bugün

küçüklükten itibaren kız çocuğunun yetiştirilme tarzı kendisine benimsetilmiş erkektir.

(bkz: hiç futbol oynamadan büyümüş erkek)
(bkz: annem köylü)
ip atlayan, sek sek oynayan erkek çocuğu...
askerde çok sopa yer.
bir sigarayı 3 kişi dönmenin ne olduğunu bilmeyen,
sırf düşüp de elbiselerini kirletmemek için futbol oynamayan,
tuttuğu takımın maçını izlerken yüksek sesle tepki vermeyen,
günde 3 bardak sütünü içmeyi ihmal etmeyen erkektir.
(bkz: muhallebi çocuğu)
küçükken annesinin bileziklerini filan takar hevesten, büyüklüğü için:
(bkz: gay modacı)
top oynamasına ızın verilmeyen ,oynadığındada annesinin gözetiminde olup terlediğinde sırtından havlusu eksik edilmeyen çocuktur.hanım evladıda denir.
dünyanın merkezine kendisini koymayan, aile içi yardımlaşmanın ne demek olduğunu çok iyi bilen, kendi yaptığı pislikleri kardeşlerine ya da annesi yerine kendi temizlemesini, hayatın sadece erkek mantığı çerçevesinde sürüp gitmediğini bilen, bunları yaparkende sevdiklerini koruma içgüdüsünü yitirmeyen erkektir.
kız çocuğu gibi yetiştirilir ama büyüdüğünde erkek gibi davranması beklenir.

(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
toplumun cinsiyet konusundaki beklentilerini kabullenmeyen ailenin çocuğudur. erkek çocuğa kız çocuğuymuş gibi davranmak tartışılabilir, ama yetiştirmek ayrı bir konudur. her halükarda bir evlat yetiştirmiş oluyorsun; fakat bunu ataerkil bir yapıya sahip toplumda yaptığında, çocuk aşağılanmalara maruz kalıyor. temel kıstas, insan yetiştirmektir, yine de "erkek adam ağlamaz" "erkek adam küfreder" diye abuk kıstaslar daha iyi, değil mi? bir sıkıntı var; senin bu kafayla yetiştirdiğin çocuk, çocuk değil, bir hanzodur. ha, böylesini daha iyi buluyorsan, öyle yetiştir, ama o çocuk gelip de kafana bumerang gibi çarptı mı da hiç konuşma. boşuna dememişler, etme bulma dünyası diye.
hormonal olarak değilde, eğitim ve huy bakımından beni anlatan bir ibaredir.yeri geldiğinde erkeğin alası olmayı biliriz.
(bkz: 2009 yılı gay nüfusu)
(bkz: %77 artış)
köylülerin/göçle şehire gelmişlerin kendileri gibi olmayan erkeklere bakışı.
yıllarca kız evladı hasreti çekmiş pisişik bir çift ebeveynin uygulayabileceği bir eylemdir. küçükken eline bebekler verilmiş, kız renkleri olarak kabul edilen renklerde kıyafetler giydirilmiş olunması muhtemeldir.
(bkz: hani benim zarım anne)
efemine tavırlarıyla dikkat çeker..
okul dönüşü annesini evde bulmuş, komşu komşu gezip, annesini aramamış, aç karınla kapılarda kalmamış çocuktur.

annesi, bu çocuğun öğretmenini tanrı gibi görmemiş, kulağını çekse, hesabını sormuştur. kendisi orada burada sürtecek diye, çocuğunu gece karanlığına kadar sokağa salmamıştır.
halk arasında balkon çocuğu olarak bilinen erkek çocuğudur. genelde tek erkek çocuğu olduğu için annesi el bebek gül bebek büyütür. ev ahalisi kızlardan oluşur. sürekli dedikodu dinler. rimel,ruj,perma,balyaj gibi kavramları kızlardan biri iyi bilir. bir kız ondan hoşlandığı zaman ''beni beğeniyor musun'' şeklinde ki bir soruya ''aslında saçlarına biraz balyaj attırsan hem epilasyon yaptır bak olmuyor böyle'' şeklinde bir cevap ile bütün hayalleri suya düşürebilecek bir erkektir.
Mutfakta çok beceriklidir bu tipler, sadece hanımların bildiği püf noktalarını bile bilirler.Gittiği yerde yanında terlik götürenine bile raslanılmıştır.
kız gibi yetiştirilmeyi birazcık 'el bebek gül bebek' ekseni altına indirgediğimizdeki formu için;

(bkz: ıssız adam)
ilerki hayatında, kişilik çatışması yaşayacak çocuktur.
bir arkadaşım vardı öyle bir zamanlar. ben mahalledeki erkeklerle fotbol maçı yapardım .tek kız olarak, o da bizim kızlarla sek sek oynardı. kim sekseği futbola tercih eder ki!?
incelik ve kibarlık olayının dozunu aşırı kaçırandır.
her zaman için daha şanslı olacaktır. büyüyünce kimliğini bulmanın getirdiği avantajla, erkek gruplarına elbette kabul edilecektir ama kız ruhundan iyi anladığı için kızlar tarafından kanki olarak da seçilecektir. dershanede, okulda, hayatımın her döneminde gördüm ben bunlardan. inanın çok tatlı ve popüler oluyorlar.
hassastır. Kalbi hemen kırılır. Arkadaş ortamında üzerine gidilmez.