslına bakılırsa geçen sezon da toparlanamadı ama sedef-şirin tartışması sezon sonuna kadar götürdü senaryoyu. Gannicus'un dediği gibi bireysel olarak çok komikler ama özellikle bu bölümde farkettim ki "mahallenin muhtarları" tarzı geniş aile tarzı bir mahalle, dostluk kardeşlik anlayışı aşılanmaya çalışılmış nitekim becerilememiş. Önceden Leyla varken onu geçtim Şirin ve Sedef varken bile etkilenerek anlatırdım arkadaşlarıma diziyi ama 62. bölümde anlatacak hiç bir şey bulamadım ve esprilerin o an çok güldüren ama akılda kalmayan cinsten olduğunu farkettim. Son 5-6 aydır Burak Aksak'ın toparlamasını istiyorum ama kolay da değil tabi. Şimdi kim o Arda-Mecnun ikilisinin yerini alabilir ki?
Tek hoşuma giden yanı artık direk yeni Leyla'ya bağlamadan senaryoyu biraz süründürmeye başlaması dizinin. Güzel de olmuş. (bkz: 63 bölüm fragmanı)
mecnunun leylasını kaybetme vakası.
leylayı geç, ancak ardanın boşluğu hissediliyor.
kavga eden iki kızı sallayıp ushan çakırla yola devam etseler gayet hoş olurdu aslında...
yaptığı iş doğrudur yanlıştır karışmam, adam beni güldürüyordu arkadaş!
(bkz: sözlük yazarlarını ikiye bölen gerçek)
arda ve leylanın ayrılmasından sonra ortaya çıkan durum. gerçi 2. sezon gene izleniyordu da. 3. sezon normal dizi gibi oldu. o ilk sezondaki heyecanımız kalmadı.
Hep leylalar yüzündendir.
yeni leylanın diziye yakışmamasıdır.
maalesef vardır böyle bir durum. sebebi de hiç şüphesiz leyla yoğunluğu ve mecnun un tutarsızlığı. yani her leyla ya sırf leyla olduğundan tutulması. bir çok entryde belirtildiği gibi hakikaten mecnun un gönül olaylarından çok, mahalle muhabbetleri için izliyor insanlar. yani ezgi asaroğlu çıkınca nasıl olmalıydı denilirse, mecnun içten içe yasını tutmalıydı, tabii dizinin genellikle son kısımlarındaki duygusal sahneler bunun için ayrılabilirdi. bi iki sezon böyle devam ettikten sonra da bambaşka bir leyla gelip mecnun a acılarını unutturabilirdi. bu şekilde biz de mecnun un mecnunluğunun sadece isimden ibaret olduğunu düşünmez idik. ha her şeye rağmen böyle dizi sektörünün olduğu ülkede ölüsü gider o ayrı.
bu durumun kaynaklanmasının sebebi leyla'ların çokluğundan değil, giren oyuncuların diziye uyum sağlayamamasından. yoksa leyla ile mecnun hikayesinin devam edebilmesi için ve gerçek hikayenin günümüz kara mizaha uyarlanmış bir versiyonu olabilmesi için ortalıkta bir leyla'nın olması gerekir. dediğim gibi dizideki toparlanamama durumu leyla'ların sürekli girip çıkmasından değil, giren oyuncuların bir türlü diziye ayak uyduramamasındandır.
absürtlükten uzaklaşmasından sonra vuku bulan olay.artık nerde marduk gibi absürt şeyler.
son zamanlarda işler güçler sikti geçti diyebiliriz aslında.
hidayet üzerinden gayet iyi ilerleyecektir aslında. zaten ekibin kalitesi de ortada. melis birkan da biraz daha ısındı ilk bölümlere göre. dede'nin, ismail abi'nin, yavuz'un ve mecnun'un olduğu sahneler daha bir özlendi.

aslında dizi ilk sezon öyle bir imaj verdi ki tek rakibi olan kendini bile saf dışı bıraktı.