bugün

http://www.zaman.com.tr/h...licdaroglu-fena-yakalandi

kemal kılıçdaroğlu etro marka gömlekle sobelendi.

haber bunu 'yakalanmak' olarak lanse etmiş ama ben sosyalizmin fakirlik olduğuna değil, insanları zenginlikte eşitlemek olduğuna inanıyorum.
yandaş medyanın "yahu ben ne desem de bu adam karalansa, tayyip'e bir şey olmasa" çabası adı altında yaptığı boş çabalardır. bunları yaptıkça küçüklükleri ortaya çıkıyor.
gayet normal bir durumdur. zaman gazetesi nin bunu insanların gözüne sokması gariptir çünkü yandaşı olduğu açıkca belli olan iktidar parti üyeleri de marka giyiyor. ki bu da gayet normal çünkü o insanların maddi durumu o gömlekleri giymeye müsait.

sizler bakan olsaydınız maaşlarınızla açları mı doyururdunuz, ya da 10 liraya gömlekler mi giyerdiniz? sanmam.

birde, şu haberi o tasarım harikası siteden okudum da, utandım. birinci sınıf bir internet sitesi tasarımı var, fakat içi boş çıktı. size ne milletin gömleğinden? türk halkı fakir mi allahın cezaları? ölüyor muyuz acımızdan? ben şimdi 500 lira gömlek giysem halk beni dışlayacak mı? *ıçarım öyle halk anlayışına ben.
parasını biz ödemediğimize göre sorun olmayacaktır.
isterseniz parası bizim cebimizden çıkan gemicikleri düşününüz.
birileri 495 liralık gömlek giyer ve 14.000 tl'lik arabaya biner.
birilerinin gömleği ise kurşun geçirmezdir ve devletin vergilerimle deposu dolan uçakları ve gemicikleri emrindedir.

adam boktan bir gömlekle çıksa da; o zaman ne biçim lider bu giyinmesini bilmiyor diyeceklerdi zaten, böylesi daha iyi olmuş
(bkz: iki ucu boklu değnek)
(bkz: liderlerin boxer markaları)
devletin parası ile giyiniyorsa şerefsizdir fakat aldığı milletvekili maaşıyla giyiniyorsa kimse karışamaz. ahmet necdet sezer bile oğlunun düğününü kendi parası ile yaptı köşkün kaynaklarını kullanmadı. peki köşkün kaynaklarını kullanan gül hanım'a ne demeli ?
1000 dolarlık italyan malı türbanı görmeyen insanların kılıçdaroğlu'na nerden vuralım hesabı bok atma çabasıdır. adam parasını kendi ödemiştir. ayda 8000 lira maaş almaktadır. yaa anladınız mı?
çamur atma eylemlerinin başladığının göstergesidir.

ulan daha durun adam koltuğa oturalı dün bir bugün iki, bismillah.

demek ki bu haberi hazırlayanlar 495 liralık gömlek giyebiliyorlar ki biliyorlar hangi gömleğin kaç para olduğunu.

edit: kılıçdaroğlu'cu veya chp'li değilim ama bu da yapılmaz be kardeşim oha yani.
bari pijamayla çıksaydı da halkın gözüne iyici girseydi. 450 liralık gömlekle koskoca halkın önüne çıkılır mı yahu? malikanemde hizmetçi kardeşlerimin yerleri sildiği bezler bile 2.000 $'dan başlıyor, olmadı kılıçdar kılıçdaroğlu!
(#8154438) yok mu arttıran. *
(bkz: chp aleyhindeki habere haber7 de örnek vermek)
artık bu tür şeylere alışıldığı için skandal değeri taşımayan haberdir.

yıllardır siyasette olup da para yemeyen bir adam gösterin, çakma lacoste bir gömleğim var, onu yırtacağım.
zaytung un farklı bir bakış açısı kattığı olay.

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=19297
çakmadır o çakma..
dinci kesimin bu baslıkla ruh halini ve espri anlayısını görebilirsiniz.bir insan bunu niye haber yapar ki.

yahu durun bi dakka, hemen camur atılmaz ki , adam daha yeni genel baskan oldu, cirkefliğin bu kadarı.

(bkz: dersim isyanıyla meşhur tuncelide dogmak)
tanım:önemsiz bir detaydır.
siyaseti iyi takip eden ama gerçekten hiç bir parti ile işi olmayan ve normal bir vatandaş (normal vatandaştan kastım ben de bir çalışanım sonuç olarak) olan ben bile 250-300 liralık gömlek giyiyorum istediğim zaman. hani kafayı buraya takmak ne, onu anlamış değilim be adam! 550 milletvekili var hepsi paranın amuğa koymuş tabi giyecekler lan sen mi giyecen 500 liralık gömlek? dingildak hıfzı!*
problem ne giydiği değildir. problem kravat takmadı diye kendini yakın hissettiğini açıklamasıdır. bu sahte göz boyama cümlesine karşın pahalı bir gömlek giyerek kendini nasıl yakın hissettiğini anlayamıyoruz. yoksa maaşı bellidir. gözde çok büyütülen bir gandi kemal var. evet iktidar olma şansı yüksek. akpyi indirecek tehlikeyi oluşturuyor ama lütfen ülke için bu kadar ümitlenip toz kondurmaz davranmayın. iktidar olur. icraatlerini yapar. birşeyler değişir o zaman baştacı yaparsınız. daha ortada birşey yokken bodozlama gidenler umarım ilerde hayalkırıklığı yaşamazlar.
iktidar olmak için giymiştir. dediği gibi iktidara gelirse gelir adaleti sağlanacakmış. biz de ona oy verip 495 tl verip gömlek alabileceğiz. yaşasın. yürü be kemal abi.
fiyatı değişken gömlektir.
bi karar verin kardeşim. 320 mi, 495 mi?
yok mu arttıran? yoğusam teğet geçen kriz sebebiyle yarım günde %55 zam mı geldi gömleğe??? *
yakında pazarlarda başlarlar çakmalarını satmaya;

(bkz: bihter geceliği),
(bkz: behlül donu),
(bkz: baykal çorabı),
(bkz: gandi gömleği) geldi.
tanım: kılıçdaroğlu'nun üzerine giymiş olduğu fiyatın 495 lira olmasıdır.

ya çıplak çıksaydı?

--zaman manşet--
gandhi çıplak!
--zaman manşet--
gayet normal olandır. bu, zenginlik göstergesi sayılmaz. 500 liralık ürünü para biriktirerek bir vatandaş rahatlıkla giyebilir. hırs yaparsa 3 ayda alınır o gömlek. asıl sorun kişileri giydiklerine göre yargılayan kafalarda kuşkusuz. insan üzerine yakışanı giyer bu kadar basittir mevzu yaptığımız, yapmaya kastığımız.
uleen konu limuzin, mercedes olsa diyeceğim ki dert yapalım. alınmazlığına dair. kıyafetten yola çıkıp basit oksimoronumsular yaratmaya bayılır halde gezmemeli. kasmamalı vaziyeti. varsa adama dair eleştiri böyle değil de konuştuğu şu malum metinden çıkar mantıklı bir şeyler. eleştir bunlardan niye bahsetmiyon de. anlayalım.
nasıl giyer o gömleği?
halk adamı sıçsa giyemez gömlek falan.
geçelim bunları.
ahmet hakan'a göre gömlek 50 liradır.
kazıklanmış.*
oğluna mini minnacık gemicik alan rte nin yanında lafı bile olmayacak hadisedir.

(bkz: yapma bunu yapma bunu)
bir gazeteciye hediye edeceği gömlektir.