bugün

lewis hamilton'un üzerine şampanya yerine gazoza benzer bişe döküldüğü iddia edilmiş.

görsel
https://twitter.com/F1Hab...tatus/1328010717279215621
öğrenci evinde arkadaşlar alkol alırken ben icmedigimden gazoz cips falan alıp ortama uyum sağlamaya çalışırdım. nedense aklıma o geldi.
yapış yapış olmuştur adam.
iyi ki sivrisinek mevsimi geçti.
yoksa ayvayı yemişti.
biz böyle devam ettikçe ülkemizi arap yarımadasında sanmaya devam edecekler.
keşke deve sidiği dökselerdi.
Eğer doğruysa en güzeli olmuştur. Bahreyn’de de şampanya yerine elma suyu patlatıyorlardı. Zaten bunlar hiçbir şeyi beğenmiyor. Bunu da beğenmesinler ne olacak.
Bu ulkeden bir bok olmayacaginin bir baska ornegi.
Alkol kaç para haberiniz var mı?

Deve idrarı çıkmadığına dua edin.
(bkz: Ayılana gazoz bayılana limon)
(bkz: gül suyu)
Kuru ve sulu dan kaçinmak lazim.evet.
Şampanya bulamıyorsa gazoz içsinler.
bundan 130 sene önceydi...
devir abdülhamid devri...

alatini kardeşler osmanlı topraklarındaki ilk şampanya fabrikasını kurdular.
alatini kardeşlere şampanya fabrikası kurmaları yönünde teşvik eden bizzat 2. abdülhamid'di.

2. abdülhamid, bu girişimlerinden ötürü alatini kardeşleri mecidi nişanı ile ödüllendirdi...

lakin şampanya fabrikası kurulmasından memnun olan abdülhamid'in içki tercihi şampanya değil rom'du...

abdülhamid kendi döneminde diğer içki fabrikalarının kurulmasını da teşvik etti.

osmanlı'nın ilk alkollü içki fabrikaları hep bu dönemde kuruldu;
(bkz: abdülhamid han döneminde açılan içki fabrikaları/#38176948)

yıl 2020...
ilk kez 1950 yılında silverstone pistinde başlayan ve aralıksız 70 yıldır devam eden formula 1 yarışlarında, 70 senedir yüzlerce kez kürsüye çıkan şampiyonlar şampanya ile yıkanırken, ilk kez türkiye'de yapılan yarış sonunda kürsüde şampiyonun üzerine gazoz püskürtüldü...

nereden nereye geldik...
Abartili buldum.keyif çayı içsinler.