bugün

doğuştan sanatçı bir millet ...

Aykırı @aykiricomtr
Otobüsten skandal görüntüler... Sigara içen
şoför, Kürtçe müziği duyunca böyle halaya
kalkıyor. O anları kayda aldırıp sosyal medyada
paylaşan sorumsuz şoför, onlarca insanın hayatını riske attı.

https://twitter.com/aykir...?cxt=HHwWgICy7a7-6uArAAAA
Sultan Selim'in Şah ismail tarafına geçen Alevi Türkmenlere karşı Sunni kürtlerle ittifak kurup kürtleri doğu vilayetlerine yerleştirmesi, 1. Cihan harbinde Ermeni cuntacıların Doğu vilayetlerinde ikamet eden Türkleri vahşice katletmesi ve Un çuvalı Özal'ın Saddam'dan tekme yiyen kürtleri ülkeye getirmesi vesilesiyle bazı Doğu ve Güneydoğu illerinde çoğunluk teşkil etmektedirler.
Tanıdıkça daha çok sevdiğim halk.

Canlarımızdır.
Akşam haberlerini izliyorum nerede illegal bir iş varsa bu malum ırkın içinden biri suça karışmış. Şunların istanbul'da yoğun yaşadığı yerlere bakıyorum bağcılar, sultangazi, esenyurt falan hepsi tekinsiz, suç oranı yüksek yerler. Abd'de zencilerin oluşturduğu gettolar neyse kürtlerin, romanların oluşturduğu gettolar da öyledir.
Her daim mağdur ve mazlum edebiyatı yapan bir ırktır.

Bunlara dünyayı ver mars'ıda isterler öyle doyumsuzlar işte.
gürcistan kürtleri .....
batum - artvin bölgesi 1912 - 1915 .

görsel

görsel
modern gürcistan , yezidi kürtleri .
biraz çelişkili oldu . idare edin .

görsel
Besle kargayı oysun gözünü. Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar ayrıcalık isteyen ille kendi dilimizi konusucaz diyen başka bir ayrılıkcı ırk var mı acaba? Mesela ingiltere'de azınlıklar 'ben ingiliz lafından rahatsız oluyorum' diyebiliyor mu? ya da fransa'da. Binerler tepelerine muhtemelen. Bunlara eşitlik verdikçe bunlar nankörlük yapıyor. iyilik kimseye yaramıyor bu dünyada. Evet.
Konudan bağımsız üsteki entry için diyorum. ingiltere bir ülke ama devlet değil. ingiltere dediğin iskoçya, Galler ve kuzey irlanda ülkeleri ile yani 4 ülkeden oluşan, adı birleşik krallık olan bir devlet. Resmi ulus tanımlaması british şeklindedir. Yani "Britanyalı". ingilterede kamusal ve resmi olarak English değil British tanımlaması kullanılıyor.
Kürt meselesi Cumhuriyet kurulduğundan bu
yana bastırılmış bir olaydır. Cumhuriyet
kurulurken parmağım kör gözüne bir sorun ekildi.

Devletin temeline bir dinamit konuldu. Denildi ki:
"Bu devlet bir millet-devlettir, Türk'tür, Türk'ün dışında
hiçbir şeye yer yoktur." Bütün unsurlar atıldı.

O halde niye Kürt'ü aldın içine. Sen "şurası benim değildir"
dedin ve attın. Halep'in mesela Kilis'ten, Urfa'dan ne
farkı var? Niye Halep dışarıda da Urfa içeride?
Kerkük, Hakkari'den Musul, Şırnak'tan daha mı
az Türk'tü de onlar dışarıda kaldı.
Cetvelle çizilmiş bir sınır. Onları nasıl dışarıda
bıraktıysan Kürtleri de dışarıda bırakacak bir
sınır çizilebilirdi.Bana kötü niyet kokusu geliyor.

Yani bu devletin dibine böyle bir dinamit koyulmuştur.
Ve bu dinamit sürekli parlatılmıştır.

https://www.haber7.com/ro...n-ezber-bozan-aciklamalar
Yurt dışında yaşayıp hdp'li olanları tıpkı imralıdaki köpek gibi suç işleyip yakalanınca türküm derler. Ama burada da Türk kelimesini duyunca cin görmüşe dönerler.
Türkiyede fazlasıyla ırkçılığa uğrayan ve ikinci sınıf vatandaş görülen gruptur. Kendi ana dillerinde eğitim bile göremezler. Bakın mesela üstte bir dangalak ırkçı faşist birine şahit oluyosunuz. bu faşistlerin kafasına kürekle vurup onları seçim günü bir odaya kitlemek gerek sjsj..
Türkiye'de en iyi yaşam şartlarına sahip olan kesim.
görsel
ilk defa bir baltaya sap olabildin.
Kendilerine teşekkür etmemiz gerekendir.

Onlar olmasaydı rte ilk turda kazanırdı.

Diyarbakır'da, hakkari'de, Mardin'de %70'in üzerinde kılıçdaroğlu çıktı.
Ağrı, batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, hakkari, ığdır, mardin, muş, siirt, Şırnak, Tunceli ve vanda nüfusları çoğunluktadır. Urfada da yüzde 47 kürt nüfusu varmış. Karsta yüzde 20 nüfus ile ikinci sıradalar. Türk devletinin bu demografiye el atması gerekmektedir. Bu konuda Rusya örnek alınabilir.
ülkeye 13 milyon mülteci gelince en nefret dolu ve ırkçı hakaretleri yapan azınlık.

gerçi 13 milyon da kabul edilebilir rakam değil o ayrı konu.
Doğu illerine, Türkmen, çerkes gibi ırkları yerleştirip nüfusu dengelemek lazım.
canımızdır. Ülkücüler bize oy vermediler ama kürtler verdi.
türkiye kurulurken içimize yerleş
tirilen yabancı nüfus . bu sayede
türkler bir türlü sefalet bataklığından
kurtulamıyor . kürt nüfus olmazsa ...
* pkk , hdp , dhkp -c , barzani , tikko .
* menzil , nurculuk , fetö , hüda par .
* mafya .
* yılda bir milyon nüfüs artışı .
* her yıl 45 milyar dolar kayıp .
olmaz .

türkler kürt , arap nüfustan kopmak
zorundadır .
Araplarla birlikte nefret ettiğim iki ırktan biridir.
Suriyeliler afganlar derken
Adamların söylemini kimse siklemiyor artık siklemiycek!
Ellerinde söylem kalmayacak!
Sayıca da geçecekler çünkü!

Görün bakın, bi kenara yazın, fava atın vs
Önce bunlar fasistleşecek suriyelilere karşı!
Önce bunlar düşman olacak! Kovacak!

Hayat ne tuhaf di mi lan.
Büyük ihtimal farisilerle karışık.
istanbul Bakırköy'de değil de Hakkari yüksekova'da doğmuş biri olsaydım muhtemelen benim de içlerinde bulunacağım gruptur.

Empati yapıyorum da dünya'ya 5-0 geriden başlardım o zaman.

ilkokula kadar Yaşadığım ülkenin resmi dilini bilmeseydim, kilometrelerce ötede yaşayan kurtla düzüşmüş ergen beton kafalılar benim dilimle, şivemle, yaşam tarzımla alay etseydi, bana eşekçi, yengeci, kaçak elektrikçi deseydi, tipime bile laf atsalardı, yoksulluk içinde büyüseydim şu anda bambaşka biri olabilirdim. Yılmaz güney'den bile daha beter biri olurdum hatta.

Öfke ile büyüyen nesiller yetiştirmek yerine sevgi ile büyüyen nesiller yetiştirmeliyiz.

Ben hakkarili kürt Kardeşlerimi kurtla Düzüşmüş türk kültürü ile alakası olmayan amerikan conilerinden daha çok seviyorum ve bağrıma basıyorum.

Bunu yazdım diye kurtla düzüşengillerden eksi yiyeceğim ama kürt kardeşlerime feda olsun.

Yaşasın kardeşlik, yaşasın insanlık!
E ben Hakkari'de doğdum.
Aralarında değilim.

Varsak Türkmenlerine selam olsun.