bugün

11 aralık 1984 doğumlu everton futbolcusudur. sol bek ve sol kanatta oynamaktadır. bu sene ki çıkışıyla ingiltere milli takımına seçilmiş 3 kez de forma şansı bulmuştur. harika orta açmaktadır ayrıca. ligde 25 maçta 2 gol 8 asisti bulunuyor.
sabri reyiz den daha iyi orta yapamayacak futbolcudur.
bu seneki çıkışıyla göz dolduran sol bek. yaptığı hemen her orta adrese teslim. bitmek bilmeyen enerjisi de cabası.
müthiş bek.galatasarayın tam aradığı kan.yetkililere sesleniyoruz.
asıl ismi leighton john baines'tir.. wigan'da oynarken kendini belli etmiş ve everton'a transfer olmuştur.. böylesine potansiyelli ve sağlam adamları biz neden bulamayız, o da ayrı bir merak konusudur..

ayrıca kendisi bir frikik üstadıdır.
fm 12'de çılgın atan sol bek. kendi takımınıza alınız, aldırınız...
everton'un tim howard,phil jagielka,tim cahill ile beraber kalitesini arttıran sol beki.çok iyi hücumcudur,fiziği zayıf gibi görünse de kolay kolay pes etmez rakibiyle boğuşur ayrıca çok iyi duran top kullanır.çocukluğundan beri bir liverpool fc taraftarı olduğu söylenmektedir ama kendisinin liverpool'a transfer olması maalesef imkansız gibi görünmektedir.andre santos gibi bir oyuncuyu transfer edip verim alamamış,arteta'dan sonra gözünü jagielka'ya dikmiş arsenal transfer döneminde jagielka-baines transferini gerçekleştirmek için bir hamle yapabilir.
everton duran toplarını kullanan isim. çok feci sert ve falsolu top atıyor ceza sahasına. birisi değse gol olacak şekilde kesiyor ortayı. adeta ceza sahasına el bombası yolluyor.
21 eylül 2013 tarihinde oynanan westham united maçında serbest vuruştan 2 gol atmış başarılı sol bek. izleyin efendim.
Bu hafta o güzel frikik gollerinden 1 tane de city ye atmasını beklediğimiz sol bek.
dünyanın aktif futbolcular içinde en iyi sol bekidir.
Dün Uruguay maçında ibrahim üzülmez , sabri karışımı ortalar açarak beni şaşırtmış solak. Hepsi de birbirinden beter ortalardı.
süper bir sol bektir.
fm 14'de tam bir yavşaktır. lan everton'u lider götürüyorum hala daha büyük kulübe gidicem diyor. ikidir kapıma geliyor ibne. iyi siktir ol git yavuşak. bak sinirlendim yok yere.
Niye everton'da kalakaldığı anlaşılamayan topçu. David moyes falan da almadı bunu manu ya.
premier lig tarihinin en çok asist yapan savunma oyuncusu olmuştur.
fotomaç gazetesine göre trabzonspor un transfer listesindedir.
ingiliz Sol bek. Everton da oynamaktadır.
nasıl everton'da kaldı bu adam anlaşılmaz. ingiltere'nin en iyi beklerinden biridir.
futbol hayatına wigan'da başlamış, 2007-2008 sezonu itibariyle everton'da oynayan ingiliz sol bek. boyu 170 cm.
premier lig içinde asist sayıları inişli çıkışlıdır.
2007/2008 sezonunda 22 lig maçında oynadıysa da 30 maçın altına pek düşmez. belki 5-6 sezon 37-38 maç çıkarmıştır. sakatlığa pek meyilli değil. 2007/2008 sezonunda 22 maça çıkmasını sebebi Aşil tendonu yırtığı ve bileğinde yaralanma şekinde toplam 2 sakatlık nedeniyle 45 gün sahalardan uzak kalmasıymış.
ilginçtir ki, bu entry'Nin girildiği gün (7 şubat 2015) everton - liverpool maçında dizinden sakat olduğu için oynamamıştır. liverpool taraftarı olduğuna dair yorumlar vardır. an itibariyle liverpool'a karşı karnesi:

oynadığı maç: 21
galibiyet: 2
beraberlik: 7
mağlubiyet: 12

bir çıkarım yapmayacağım. adam gayet profesyonelce işini yapıyor.

http://www.transfermarkt....ines/profil/spieler/13507
fifa ultimate team' de ingiltere liginiz varsa bu adamı gözünüz kapalı sol beke koyun. sol tarafı koridor yapar bu adam. duran topları da çok çok iyidir. hemde ucuz.
müthiş karizmatik topçu.
ayak bileğindeki sakatlık nedeniyle en az 12 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklanan everton solbeki.

geçen sezon 37 maçta 3 gol 13 asistle dikkat çekmiştir.
FM 2014'te Jordi Alba'yı 42.5 M €'ya Manchester City'ye satıp yerine 19.5 M €'ya Leighton Baines'i alıp yardırdım. Alba'dan daha çok iş yapıyor beyler. 14-15 sezonunda 56 maçta 4 gol 15 asist, 15-16 sezonunda 43 maçta 5 gol 27 asistlik performans gösterdi.