bugün

lahmacundur, özümüzden kopmayalım pizzayı unutmayalım.
bir kaç yıl önce başrollerinde oktay kaynarca ve yağmur kaşifoğlu'nun oynadığı dizinin ismi. 3. ya da 4. bölümde yayınına son verilmişti.
en güzel pizzayı bile beğenememiş biri olarak lahmacun diyorum.
lahmacun diyorum başka bir şey demiyorum.*
ikisi de yenırken seyredildiğinde kimin keyif verdiği ortadadır.
--spoiler--
ikisinden birini seç deseler oturur ağlarım.
--spoiler--
bir elimde lahmacun ile şu entry yi girdiğimi düşünürsek, kuşkusuz lahmacundur.
lahmacunun içine ince kıyım kıvırcık, iri çanakkale domatesinin yarıçapı ebatında domates dilimi, bildiğimiz soğan, bilmediğimiz baharatlar konulabilir ama pizzaya konulamaz.
zeki kayahan coşkun'un matrax programına da konu olmuş bir vs'dir. twitter'dan facebook'tan zekirdekcom'dan ulaşanların çoğu tabiki de lahmacun demiştir. asıl yaran olay ise biz pizzacı abimizin tabiki pizza diye mesaj atmasıdır.
pizza, mecburiyetten aç kalınınca yenir. lahmacun yemek keyiftir, aynı zamanda açlığınızı da giderir.
pizza italyanlarındır ama lahmacun da türk pizzasıdır.
pizza daha çok tiki kızlar ve erkekler tarafından tercih edilirken, lahmacun anadolu insanı tarafından tercih edilecektir.
Daha yeni yeni popüler olan bir ürünle lahmacunu karşılaştırmayı düşünmek bile insana garip geliyor. Yok degerlerimizi kolay satmayız heralde. Yanlış mı düşünüyorum ?
1 biter.
yapan yere göre değişir.
ikisi de öğrenim dönemi ve bekar hayatı kurtarıcısıdır,
ikisi de her yerden alınmaz,
lahmacun sıcak sıcak yerinde, pizza evde makbuldür*
gece 3 te uyandıktan sonra akşamdan sipariş edilen pizzadan 2 dilim kalmış olması bayram sevinci yaratır, hemen bir dilimi alınıp sözlük karşısında afiyetle yenir*
Pizza kapitalisttir, lahmacun emekçi.
Tartışılmaz ikilidir. ikisi de kendilerine has, özel tatlara sahiptir. Pizza elbette daha çok seçeneğe sahiptir ama lahmacunda seçenek olmamasına rağmen, malzemesi daha az olmasına rağmen gönüllere taht kurmuştur. Bu da göz ardı edilmemelidir kanaatimce. Ve bunların nereden alınacağı da bilinmelidir kesinlikle. Domino's pizzası çok iyidir, kendine has sosu falan güzeldir. Ama lahmacun binlerce çeşit yerlerde yapıldığı için iyisini bulmak zordur. Neyse ki oturduğum yerde çok güzel lahmacun yapan bi yer vardır. Darısı da benim gibi lahmacun seven kro(!) arkadaşlarımın başın efendim.
Lahmacunun içine yeşillik girer ve üzerine limon sıkılırsa her türlü lahmacun kazanır.
Pizzanın iyisini her yerde bulabilirsiniz belki ama lahmacunun iyisini bulmak zordur. Bir kere çoğu yerde kıtır olur. Yanlıştır abicim, lahmacun kıtır olmaz! Sıcak ve hamurumsu olur ki üzerine limon sıkılmış salatalıgı yayıp afiyetle ağzımıza götürdüğümüzde tadını alalim. O yüzdendir ki birini her an bulabilirken diğerini bulsanız bile tadına varamazsınız. iyisini bulmak gerek.
bu 2 muhteşem şeyi tartışmak gereksizdir. çünkü her ikisinin tadı birbirinden güzeldir.
lahmacun yanında güzel bi salata, arkadan gelen güzel bi künefe olmadan anlamsızdır. O yüzdendir ki bu mücadele de onu kendisi yapan değerlerden uzaktır. Pizza ise tüm bunlardan uzak, yalnız ve mezesiz bi yiyecektir.. Ama her ikisi de sabahın bu saattin de çekilmez.
lezzet bakımından lahmacunun alacağı karşılaştırmadır.
gelenek olarak lahmacunun açık ara alacağı rekabettir. tabi pizzanında yeri ayrı.
lahmacunun yanında pizza nedir abi? lahmacun gelenektir, candır, canandır.