bugün

entry'ler (602)

6 gün boyunca uyuyan adam

(bkz: Afrika uyku hastalığı)

ekşisözlük

5 yıl önceki Uludağ sözlüğe dönüşmüştür. burasi hiçbir zaman ekşi kadar uretken olamadı ama iyi kötü gideri vardı. ırkçı küfürbazlar karşı fikir üretmek yerine kişilere saldırdılar ve gelinen noktada sinek avlaniyor burada. ekşi de bu hale gelecektir.

avrupa çökmeye yazgılı

jean Paul sartre'in yeryüzünün lanetlileri kitabına yazdığı önsözde dile getirdiği iddia.

yeryüzünün lanetlileri solun başucu kitaplarından biridir denilebilir. sartre'in bu iddisanin ardına takılan Türk solu da ve ardından Türk solunun fikirlerini kendilerine uyarlamaya çalışan Türk muhafazakar entelleri de bu iddiayı dillerine dolamışlardır.

bu iddianın günümüzde tek savunucusu olarak yeni Şafak yazarı yusuf kaplan kalmıştır.

tabiri caizse bir temenniden ibaret olarak kalmıştır bu iddia.

avrupanın yarrağı yemesi yakındır

Avrupa nin yaprağı falan yediği yok. bunu yüz yıl önce Avrupalı filozoflar da söylüyordu. 40 yıldır bizim islamcılar da söylüyor. sonuç sadece (bkz: brexit)

buna da çökme denilmez herhalde.

fare ve köpek yiyen çini savunmak

fare ve köpeği neden tavuktan koyundan farklı tutuyoruz ki. mesele hayvan yemekse hepsi hayvan. mesele hayvanın çirkinliği veya pisligi ise burada da nietzsche hocaefendi hazretlerinin söylediği gibi "ahlakin estetik standartları" eleştirisi getirilir.

etin sağlıklı ya da sağlıksız olduğu konusundaki çalışmalar da en fazla 100 yıllık. binlerce yıl önce standartlarimizi neye göre belirledik peki. sadece dinin etkisi denilebilir mi buna.

icardi1905

sözlükte gördüğüm en kibar yazar. adam ısrarla saygısını bozmuyor. şu ana kadar saygımı kazanmış tek yazar.
umarim başkalarına örnek olmaz. ekstradan bir kişiye daha saygı duyamam. bütün saygımı burada kendisine bırakıyorum.

ruh okuzu

pek sıcakkanlı olmayan yazar. kıl dönmesi ameliyatı sebebiyle daha da sevimsizleşmiş yazar.

insanın götünün üstüne oturamamasi ne demek bilemezsiniz arkadaşlar. ameliyat masasında göt loblarimi elleriyle çekiştirip açtılar. bunun bende bıraktığı travmayı anlayamazsiniz.

senin cahilliğin benim yaşamımı etkiliyor

görsel

patiswiss

arkadaşlar Türk patent kurumunun bazı vukuatlari var. sanırım her isteyene istediği marka adını patentliyor.

daha önce de yunus emre'nin "gelin tanış olalim" dizesini birine tapulamislardi da davalık olmuştu konu. sonra iptal edilmişti. burda da buna benzer bir durum söz konusu olabilir.

beybi leydi

benimle olan iddiasını kaybetmiş yazar. ayakkabıyı iade edecekmiş.

beybi leydi

ayak numarasından habersiz olduğunu düşündüğüm yazar.

sözlük kızlarının ayakkabıları

yanlış numaralandirmislar ayakkabıyı hanımefendi. üretici hatası. hala iddiamda iddialıyım. kesinlikle 38.

o ayaklar kesinlikle 38 numara. bunca yıllık ayak gurmesiyim. ben yanılmam. lutfen doğru bilgi verin.

hesap ödetmeyen kadın aldatılmaya mahkumdur

saçmalık. bu kadın sanıyor ki hesap ödetince erkek kişisi "ya ben bu kadar para harcadım onu kaybetme riskini almayım simdi" diye düşünecek.

erkeğin aldatmasının kadına yaptığı yatırımla bir alakası yoktur. kadınlar bunu asla anlayamayacak sanırım. her erkeğin her zaman aldatma potansiyeli vardır. kadının da oyle.
tabi bu herkesin aldatmak istediği anlamina gelmiyor. aldatmak insanin aklinda yokken bile şans eseri tanıştığı bir kişiden hoslanabilir. ve maalesef bunu kontrol etme şansınız yoktur. sadece uygun zaman ve uygun şartları bekler. bu şartların oluşmasına fırsat vermemek gerekir. tabi bu da her zaman sizin elinizde degil. ne kadar kontrol altına alırsanız alın bi sekilde olmadık anda o şartlar oluşabilir. sadece olasılığı azaltabilirsiniz hepsi bu.

sözlük kızlarının elleri

onu demesen iyiydi. sırf ipneliğine kimse yazmiyor.

sözlük kızlarının elleri

görsel

ayaklar 38 numara. standart kadın ayağının üst sınırı. konuyla alakasızdi bu bilgi. tamamen özel yeteneğimi göstermek amaçlıydı.

soruya gelecek olursak kot pantolona topuklu yakışmıyor.

sözlüğün dış dünyadan tamamen izole olması

kuzey sentinel adasına dönmüş diyecem de "o ne amk" diye mal mal bakacaksınız arkadaşlar. disarida gürül gürül akan bir hayat var. gündemde magazin siyaset spor olayları var. ikinci dünya savaşının bittiğinden habersiz japon askeri gibisiniz.

zulme karşı centro gofret

yarakkuz isimli twitter hesabının ittihatci ergenlerle alay ettiği sırada centro gofret içindeki muz oranının gündeme bomba gibi düşmesiyle ittihatcilara yamanan slogan.

bu başlık nasıl açılmaz şu ana kadar. burası gündemden çok uzak kalmış. kendimi tas devrine dönmüş gibi hissettim.

tolga turan

askerliğini bedelli yapacagini söylemiş bugün. kendisini ittihatci diye pazarlarken istirahat etmeyi daha uygun bulmuş.

(bkz: zulme karşı centro gofret)