bugün

'bir abazanın güncesi' romanından uyarlanmış olan gişe fatihi.
yurdumdaki bir çok erkeğin hayatından kesitler sunmaktadır.

not: başlık kaan sezyumdan araktır.
kadir has üniversitesi reklamcılık bölümü öğrencileri tarafından çekilmiş kısa film tarzında birşey. kısa film.

yönetmenliğini can sarcan'ın üstlendiği filmde kahramanımızın sağ eliyle yaşadığı etkileşimler müthiş metaforlarla seyirciye aktarılmış.*

filmi izlemek için:
http://www.facebook.com/v...o/video.php?v=65058241962

ıssız adam resmen beni anlatıyor diyen hödüklere gitsin bu film. baştan sona izlesinler. 10 saniyede boşalan birer otuzbirci abazan olduklarını anlasınlar.
ıssız adam'ın "sen benden daha iyisine layıksın. cart curt" gibi artistliklerinden sonra düştüğü durum.
ıssız adamı tiye almaktan çok kendini ıssız adam sananları tiye alan başarılı kısa film.
ıssız adam = kızsız adam
yardıran film. başrolde oynayan arkadaş muhteşem rol kesmiş bir jim carrey havası sezdim mimiklerinde. abartmasa daha komik olabilirmiş gibi geldi bana. havuçlu kek bağlantısını kurarken yemekteyiz göndermeleri muhteşem durmuş.
espri kalitesi olarak recep ivedikle kapışabilecek ama sinematografi olarak recep ivediğe her türlü basacak filmdir.
ikincisi yoldaymış 'kızsız adam ve elizabet'in aşkı'.
zehir gibi bir ekibin çektiği mavra. ileride acayip işler yapacak bu ekip, izliyoruz ilgi ve ben.
elemanın mimikleri fevkalade rahatsız edici olsada, ıssız adam ın yanı sıra günümüz tv programlarının * da halkın dokusuna zarar veren toplumsal eğilimleri dile getirmeleri harkulade olmuş.
--spoiler--
- hayır ya, ne kitabı?
- kitap işte ya, okuma kitabı.

- napıyorsun, degişmisin biraz?
-ingiltereye taşındım? (içses; aslında baglıcılara taşındım alper, bi konfeksiyon atölyesinde çalışıyorum, kral fm den adına şarkılar istiyorum)
--spoiler--
çok sağlam kısa filmlere imza atan kadir has üniversitesi öğrencilerine ait yapım.
bizden ancak kızsız adam olur diye mesaj veren filmdir.
oynayan herifin mimikleri çok iticiydi jim carrey çakması bir şey.. tilt oldum herife..
çokta güzel olmayan kısa bi film. fazla basit bi konu. çok sığ bi eleştiri. filmin kendisi derinlemesine basitken, böylesine bişey anlamsız geliyor. esas içime sindiremediğim de çağan ırmak'ın ekiple görüşmesi falan filan yani.

çok mu kötü? elbette hayır! genelinde eğlenceli bi çekim olsa da, alper!'in mimikleri itici olmuş sanki biraz.

ama yine de iyi olmuş lan cidden güldüm yani. *
kötü film değildir lakin yetersizdir, zaten herkes ıssız adamı izledi zihniyetiyle çekildiği için filmde gelişme bölümü tamamen yoktur, ada rolünü oynayan güzel ama duvar arkadaş ve başroldeki arkadaş gerekeni layığıyla yerine getirmişlerdir lakin bazı sorunlar vardır ki bunlarda örneğin finalde elin adamı ana karaktere neden sıkı sıkı sarılırda bir karışıklık olur, ana karakter karşıdan gelene bakmadan sarılsa daha kolay ve akılcı bir çözüm olmaz mı, yada tanışmadan ayrılan bir çift te neyin nesi gibi yetersiz senaryodan çıkmış sorunları iyi ve samimi yönetim kapatmıştır bide bu işin amatör bir deneme olduğu unutulmamalıdır, istediklerini elde edip dikkat çekmişlerdir, daha ne olsundur .
insanı güldüren kısa filmdir. buğra'dan sonra izlediğim en kaliteli kısa film. restorant sahneleri insanı güldürür.
insanı ıssız adam'ı izlememiş olsa bile eğlendirebilen kısa film.
bütün erkekler kızsız adam olur insallah!

ne de güzel olmuş, pek de güzel olmuş...

vay efendim baş rolümüz için, mimiklerini fazla kullanmış, yardımcı roldeki kız gibi daha sakin olaymış daha iyi olurmuş diyenlerin pipisi düşsün. ulan kızsız adam karakteri ile kızın karakteri aynı düzlemde mi be adam!

sevgilisinden ayrılan kızın bundan sonraki entry leri okunmaya değmez. sadece ufak bir hatırlatma.
ünüversite öğrencilerinin sevimsiz ıssız adam filmine misilleme yapmak amaçlı yapmış oldukları amaçsız bir video.
(bkz: boş küme)
bu aralar turkcell'in narlı reklamlarında arz-ı endam etmektedir kendileri.
(bkz: abaza adam)
esprileri bok gibi olan yapım. yemekten peruk çıkmasını ilkokulda komik bulurdum.
(bkz: geçmiş zaman)
yazıktır adama lan.