bugün

başlamadan bırakılması gereken oyun. Ya da hayat mı lol mu diye bir düşünün derim. Lol se başlayın.
internet kafelerin camlarında adı yazan oyun.
bir zamanlar eune sunucusunda oynadığım video oyunu. adamım usta yi!

(bkz: kolay ama tek atıyo)
just do it*
görsel
suçlu olan lol ekibidir. internet kafelerde turnuvalar yaparak cahil türkiye halkının yetiştirdiği eğitimsiz cahil çocukları alıştırdılar bu oyuna ve sonuç olarak oyuna girince durduk yere "ananı sıkıyım" "ora benimdi oç" gibi saçma sapan iğrenç durumlarla karşılırsınız.
Oyunun ilk ciktigi zamanki entrylerle bugunkuleri kiyaslarsaniz anlayabilirsiniz her seyi. Olay oyunun kotulugu degil. 30 yasindaki adamla 10 yasinda cocugun ayni takimda olmasi. bu sorunu cozmek icin ya tc kimlige gore yas kitleleri belirlenerek eslesme yapilmali ya da parali oyuna donmeli. (ki bu ihtimal imkansiza yakin gibi gorunuyo).

Oyun kotu bi oyun degil. aksine arkadaslarla beraber oynanacak en kaliteli oyun diyebilirim. (tekseniz de weste gecin kafa rahat) ve siz gercekten iyi bi oyuncuysaniz bi sure sonra zaten hak ettiginiz yere geliyosunuz. "ya ben aslinda platligim ama takim kotu geliyo ondan bronzum" hikayeleri kulliyen yalan. boyle diyen onlarca arkadasimla oynadim, degil plat goldda bile 2-3 gun kalamayacak oyuncular.
türk kültürüne ters gelen oyun. moba demek yardımlaşmak demektir, satrançta hamle yapar gibi ince düşünmek ve duruma göre temkinli oynamak veya agresif oynamak demektir. oyunun yegane amacı kuleleri ve inhibitörleri indirip en son nexus'u almaktır. kill almak, asist almak, baron ve ejderha da bu amaca ulaşılmasını kolaylaştıran araçlardır. tr sunucusunda ise yegane amaç 40/2/18 gibi bir istatistikle oynamaya çalışmaktır. geçenlerde çıktı almak için gittiğim bir internet kafede veletler "oğlum maokai'ye (tank) focuslanın lan, önce onu indirin gerisi kolay" diye bağırmaya başlayınca bu düşüncem daha da kemikleşti. bizim veletlerde ciddi anlamda bir tank focus sorunu var. onca squishy adam arasından gider en zor yatanı, dr. mundo gibi ulti basıp yatmayanı, garen gibi hem yatmayıp hem de aralarında döneni, maokai gibi hem tank olup hem de mr kasmayan herkesi perişan eden bir şampiyonu bulur ve bütün ultilerini ona boşaltırlar. ben de tr sunucusunda oynadım bir zamanlar, oradan biliyorum.

bu veletlerin bir diğer sorunu ise allah sikmeleri. ben yeni neslin allah sikmeye bu kadar meraklı olduğunu inanın bilmiyordum. inançsız puştun teki olmama rağmen takımın geri kalanı bu yüzden demoralize olup oyunu satınca ister istemez benim de sinirim bozuluyordu. oç, amk, mal gibi kelimeler zaten oyunun bir parçası olmuştu da allah ve peygamber siken veletler yüzünden çoğu kişi ya oyunu bırakmıştır, ya da diğer sunuculara geçmiştir.

son olarak bu veletlerin bir sorunu daha var (eu west'te oynamama rağmen ben bile bundan muzdaribim, sanırım genlerimizde var) o da "overextending" olarak tanımlanıyor. yani iki minyon fazladan alacağım diye takımı terk edip farm yapmak, rakip ormanında kill almak için totemsiz dolaşmak, canı azalan ve kule altına kaçan adamı inatla kovalamak ve ormancıya yakalanıp flash falan ne bulursa harcamak ve yine de ölmek gibi şeyler. ben bile eu west'te yüzlerce oyun oynadım, bu huyumdan vazgeçemedim bir türlü. demek ki genlerimizde var.

edit: bir de şunu da belirteyim, bu oyun aynı zamanda muhafazakar demokrat yapımıza da aykırı. ne o öyle miss fortune'ın kafam kadar memintoları var? caitlyn desen giymiş süper miniyi, ölüp iki seksen yere uzandığı zaman donu gözüküyor. ashe desen onda da süper mini var. sejuani desen bestiality'e özendiriyor. fiora'nın da "my first sex teacher" kıvamında bir skin'i var. uuu beybi... *
+ananı sikiyim
neden küfür ediyosun?
+orosbu pic, oraya ben gccem orosbu sus ananı sıkıyım
alt+f4.
Herşeye rağmen türkiye serverinde oynamaya devam ettiğim oyun..

Düşündüm de güzel oyun lan .
west için güzel bir oyun keşke tr sunucularıda çocuklardan arınsa dönebilsek.
Turkiye serverinde kanser olmama sebep olan oyundur.
tr server ında en büyük şikayet inci den ordan burdan etkilenen küfürbaz veletlerdir. twitch te lol yayını yapan oyuncuların neredeyse tamamı bu konuda şikayetci. lol yönetimi bu konuya ciddi şekilde eğilmelidir. yoksa paralı ve kaliteli oyuncular bu ligte durmaz. Ben tr serverında oynamadım.euwest in gözünü seveyim çok olmasa da troller burda da var ama terbiye ve ahlak konusunda arada ciddi fark var.
Oyunda Summoners Rift Haritası bulunur ve bu harita 3 Koridor 13 Kule 3 inhibitor 1 Nexus,Minyon ve Jungledan oluşur.3 Koridora gelince Bunlardan biri Top-Lane dir.Her 2 Takımdanda 1 kişi burda durur ve burda mücadele ederler.Genelde Tank yada off-Tanktırlar ve Bazı assasinler ve büyücülerde soloda durabilir ve spell olarak Teleport ve flash alırlar.Mid ise bir başka koridordur.Genellikle büyücü Karakterler Midde oynarken bazı assasinlerde midde durabilirler.Genelde Spelleri ignite ve Flashdır.Burda da Her 2 Takımdan 1 kişi durur.Bot Lane de başka bir koridordur burada bir Adc ve bir destekçi bulunur.Bu koridorda Her 2 takımdan 2 kişi durur.Adc iyi kasılırsa maçı kolayca taşır.Jungle ise ormanda kasılmaya başlar ve öteki koridorlara yardım eder.Baron ve Ejder Kesimini kolaylaştırır.Tank,OffTank,Assasinler Jungleda Kullanılır.Spelleri Çarp ve Flashdır fakat bazı jungellar Flash yerine Ghost yada Teleport alabilirler. Yeni başlayanlar için yada oyuna ısınamayanlar için Her koridorda oynayabileceğiniz Şampiyonları önereceğim
Solo-Top:Darius oyunda kullanabileceğiniz en kolay top-Lane karakterlerinden biridir.Tank(Can,Zırh,Büyü Direnci) veren itemleri ve saldırı veren itemleri dizerseniz ve koridorunuzda minyonlardan gold Alıp karşıya kill vermezseniz 6 level olunca kolayca alt edersiniz.
Mid:Fizz ile ilk Kanı rahatça dökebilirsiniz.Metaya göre itemleri değişsede ap(Büyü) kasın.Rakibi özgürce dürtüp e skiliniz ile rahatça kaçabilirsiniz.
ADC:Draven alarak q skiliniz ile minyon kesin.Adc nin işi koridorda minyon keserek kasılmaktır.Koridorda kill alırsa işi kolaylaşır.
Destek:Leona işinizi görür.Rakibi dürterek Adc nize yardımcı olun ve Adc nizin 1 adım önünde kalın.Tank ve destek itemleri kasarsanız iyi sonuç alırsınız.Birde minyonlara dokunmayın.
Jungle:Rengar Alın.Golemleri ve Kırmızıyı kestikten sonra küçük küçük Yardımlara başlayıp asist kasabilirsiniz.6 Level olunca Yardımlarınız kolaylaşacaktır.Koridorlarda minyon çalmayın.Ejderi her zaman kesin ve rakip takıma bırakmayın.Saldırı itemleri kasın bir tanede tank kasın zaten Rengar kasılınca tekleyecektir
Kendi Bilgilendirmem Bu kadar okuduysanız çok teşekkür ederim
drop çoluk çocuk fütursuzca ve hunharca aileye küfür eden veletler + flame + drop anlayacağınız her kötü bokun bulunduğu oyun (dediklerim sadece TR serveri içindir ).
Uzun sureli dota maceramdan sonra denemek için indirdim, gerçekten oynanmaz. Drop u falan geçtim oyuncu kitlesi 10--12 yaş falan. Annem yemeğe çağırdı ben afk falan. Leş bir oyun.
hayatımda hiç bu tarz oyunlar oynamadım.counter, pes, fifa, menajer, gta, mafia tarzı oyunlar oynadım hep. ne bileyim bende hiç merak uyandırmadı amk. bugün bir internet cafe'ye yolum düştü. pendik'in en eski internet cafelerinden biridir, adı net cafe bilen bilir. 2003'de falan 12-13 yaşındayken giderdim, o zamanlar bile 50 masa falan vardı, gelenler counter oynar, mırch'da falan takılırdı.

şuan bu net cafe dediğim yerde sanırım 70 masa falan var. beyler abartmadan söylüyorum 70 masanın 65'i bu oyunu oynuyordu. şok oldum amk. knight, metin 2, dota gibi oyunların hiç birini merak etmemiştim ama bugün ki manzarayı görünce harbiden bu oyunu merak ettim.
Hayat mahveden oyun. Oynamayın oynattırmayın. *
izlerken orgazm olduğum oyun.

he gel bi oyun da sen at dersen, gram anlamıyorum oyundan.

izlemeyi seviyorum sadece.
çoluk çocuk oyunu.
Elmas 5 oldugum oyundur. 116 hero 123 kostum acik.
West diamond2 de hala only tryndamerelerin olduğu server.
Kendi dia1 hesabımı 450 liradan okutup son verdiğim oyun. Yıllarımızı çalmıştır.
online oyundur.

görsel

yazıktır normal oyun bu ya.
Takiminda yer varsa gelebilecegim oyundur. Dia 5 im. Adc ve sup haric hepsini iyi oynarim.
Ateist ve faşist yapacak bir oyundur.
bence bunu da world of warcraft gibi hikayesine uygun bi oyun yapabilirler world of lol gibisinden. saygılar.