bugün

(bkz: Lazsavar markovic)
Gelecek vaadetse ingiliz bırakır mi? No.

Fenerbahçe için geleceğin krasici falan olur ahahahahahaha.
ikinci bir krasiç vakası olabilir. esas mevki ön libero ama sol açık da oynayabiliyor. kendisi hızlı, tekniği de fena değil ama aynen krasiç gibi kondüsyonu yapı olarak düşük. bu yüzden liverpool'da o bölgede ihtiyaç olmasına rağmen kendisi değil beşiktaş'ın istediği lucas tercih edildi. fenerbahçe kiralamadıysa işi zor.
satın alma opsiyonu var mı diye merak ediyorum. bir sürpriz yapıp bonservisiyle alsalar ya. gerçekten muazzam transfer.
öküz ölür badem gözlü olur = futbolcu ölür fenerbahçeye gelir anasının amına kadar çıkartılır.
Transfer şampiyonu fenerbahçe'nin yepyeni transferi.
pes 15 de master league oynayan arkadaşlara transfer etmelerini önerdiğim genç futbolcu.
(bkz: lazar markovic)
Fizik olarak biraz ciliz gibi.bekleyeip gormek lazim.umarim iyi performans gosterir.
lazar angelovada bi bakın alakasız ama tavsiye ederim bodybuildingle ilgilenen arkadaşlara.
esas mevki olarak ön libero oynadığı bilgisine ilk defa bu başlıkta karşılaştığım oyuncudur. fm13'te bile kendisini sağ sol açık olarak görebilirsiniz. ekstradan bir de forvet ve forvet arkası oynayabiliyor. potansiyel'i olsa liverpool bırakır mıydı sorusuna da cevap olarak , bıraktığını kim söyledi , adam kiralık ?? diyorum ve ekliyorum söylendiği kadarıyla ; satın alma opsiyonu bile yok.adam geçen sene sağ bekte oynatılmasından dolayı kendini gösteremediyse demek ki.. üzülmeyin cinconlu kardeşlerim , bize yar etmezler *
vatandaşının katili galatasaray'a ilk golü döşeyecek sırp topçu. alnından öperim senin be.
bir iki maçını izledim oyuna sonradan girip harikalar yaratmıştı . Top tekniği iyi sürati iyi fakat liverpool da fazla şans bulamadı ben türkiye liginde başarılı olabileceğine inanıyorum. atıp koşan bol faul alabilecek kapasitede arkadaş haydi hayırlısı.
sanırım bizim yöneticiler her maç sonrası bir oyuncu alıyor. sebep ise maçta gösterilen kötü performans.

bu kadar oyuncu ile ne başarısı gelecekmiş. önceki senelerde olan kadro bile daha iyiydi oturmuşluk adına.

böyle bi kadro kuracaksan zamanla kurarsın. oturmuş kadron yoksa ilk sene için başarı beklemek mantıksızlık olur.

city ve psg örnek verilebilir. ayrıca böyle bi kadro için sağlam bi td ve sportif direktör gerekir. vp ve gt iyi olabilirler ama böyle kadroları daha iyileri yönetir ancak.
93-94 kuşağının parlak üç gencinden biri. diğer ikisi bruma ve quintero ikisi de türkiye'ye geldi. şimdi üçüncüsü de geliyor. fenerbahçe'nin ihtiyacı olan hız ve çeviklik bu arkadaşta var. fenerbahçeme hayırlı olsun, kıskananlar çatlasın efenim.

tanım: 2 mart 1994 doğumlu sırp ortasaha oyuncusu.
(bkz: lazar markovic/#13879450)
öncelikle oyuncu hakkında ilk entry'e bakıyoruz.

--spoiler--
2 mart 1994 doğumlu, sırp futbolcu. chelsea fc tarafından transfer edilebilir.
--spoiler--

sene 2011. oyuncu henüz 17 yaşında ve chelsea gündeminde.

###

(bkz: lazar markovic/#14291519)
2. entry'de ise en yetenekli genç oyuncular arasında gösterildiği, partizan'ın 17 milyon euro bonservis bedeli biçtiğini ve liverpool dedikodularından bahsediliyor. / 2012

###

(bkz: lazar markovic/#17300820)
3. entry'de 2012'den. oyuncunun inter teknik direktörü tarafından övüldüğü, bayern ve manchester city'nin talip olduğu vesaire yazılmış.

--spoiler--
inter teknik direktörü andrea stramaccioni nin öve öve bitiremediği genç futbolcu. chelsea ve liverpool un dışında inter , bayern münih ve manchester city de talip kendisine. bu sene partizan da geçirdiği son senesi olacak gibi görünüyor.

--spoiler--

###

(bkz: lazar markovic/#19549146) ve (bkz: lazar markovic/#20236513)
4. ve 5. entry'de ise 2013'te girilmiş. abhartach lynch chelsea demiş, denizin sade gunleri11 ise benfica demiş. chelsea zaten nasıl bir takım belli. benfica'da öyle ki 2013'te parlak dönemlerinden birindeydi.

###

(bkz: lazar markovic/#23418543), (bkz: lazar markovic/#23678536) ve (bkz: lazar markovic/#23678561)
6, 7 ve 8. entry'lerde ise yine övgü dolu yazılar görüyoruz.

###

(bkz: lazar markovic/#23678573)
9. entry'de bir kırmızı kartından bahsediliyor. bunun sebebini gerçekten merak ettim.

--spoiler--
yedek klübeden kırmızı kart yiyen futbolcu.
--spoiler--

###

(bkz: lazar markovic/#24430652), (bkz: lazar markovic/#24471146) ve (bkz: lazar markovic/#24475562)
10, 11 ve 12. entrylerde ise liverpool'a transfer olmuş, genç yetenek olarak nitelendiriliyor.

###

(bkz: lazar markovic/#24666342)
13. entry'de bir eleştiri görüyoruz. üstelik entry'i yazan kişi liverpool hayranı, yazar isminden belli. ancak sonunda da belirtiyor tek maç üzerinden eleştirdiğini. ancak yine belirtiliyor ki en potansiyelli genç yetenek olduğu.

###

(bkz: lazar markovic/#24678469), (bkz: lazar markovic/#26060793), (bkz: lazar markovic/#26331425), (bkz: lazar markovic/#26333478), (bkz: lazar markovic/#26806671) ve (bkz: lazar markovic/#26909864)
14. entry'den 19. entry'e kadarda dolu dolu övgüler alıyor bu oyuncu. üstelik 13. entry'de eleştiren liverpool'lu yazarımız da söylediklerinin aksini söylemeye başlıyor. belli zaten yazarın futboldan anladığı. haliyle "genç" olduğunu ve gelişmeye açık olduğunu anlayabiliyor.

tam olarak ip burada kopuyor arkadaş. sonra fenerbahçe taraftarı olmayan insanlar geliyor ve oyuncu hakkında kötü konuşmaya başlıyor. yani oyuncu baş tacı ediliyorken bilen kişiler tarafından, zamanından beri hakkında konuşan kişiler tarafından, futbolu takip etmeyip adını ilk defa duyan kişiler, tutmadıkları bir takıma transfer olduğu için eleştirmeye başlıyor.

transfer biraz ticaret gibidir benim şahsi görüşüm. aldığın oyuncu elinde de patlayabilir hiç belli olmaz. senden gider şov yaparak gazete manşetlerinde de patlayabilir. (ribery?) ya da alırsın oyuncuyu ve iyi kötü bir performans gösterir, zaman içerisinde tecrübe sahibi olur , iyi oynar ve aldığın fiyattan kat ve kat yüksek fiyata satarsın. (sow?)

peki ya ribery mi daha iyi bir oyuncu yoksa sow mu? mevkilerini es geçsek, ribery kaleci bile olsa sow'dan daha iyi oynar sow'un oynayabildiği tüm mevkilerde.

bu tamamen oyuncuya ve hocasına kalmış bir durum. olmazsa da olmaz. zaten bu yüzden "kiralık" alınıyor. beğenirsek bizde kalır. beğenmezsek almayız. çalışıp belli makama gelmiş kişiler bunu belirliyor. bizler ise en fazla düşüncelerimizi ve yorumlarımızı belirtebiliriz.

buradaki eleştirilerin sebebi nedir? daha doğrusu senin olmayan bir oyuncuyu eleştirmenin sebebi nedir? ben bu oyuncuyu eleştirebilirim. sen senin oyuncunu eleştirebilirsin. çünkü ben bu takımın taraftarıyım. sen ise senin takımının taraftarısın. bu en doğal hakkımız.

ama futbolu magazin programına çevirmeye gerek yok. bu ne sporun saygınlığına yakışır ne de bireylerin kendi saygınlığına yakışır bir harekettir.

ben bu oyuncuyu gündeme geldikten sonra tanıdım. oyuncu hakkında bilgim yok, açıp bir videosunu bile izlemedim. ntv spor'da koşarken arkasındaki adamın suratına şamar attığı görüntüyü gördüm dedim "vaş ne oluyoruz? bu necidir?" aynı duyguyu bruno alves gibi bir oyuncunun fenere ilk geldiği zaman yaşamıştım. eskiden bildiğim videolarını açıp izlemiştim emin olmak için. şu uçan tekme attığı videolar filan varya? onlar. üzülmüştüm kötü transfer olarak nitelendirmiştim. hatta bir kaç yere yazmıştım. benim oyuncum, kime ne? ben bu oyuncunun adının tezahüratını yapacağım sonuçta.

benim çünkü yahu benim?

memnun değilseniz daha iyisini getirirsiniz ve karşısına koyarsınız. biz de küfürler eşliğinde göndeririz.
iyi oynarsa da sırtımızda taşırız.

karar fenerbahçe'nin. başka kimsenin değil.
geseli eziklerin çamur attığı femerbahçe'nin yeni yıldızı. cidden zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış.
Transfer yapamayan malların laf etmesi çok gülünç lan.
Olum sen denayer denilen elemanı getirip alamamışsın ne bu hava cıva vay amk.
görsel
görsel
yeni nesil krasic.
seneye robben veya feghouli gelecegi icin bu sene boslugu doldursun diye yapilmis transferdir. iyi oyuncudur
gelmeden önce krasiç ve kezman'dan fikir almış. özellikle krasiç ne dedi merak ediyorum. baba gel, para burda, yatarken bile trilyon veriyolar.
yeni transferimiz. hiç izlemedim göreceğiz yetenkli olduğu aşikar umarım tutar. evet.
Vileda saçlı krasic ya da sugar face stoch un yerine alınan yedek. Ahah
feenrbahçe'nin yeni transferi.