bugün

https://youtu.be/-CxauCeQ_SQ

görsel
Bir nevi kış aylarının, yaz mevsiminin taklidini yapması ama çok da başarılı olamamasıdır. Aldatıcı olsa da güzeldir, en azından hoş bir ışık huzmesidir.
Çarşıda birkaç işim vardı. Bitirdikten sonra kahve içmek için mekana oturdum. Şu an bu şarkı çalmaya başladı. 30 yaş ve üzeri, ben dahil istisnasız herkes sesli bir şekilde şarkıya eşlik ediyor. Acayip bir ortam oldu, hava değişti birden. Çıktıktan 25 sene sonra bile bunu yaptırabilen bir şarkıdır işte kış güneşi. Böyle bir şeydir.
-benim gibi mevsimi yaz olanlarin, kisin cekilmezligini bir parca da olsa azaltmasina sebep olabiliyor.

-ayrıca"yoruldum her bulduğumda kaybetmekten seni."

diyerek içimi acıtan yılların eskitemediği tarkan şarkısı.
Sabahtan beri ağzıma takılan şarkı. Tarkan’ın yorumuyla kalbimde taht kazanmış olan yıldız tilbe şarkısıdır.

“Yoruldum her bulduğumda
Kaybetmekten seni
Kıyamete kadar
Kapattım kalbimi”
tarkan ın en iyi şarkısı kesinlikle
yamulmuyorsam bu şarkı 16 hafta 1 numarada kalmıştı.
kısa ve net türk pop tarihinin gelmiş geçmiş, en güzel şarkısıdır.
güzel ötesi, dinledikçe üzen, yaralayan ama vazgeçilemeyen tarkan şarkısı.
eski bi şarkıdır ama kime sorsanız bilir, yani bi ortamda "yanlış zaman..yanlış insan" diye mırıldandığınız an "tutunmak imkansız bıktım yamalı sevdalardan" gibi bi karşılığı yüzde doksan alırsınız.
yıllar geçmiş olsa da hala dinlerken sevilen, beğenilen bir parçadır.
eski günleri hatırlatır.

sözleri de şöyle;

artık çok geç yalvarma
dönüş yok o yıllara
bil ki sana bu son veda
yürekli olmadan meydan okunmadan
yaşanmaz aşk
yanlış zaman, yanlış insan
tutunmak imkansız bıktım yamalı sevdalardan
yanlış bahar, kış güneşi
yoruldum her bulduğumda kaybetmekten seni
kıyamete kadar kapattım kalbimi
azar coşar deli gönül
bu gözler ah neler görür
hasret bana göre değil
özlemin içimde yine seni büyütür
Yıldız Tilbe'nin yazdığı Tarkan'nın söylediği güzel parça.
Sevdiğim bir tarkan tevetoğlu şarkısı.

Tarkan'ı o dönem de bir kaç parçası haricinde dinlemezdim zaten ama ortalama son 15 senedir midemi bulandırıyor yeni şarkıları. Bunda çok ciddiyim dışarda bir yerlerde maruz kaldığımda yan etki yapmaya başladı kaçasım geliyor keko şarkılarından.

işin daha garibi hadi kendi ne bileyim kafayı yedi farketmiyor abi bir allahın kulu sana demiyor mu ya tarkancım bu parçalar ne hıminyum? Utanmıyor musun insan içine çıkmaya bu parçalarla falan diyen yok mu?

Bence acilen özür dileyip bu camiayı bırakmalısın en azından eski güzel parçalı günleri hafızamdan tamamen silmeden. Hepimiz için hayırlısı bu gibi.
tarkanın en iyi şarkılarından biridir. (bkz: unutmamalı)
(bkz: dön bebeğim)
edit: noktalama hatası düzeltildi, sevgili gammaz dostuma teşekkürler.
yoruldum her bulduğumda kaybetmekten seni sözleri şarkının en vurucu yeri olsa gerek.
sözleri yıldız tilbe ye, müziği nurhat şensoy a, aranjesi ozan çolakoğlu na ait aacayipsin albümünün leziz şarkısı.

stüdyo engineer ı ekşi sözlükten tanıdığımız alp turac a, mix lerinin ise deneb pinjo ya aittir.

albüm israil, almanya ve rusya da satışa çıkmıştır. rusya da tarkan a ilk başarısını getiren de bu albüm olmuştur.