bugün

''ana dilde eğitim''.türkler,kendinizi onların yerine koyun ve düşünün, türkçe eğitim göremiyorsunuz ve kürtçe öğrenmek zorundasınız.
en haklı talepleri olan büyük kürdistan ı kurmak olabilir mesela. ama bunun için anayasada belirtilen türkiye cumhuriyeti sınırlarını terk e mecburdurlar. sonra nerede ne b.k yerlerse yesinler.

(bkz: bsg ali sami)
türkiye de yaşıyoruz doğal olarak türkçe eğitim görüyoruz. gidipte amerika da okuyan bi türkün orda türkçe eğitim istemesi gibi bişeydir bu
anlamsız taleplerdir. zira kürtler hem türkçe hem kürtçe eğitim alabilmektedir. kürtçe eğitim hakkını zaten almışlardır. şu ana kadar istedikleri tüm talepleri karşılanmıştır. kürtçe eğitim, kürtçe müzik, kürtçe konuşma, kürtçe devlet kanalı ve mecliste kürt vekiller. daha ne istiyorsunuz anlamadım ki?
amerikada'Da 8milyon italyan yaşıyor ama bu insanlar o devletten italyanca eğitim talep edemezler.Fakat kürtler ve türkler yıllardan beri aynı topraklarda yaşıyorlar aynı kültürü paylaşıyorlar.Kurtuluş savaşında türkler ve kürtler beraber çarpıştılar bizim hakkımız olan onlarında hakkıdır.
her türlü talebe konuşmaya ve diyaloğa evet dedik de..
şiddetle, silahla, bölgede yaşayan kendi insanlarına baskıyla mı olacak bu taleplerin gerçekleşmesi? lütfen..
(bkz: ülke hıyar değildir bölünemez)
(bkz: üniter devlet)
(bkz: ulus devlet)
(bkz: ne mutlu türküm diyene)
(bkz: ne mutlu insanım diyene)
kürt türk ayrımı çok yanlış. aynı topraklarda yaşayıp aynı vatanın suyunu içip aynı sosyal hizmetleri kullanıp kürtçe eğitime neden takılınıyor? zaten bu toprakların bütün olanaklarından yararlanıyorsun eğitimde ayrım neden istiyorsun? birlik olmak zorunda aynı dil aynı bayrak altında yaşıyoruz sonuçta.
kürtler türklerle hiç bi yerde birlik olarak savaşmamışlardır (bkz: kürt teali cemiyeti) yani bizim kanlarımızla sulanan bu toprakta sadece bizim sözümüz geçer doğal olarak.
"kürdüm" demenin siyasi bir imge olarak değil, sıradan bir durum olarak algılanması sayılabilir. "kürt" kelimesine alerjisi olanlara karşı bir talep olabilir. haklıdır.

anadilde eğitim, özerklik vb. konularda kürtlerin bir talepleri yoktur olamaz da. bu haksız taleplerdir, ayrılıkçıdır.

ayrıca normal gözlükle bakarsak "kürtlerin haklı talepleri" pekala işsizliğin giderilmesi, feodal yapının yıkılması, ekonomik destek gibi taleplerdir haklı talepler olabilir. yani herhangi diğer vatandaşlarımızın talepleridir bunlar.
olsa olsa ağda yaptirmak ve kas aldirmak olur.
rahatça anadilleri konusunda eğitim almak istemeleri.
daha ne isterler? benden daha kötü hangi haklara sahipler? ya da, benimle eşit olmadıklarını gösteren ne var? ahanda görüyoruz hepsi okuma hakkına sahipler, ileride devlet güvencesinde çalışıp maaş alma ve yaşama hakkına sahipler. mühendis mi? olurlar. kaymakam mı? olurlar. doktor mu? olurlar. sokakta mı gezemezler, tatile mi çıkamazlar. dava mı açamazlar, hangi sosyal haktan yararlanamazlar? ne daha ne? dil mi? sikeyim onların dillerini, çenelerini.
http://www.incicaps.com/resimler/324.swf/ (algıda seçicilik. kimisi 'inci' yi görür. kimisi başka şeyi)
bir yaz günü şanlıurfa da elde mikrofon havanın ne kadar sıcak oldugu konusunda röportaj yapılıyor yoldan geçenlerle. genc bir yağız aynen şu cümleleri sarfediyor ''hava cok sıcak nefes alamıyoruz. devletten bir çözüm bulmasını bekliyoruz'' bukadarda haklı bir talepte bulunulmazki be kardeşim!