bugün

ben 6.5 milyar maaş alacağım da, ohooo amına bile korum.
en azından 60 bin dolarlık saati yok. rte den markasını öğrenirse onu da alabilir, bence bir mahsuru yok.
(bkz: kul ahmet)
gömlek solculuğunun prim yapmadığının belgesidir.
çok yakında böyle siyaset yapmaya devam ederse kolları arkadan bağlanacak olan gömlektir.

kılıçdaroğlu nun 495 liralık gömlek giymesi mesele değil, mesele olan ben memur kemal'im ben sizdenim, kaynak bulacam diyorsam bulurum benim adım kemal diyen birisinin bu gömleği giymesidir. yoksa kimsenin malında gözü yok kimsenin.
rte nin eşi hanımefendinin 350 euroluk eşarbından yada bilmem kaçyüz milyonluk hermes çantasından yada cumhurbaşkanımızın eşi hanımefendinin milyonluk Christian Louboutin marka ayakkabılarından sonra bunların yanında lafı bile olmayacak hadisedir.
zengin adamdır ister giyer ister giymez bu farklı bir şey ben şahsen bu adamı eleştiremem parasının muhasebesini tutan ben değilim. eleştirileri de yersiz buluyorum. diğer siyasetçiler de giyiyorlar. sanırım kemal kılıçdaroğlu'nun ezilenlerin sesi olma iddiasından kaynaklanıyor bu iddialar. o konuda da samimiyeti yoktu, hiç olmadı ki kalkmış eleştiriyorsunuz. sonuçta her ne kadar adam akp politikalarının altında kalanların haklarını savunduğunu iddia etse de siyasette sadece bir söylem olarak öne çıkmıştır bu, birçok konuda söylenenlerle yapılanların uyuşmadığını görmüştür türk halkı. bu sadece kemal kılıçdaroğlu'na has bir özellik değil türkiye'nin siyaset düzeyi bu, demokrasi kültürü bu kadar gelişebildi.

sokaktaki vatandaşın ikiyüzlülüğüne şaşırıyorum ben. illaki birine sözcülük yapma gereği duyuyor, kıvırmaktan da çekinmiyor. benliklerin, karakterlerin siyasetin içinde, müdahil olunmamasına rağmen tuzbuz edilmesine hiç tanık olmamıştık, yakın geçmişte hiç bu kadar aciz davranmamıştı bu insanlar. son zamanlarda böyle bir sıkıntı doğdu.
--spoiler--
rte nin eşi hanımefendinin 350 euroluk eşarbından yada bilmem kaçyüz milyonluk hermes çantasından yada cumhurbaşkanımızın eşi hanımefendinin milyonluk Christian Louboutin marka ayakkabılarından sonra bunların yanında lafı bile olmayacak hadisedir
--spoiler--

diyenlerin, siyasetten anladığı "onlar yapıyor bende yaparım" siyaseti olduğundan komik olan hadisedir.

bu bile alttan alttan başa geldiklerinde neler olabileceğinin göstergesidir.
Tayiip Erdoğan'ın Franck Muller ve Uylysse Nardin marka kol saati takmasının yanında gayet normal olan durumdur.
burada mevzu kılıçdaroğlu veya erdoğan cephesi değil.
politikayla ilgilenen kimseyi de savunmak niyetinde değilim.
ancak konu lükse gelince kılıçdaroğlunun giydiği 495 tl lik gömleği çok mühim birşeymiş gibi başlık yapmak ise
ben de zamanında malum kişinin * altın topuklu ayakkabı giydiğini unutmadım.
hangisi daha komik, gömlek mi, altın topuklu ayakkabı mı?
halkçı kemal portresinin iflasıdır. zaten halktan da değil halkçı da değildi. chp nin de halk partisi olduğuna bakmayın elitlerin partisidir.
Paranın dini, imanı, ideolojisi yoktur. Her kim ona eriştiyse onunla yaşayanlar gibi davranır. Ben hiç görmedim parası olupta markaya bulaşmayanını. Sağcı- solcu, dindar-laik hiçbirşey değişmez. Gerçi bu örnek çocuklarına gemicik alanların yanında devede kulaktır.
(bkz: veresim geldi)
"o kadar paraya gömlek satabilen firmayı tebrik ederim" dir. gerisi boştur.
bir adamın halkçı olması ile halktan olması arasında hiç ilgi alaka yoktur.

güzel bir örnek olarak, ordular demokrasiyi korumak ile yükümlüdürler genelde ama demokrasiyi kendi içlerinde uygulamak ile değil.

495 liralık gömlek giyenleri eleştirip kendisi giymediği sürece sorun yok gibi pek. öte yandan çok ilginç bir adam her an 495 liralık gömleklere laf atabilir. öyle sarkastik kafası var.

o değil de uludagsozlukte ne kadar çok fakir varmış. 495 liraya gömlek alacak paranız bile yok ve hala iktidar partisine oy mu veriyorsunuz? çok ilginç lan.
kendi parasıyla almıştır. evet hep beraber tekrarlıyoruz. keeeen- diii. neymiş? ken-di. şimdi sözü tdk'ya bırakalım:

--spoiler--
zm. 1. iyelik ekleri alarak kişilerin öz varlığını anlatmaya yarayan dönüşlülük zamiri, zat.
--spoiler--
koskocaman gemicik* alacağına, o paranın 1/30000'una* gömlek almış. gerçi ben o'nun meydanlardaki konuşmalarına oduncu gömleğiyle çıkacağını düşünmüştüm.
kedidir kedi.
bir 250 bin dolarlık saat değildir.
495 lirayla kıçını silse, sobaya yakacak diye atsa bile sizi şu an aklamaya yetmeyecek durumdur.
recep tayyip erdoğan'ın 800 000 000 dolarının yanında hiç birşeydir.
kaldı ki adamın 13000 lira maaşı var ne yapsın mahmutpaşadan mı giyinsin.
Mahallenin genÇleri düşük marka takılmıyor be ağabicim. Koskoca mecliste bulunan adam 495 , 1000 liraya gömlek giymiş bu mu göze batıyor?
çalışıp kazandığı parayla almıştır.
multi milyoner başbakanın yanında gömlekği çok fukara kaldığındandır.
özür diliyorum.

zamanında ben de bu gömlek yüzünden kılıçdaroğlu'nu eleşirmiştim. geldiğimiz durumda bu gömlek çok masumane kaldı. bundan dolayı özür dilerim kk.