bugün

-öncelikli olarak kesinlikle birileri (anne/kanki kız arkadaşı gibi) ile paylaşmak,
-dünyanın en mutlu kızı olduğu hayaline kapılmak,
-aşık olduğu çocuğa çikolata almak( var böyle kızlar, biliyoruz da yazıyoruz)
-topuklu ayakkabı giydiyse eğer, çıkardığı sesten dolayı erkeğinden(!) özür dilemek,(valla böyle kız da var)
-adet düzensizliği (bunu attım, isterlerse yapabilirler mi bilmiyorum. gerçi niye istesinler dimi. yine de ben bi ''çıktığım kıza'' sorayım)
-aşkım bana sevdiğini söyle,
-beni seviyorsun dimi,
-başka biri mi var,
-salakça aşk mesajları,
-zırt pırt, zamanlı zamansız çağrılar,
yapmadıkları şeyi biliyorum sadece, daha önce kendilerine aşık olan kişilere çektirdiklerini hatırlayıpda ders çıkarmak.
(bkz: ufak sapkınlıklar)
Aşık kızın Kankası olan zavallı şahsiyete acırım.* Her dakika mesaj gelir. "Yaa kanka yaa yiğitcan bana biraz önce ayrılalım dedi ya öff çok kötüyüm sence neden öyle dedi?" gibidir. Sanki kendi derdimiz yetmiyor gibi bir de oturup onunkiyle uğraşmak zorunda kalırız. Ayrıca onun aşkını, sevgilisini, çok sıkı takip ediyormuşuz gibi her dakika her gelişmeden haberimiz olur. "ayy biliyo musuun yiiitcan bana ayıcık aldıı" gibi. Bir olay olduğunda şahit arandığında o şahitte biz oluruz. "yaa yigit aşkım öle deme yaa bakk lp'da*şahit beraberdik biz onla yaa" gibi. Yılbaşı gelir, çıktığı şahsiyetin doğum günü gelir. Bu sefer "Lp* kanka yaa yiigitcana ne alcam şimdi yaa" der. işi gücü bırakırız hediyeyi düşünürüz. Hayır düşünmek istemesek bile zorla düşündürttürülürüz. Mesajlarına cevap vermiyim desen 15 tane çağrı atar sonunda bıkarsın, msn'de durumu dışarıda yaparsın titreşim yollar usanırsın, çevrimdışı durursun yine bulur. Nedense sağlıklı düşünemezler. illaki onlara fikir verecek birisi lazımdır. Yani sonuçta kankanızın sevgilisi olan şahsiyetle siz mi çıkıyorsunuz kanka mı çıkıyor belli olmaz.***
mesajlarla sık boğaz etmeleri.
(bkz: aptallık)
karşıdakini etkilemek için süslenmek, açık saçık giyinmek, maymunvar hareketlerde bulunmak gibi örnekler verilebilir...
Ki "BAZI" ları vardır ki aşık olduğu kişiyi mıncıklayıp durur...
aşık olduğu erkeğin resmini büyütüp duvarına asmak. sonra da babadan dayak yemek.
bır yıgın gereksız davranıs sergilerler...kı adı asık degıldır onların.sımarıklıktır efendım yaptıklarının her bırı ,baska bır sey degıl.sıralamaya luzum yok bıle bunları.
ama cıddı anlamda asık olan kız gece ansızın esen ılık bır ruzgar gıbıdır.*
iştahın kesilmesi ve akabinde hızla kilo verilmesi.*
susmak,alışveriş yapmak *,geceleri uyayamamak,ayrıntılarda boğulmak *, saçma espriler yapmak, güzelliğini sorgulamak, bol bol gülmek var tabi bide böle gider bu.
erkeğin kız arkadaşı yoksa sana bir kız bulalım demek.
aşık olduğu erkeği bir anda karşısında görünce eli ayağına dolaşır, aniden salaklaşır, ne yapacağını hiç bilemez ve hemen üst kata kaçar.(veya herhangi bir yere) 4 saniye içinde de kontrolünü kaybettiği için kendi kendine kızmaya başlar...vs.
onu görmek için erkenden yollara düşmek, bi bakışını yakalamak için maymun olmak, olmıycak duaysa amin diyemediğinden ağlamak, gece dua etmek, yemek yememek...
- arabasi olani bulana kadar idare etmek.
- kafa utulemek.
aptalasmallari ve dünyanin merkezini onun etrafinda kurmalari.
(#1635298) aşık olmamış gibi davranmak!
ofis arkadaşlarımın dediği gibi, zayıflıktan 1 yıldır zargana gibi dolaşmak ortalarda. tüm olaylara aşırı duygusal yaklaşmak. sonunda kendini ilime irfana vermek. en sonunda ilahi aşkında farkına varmaktır.. önce mecaz aşkı bulup sonra ilahi aşkı bulmak. hangisi güzel diye sorulsa, ilahi aşk derim sanırım.
eğer yaptığınız en saçma espriye bile aşırı derecede gülüp mutlu oluyosa o kız size aşık olmuştur.
aşık olmadıklarında ne yapıyorlarsa o. yemek, içmek, sıçmak vs. örnekler çoğaltılabilir.
2 misli alışveriş.
-eğer sevdiceği ile aynı sınıftaysa sevdiceği görmek uğruna okula hergün gelmek dersleri birgün bile asmamak
+cep telefonlarına a harfinden kolay bulayım seni bahanesine de sığınarak aşkım daha beteri aşkitom diye rehbere kaydetmeleri
-ablak ablak gülümsemek vakitli vakitsiz duygu seline kapılıp ağlamak
+bi de(en beteri bu olsa gerek)sevgilisi ile bebek gibi ağzını burnunu yamulta yamulta eciş büçüş daha sempatik olduğunu sanıyormuşcasına konuşmak.
"artik yeter, ben bu cocukla evlenmeliyim, cocuklarimin babasi bu olmali, evet iste bu" diye dusunmek.. ta ki bir sonraki askina, ve bir sonra ki "evet iste bu"ya kadar..
aşık olduğu erkekten çocuk sahibi olma hayali.
ilk gördüğünüzde karnınıza bir ağrı saplanır.
ilk tanışma yada ilk buluşmada kas gevşetici almışcasına hareketler kontrol edilemez.
sürekli saçlarıyla oynarlar.
aşık olunan kişinin soyadı, kendi isminize ne kadar yakışıyor diye her yere o soyadı ile imza atılır.