bugün

kimi zaman göte giren, kimi zaman da cidden ortada var olan karizmadır. en iyisi sınırsız sms paketleri almayıp beklentiye girmemek...
bu karizmanın varlığını hissettiriyorlar var öyle bişey bence.ama yeri ve zamanı önemlidir herkes denemesin bazen denildiği gibi cidden göte kaçabilir en azından ilişkinizin ilk bir haftası denemeyin.
mesajı gönderen kişi hoşlanılan şahıs ise çeşitli triplere girilerek gerçekleştirilen davranış biçimidir.
'ilgilenmiyormuş gibi görünmeliyim.'
'yaa off ya ters teperse?'
'yazsam mı? yok 5 dk daha bekleyeyim.'
'ne de güzel yazmış nbr diye (surattaki aptal sırıtma ifadesi burda gerçekleşiyor *) '

tamam bitti. şimdi dagılın. *
Sevgilinizden sıkıldığınızda ya da pek sevmediğiniz bir arkadaşınızla mesajlaşırken gercekleşen eylemdir. Yerine göre doğrudur fakat karşı taraf için dayanılması zordur.
+ naber?
aradan bir saat geçer.
- iyidir senden?
+ ne oldu kavrayamadın mı mesajı bunca saattir?
- telefon şarjbikbibik.
adam olun vaktinde yazın.
eğer mesaj avea gibi bir operatör tarafından iletilmeye çalışılıyorsa istenmeden bu karizmaya sahip olunabilir.
telefonu odanın bir köşesine bırakıp akşama doğru eline almaktır.
kasıntı hareket. kendini bir halt gösterme çabası. meşgul olduğu izlenimi verme gayreti.
(bkz: artistlik yapma lan)
sisli, bulutlu, yağmurlu günlerde olabilecek gecikme sayesinde gerçekleşen karizmadır.

atılan mesaj dalgaları havanın yoğunluğuna takılıp ağırlaşıyor, yerine ulaşması gecikiyor neticede.**
telefonla yapışık yaşamamaktır.
LiSE YILLARININ VAZGEÇiLMEZi.
(bkz: ERGENLiK GÜNLERi)
hoşlandığınız kız bunu yapıyorsa karizma değil işkence olur... ulan 48 dakika sonra cevap verince ne oluyor yani? bu mudur?
atan sevgili ise o karizma yok olur gider.
zira sürekli neden sorgularlar, trip atarlar, meşgulsün diye güya acındırırlar kendilerini.
bole bir aaa senmiydin hiç farketedim havaları vardır o geç gelen mesajda. senden daha önemli işlerim ar. ben ciddi insanım oyle he dk telefona bakamam. (bkz: paranoyak ben)
Hiç bir zaman karizma olmayan durumdur. Aksine karşısındakini umursamadığını, önemsemediğini gösterir ki; bu da saygısızlıktır.
bunu karizma zanneden kızlar için kızlara geç yazma sebebimdir.
aksine hiç de hoş olmayan durumdur. hadi 5 10 dakika olabilir ama saatlerce beklemez anlamsız. konuyu filan unutur insan. sıcağı sıcağına olmalı kopukluk yaşamadan. ama kız arkadaşım cevap yazacaksa isterse ertesi sabah yazsın mühim değil pek.
günaydın mesajına sanada iyi akşamlar diye cevap yazmaktır.
sevdiğin insana attığın mesaja geç cevap geliyorsa bu o kadar da kötü müdür? hayatı boşluklarla dolu insanların bunu saygısızlık olarak görmesi doğal belki de; ya karşıdaki insanın o kadar boş vakti yoksa? dinlenmek, çalışmak, düşünmek, bir şeyler yapmak yerine bütün birgün mesajlaşmak! nerde kaldı aşkın, sevginin anlamı? özlem olmadan aşk olur mu? ayrıca bu düşüncenin tersi bakın ne oluyor: kısa mesaja erken cevap yazma karizması. düşünmeden, hissetmeden yalnızca rastgele kelimeler yazarak insanlara mesaj yoluyla cevap vermek inanın çok karizmatik!..
öyle böyle değil çok büyük yanılgıdır. cool adam küfür yemez bi kere en başında burada yanılıyo. neyse efendim şimdi adam karizma yapacak ya, boş adam değilim ben diyo, tek uğraşım sen değilsin kızım senle mi uğraşacam demek istiyo, mesajını okuduğu halde counter strike oynamaya devam ediyo tabi biz bilmiyoruz onun o sırada counter strike oynadığını. neyse yarım saatlik bi bekleyişten sonra cevap geliyo ya kusura bakma yeni gördüm mesajını da. hee ben de yedim tabi...
delikanlı adam mesaj yazmaz açar yüzüne karşı konuşur ata sözümün ispatıdır.
(bkz: türkçe bir kelime olarak cool)
havamda geçilmez triplerinden biri.
turkcellin bizim evde bana katmış olduğu karizmadır. çekmiyor aq.
karşı tarafta tamamen bir siklenmiyorsun havası yaratmak için yapılan cool insan davranışıdır.