bugün

Atatürk din ve devlet işlerini bu yüzden ayırdı işte. Devletin değil kişinin dini olur. Bak bakalım şeriat ile yönetilen ülkelerde kaç tane kilise var.
her ateistti laiklik taraftarı sanan çomarın kuruntusudur. öncelikle laiklik ateizm değildir ve çok ütopik saçma sapa bir şeydir.
ikincisi ise laik bir kişi olamaz. laiklik çünkü kişisel bir fikir değildir. devlet laik olur ve tüm dinlere, inançlara, inançsızlara özgürlük tanır. ( tabi bu teoride hayal gerçekte palavradır)
o yüzden bir ateist de, müslüman biri de laiklik taraftarı olabilir.

ancak islam perspektifinden bakacak olursak müslüman biri laiklik taraftarı olamaz çünkü vahşi din islam asla insani fikirlerle uyuşmaz. tabi bu sadece islamla sınırlı değildir aslında tüm dinlerin içinde bu vardır.
ha işte ütopya olması da bu yüzdendir laikliğin.
bugün kendi ülkemize bakın laikliği yıkmak için canla başla çabalayanlar kimler?
tabiki islamcılar çünkü dinleri insanca yaşamaya müsait değil.
ak partili kuran okumamış 40 yıldır fetönün ılımlı islam uyduruğu ile yetişmiş bir çomarın söylemidir.
onlara göre arap halkı hatta muhammed bile gerçek müslüman değildir.
onlar dışında kimse gerçek islamı bilemez allah bey bile.
çünkü değiliz..

ama,

yobaz ve gerici hiç değiliz..

not: içimizde ateist olabilir ve çok normaldir ama, gibi laiklerin içinde, sizdeki gibi şirk koşup şeytana tapan, hiç yoktur ! sizce bu normal mi ?!
şirke depar atmakta olan bir meczubun söylemidir. laikçi diye bir şey zaten yok o g.tten uydurulmuş bir terim lakin ben müslümanım diyen birisinin kendi gözleri ile görmeden başka bir insana ki burada milyonlarca insandan bahsediyoruz topuna "ateist" yani inancı olmayan demesi çok aptalca değildir de nedir. dinimize göre iftiraya girer ayriyetten kul hakkına girer çünkü insanları itham ediyorsun haklarını yiyiyorsun görmeden şahit olmadan söylediğin için..

tabi bunları kafasının içinde beyin olduğun varsaydığım için yazıyorum ama ben yanlış sanıyorum sanırım..
Ateist degilim. Olsam soylerdim. Kimden cekincem senden mi?
(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
geri zekalı mı yoksa insanları ayrıştırmaya çalışan provakatör biri mi yazdı diye merak edilen girdi. Trolluk eskiden daha namuslu şekilde yapılırdı usta.
her sakallıyı dedesi zanneden yazar beyanı. ben de deistim ama herkesi genellemiyorum. namazında olup chpli ve ya laik olanlar da var (bkz: dedem)
Çünkü değillerdir laik müslümandır.