bugün

Kesinlikle ırkçılık olan laftır. Faşistlik değildir. Insanları kişisel özelliklerine göre gruplandırmaktansa, etnik kökene göre damgalayıp yaftalamaktadır. Yani basitçe tüm kürtlerin aynı olduğunu iddia etmektir. Bunu bir türk olarak söylüyorum, muhtemelen de çoğu insan dediğimi yanlış anlayacak, neden her öss, lgs ( isimleri her ne boksa, sürekli değişiyor ) hakkari, siirt gibi iller başarı oranında sonuncu gelmektedir ? Kürtlerin kafası çalışmadığından mı ? Ya da hırsızlık, kaçakçılık gibi suç öğelerini kürtlerin yapması onların "illet" bir ırk olmasından mı ileri gelmektedir ? Hep bu zihniyet ile bir köşeye atılma çabasıdır bizi uzaklaştıran. Elbette kişi dilediğini düşünme ve kimseye hakaret etmeyecek şekilde dile getirme hakkına sahiptir ama bunu ırkçılık üzerinden yapmak da o beğenilmeyen özellikler kadar iğrençtir. Senin bugün kürtlere yapmaya çalıştığın muameleyi yıllar boyu bize avrupalılar yaptı ( ve hala da yapıyor ) ancak görüyorum ki müstehak. Hepsine ek olarak da, bu ülkede yaşama hakkı bana göre onun için mücadele etmekse eğer, kurtuluş savaşıdır, çanakkale savaşıdır, yerel savaşlardır hep türk,kürt,arnavut... ırk ayırdetmeksizin üzerinde yaşayan toprak için savaşan kimselerin emeği ile kazanıldığından dolayı beğenilmeyen "kürt" ırkı da herkes gibi onu hakeder.
kurtuluş savaşında nasıl birlikte savaştıysan bu ülke için birlikte de yaşamak zorundasın. sana fazla uzak olmayan bir söylem bu : (bkz: ya sev ya terk et)
yurt dışına çıkmak zor değil sonuçta kuzey kore'de yaşamıyoruz gidebilirsinir efendim. *

edit: kürt değilim ama birde kürt olsam kim bilir neler yazardım. sonuçta burası onların da ülkesi.

example: benim almanya'da doğmuş bir arkadaşım ben almanyalıyım diyor saygı duyuyorum. adam gelmiş bana ben bremenliyim diyor ne diyim sen bayburtlusun mu diyim. koca bremen lan!
fikir özgürlüğü sebebi ile söylemekten asla korkulmaması gereken sözdür.

%80 inin otobüse dahi binmeyi bilmediği, kadınlara gözleriyle tecavüz ettiği, küfürsüz konuşamadığı bu insanlarla aynı ülkede yaşamak istemiyorum!

nefret ediyorum.
almanya güzel memleketmiş.
demokratik taleptir.

kürt ne derse demokrasi deniyor ya hani.
bir kürt söylemi değildir.

edit : ya da olabilir mi lan?
bir ırkla aynı ortamda bulunmama isteğidir. ben de malesef buna bazen katılıyorum. zira hakikaten çingenelerden farkları kalmıyor bazen. biraz çeki düzen vermeliler kendilerine.
sorun değil. çekersin sınırı kürdüm diyen gecer karşı tarafa. zaten duygular karşılıklı.
neyi paylaşamadın, bir ailenin evlatlarından birini sokağa bırakması doğrumudur?
avrupanın birçok şehrinde türkler yaşıyor, onlarda biz türklerle yaşamak istemiyoruz diyorlar 40 yıldır buradalar dilimizi öğrenmediler entegre olamadılar diyorlar.
neyi paylaşamadın, bir ailenin evlatlarından birini sokağa bırakması doğrumudur?
avrupanın birçok şehrinde türkler yaşıyor, onlarda biz türklerle yaşamak istemiyoruz diyorlar 40 yıldır buradalar dilimizi öğrenmediler entegre olamadılar diyorlar.
bir ileri leveli "kürtlerle aynı dünyada yasamak istemiyorum" olan ırkçı cümle. işte bunlar hep genelleme.
türkiye'den gitmek isteyen bir faşonun havaalanında söylediği söz.
istemeyenin orta asyaya geri dönebileceği istek.

bu istekle kendilerininde çok medeni olduklarını öğrenmiş olduk. medeniyetini yediklerim *
20 milyon insanı kovalım yada kovmakla da olmaz sabun yapalım. faşist diyince de kızıyorlar.
Keşke gaz odaları olsaydı.
acısıyla tatlısıyla bu memlekette yaşamaktan, şikayet etmeye hakkım yok. kürt kardeşlerimi de seviyorum diğer etnik unsurları da. herkesi terörist yerine koymak ahmaklıktan başka bir şey değildir. bu memleketi bölmeye çalışmak da hainliğin daniskasıdır.

hainler ise asla felah bulmaz.
O zaman gidebilirsin kürtlerde sana meraklı degillerdir.
o zaman ne yap biliyor musun ?

görsel
faşist ırkçı söylem. Bende seninle aynı ülkede yaşamak istemiyorum birader? ama sike sike yaşıyoruz işte kaska fazla.
Gerizekalica bir yaklaşim. O zaman sen gidebilirsin önden.
en son yaşanan beşiktaş patlaması bu ve buna benzer görüşlerin sahiplerini tekrar ortaya çıkarmıştır.

pkk ne kadar bölücüyse, bunlar da o kadar bölücüdür.

ki ben bunların ya pkkya eleman kazandırmak isteyen hevaller ya da sorosun ücretli çalışanları olduğunu düşünüyorum.