bugün

(bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı)
genellemeye maruz kaldiklari icin.
yabancıların kürtleri türk zannedip, türklerin imajını kirletmeleri yüzünden.
(bkz: türklerin kürt insanını kazanmaya çalışmaması/#15280938)
bunun sebebi tanrının öteki çocukları olmaları yada arka bahçelerin çiçekleri olmaları değildir. bilakis kürt'ler eğer bu coğrafyada var iseler bunlara tanrı tarafından verilmiş bir misyon vardır. yoksa rusya'da doğup victor yada maksim olmayı kim istemez ki?

şöyle yanaşın yamacıma da size bir vatan millet sakarya hikayesi anlatayım;

tankla, topla, tüfekle köylerini yaktık. yurtlarından ettik, büyük şehirlerin kenar mahallelerine ittik, lağım sularından içirdik, açlıkla terbiye ettik yetmedi. büyük şehirlerde rencide ettik, yalnız bıraktık, hor gördük, asimile etmeye çalıştık yine yetmedi..

ucuza çalıştırdık, bir ekmeği bile çok gördük. ses ettiklerinde '' sus vatan haini, kıro, terörist'' gibi onur kırıcı sıfatlara maruz bıraktık yine yetmedi..

kendi doğal, ana dillerini konuştuklarında konuşamazsın dedik. yine yetmedi bu dil medeni dil değil diye yere düşürdüğümüze bir darbe daha vurduk, kılıf uydurduk saçmalıklarımıza...

okul vermedik, öğretmen vermedik, hemşire vermedik, doktor vermedik... tek verdiğimiz hizmet daha az vicdan sahibi, daha az iman sahibi, daha az ağlayan, daha az acıyan, daha çok vurabilen askerdi yetmedi..

kılık kıyafetlerinden dolayı cezaevlerine tıktık, kendi pisliklerini yedirdik, çişlerimizle suladık susayan bedenlerini yine yetmedi..

zorla varlığımızı onlara kabul ettirmeye çalıştık, kanatlarımızın altında özgür olabilirsin dedik yetmedi bizleşemeyenlere karalama kampanyalarıyla linç ettik..

çocuklarını korkularımızla uyuttuk yetmedi yine..

...

liste uzuyor da uzuyor..şimdi hepsini yazıpta daha fazla vicdan azabı çekmek istemiyorum çünkü atalarımdan bana gram kadar miraz kalmadı vicdan..

ve biz tüm bunlara rağmen kürtlerden iyi bir vatandaş yani susmalarını bekledik..

tüm bunlara rağmen hala ortak vatan diyebiliyorlarsa öpüp başımıza koyucağımıza yerdek yere vuruyoruz.. yok gözünün üstünde kaşları var bilmem ne bilmem ne.. birazcık empati fazla değil.

onlar hala sana katlanabiliyorsa takla atıp sevinmen gerek.
sevilmemelerinin sebebi yaşam tarzlarıdır, aşiretçi-feodal yapıyı inatla sürdürmeleri ve ırkçı olmalarıdır.

kimse bunların aksini iddia edemez. mesela eğer bir bölgede kürtler çoğunluğa geçmişse, o bölgede diğer unsurlara yaşam imkanı tanımıyorlar, insanların ekmekleriyle oynamakta bir sakınca da görmüyorlar. ama eğer bir yerde azınlıkta iseler ne hikmetse süt dökmüş kedi oluyorlar.

bu yüzden "kürt" sevilir ama "kürtler" sevilmez.
seviliyorlardır da farkında değildirler belki.
bu millet hep düşmanlık gütmüştü kürtlere malumunuz.
romen vatandaşlara çingene diye neler etmedik çocuklarımızın yaramazlıklarında bile caydırıcı olarak; "çingene seni kaçırır" dedik. reaksiyonel bir tepki diye kimse götünü yırtmasın anca osuruktan gerekçeler sunar.

empati kurmak ile terörizm açıklanmaz. empati insani unsurların olduğu bir ortamda söz edilir. benim öğretmen arkadaşımı molotofla yakmaya çalışan bir güruh ile kurulacak bir iletişim metodu ancak benim elime geçse ne yaparim demek olur. empati kurmak çift taraflı olur tek taraflı değil.

fedakarlığı şehit anasından bekle diğerleri barış elçisi.

toplum akademik sosyolojik detaya inemez. türk milletinin her bireyi aristokrat olmalı kürtler cahil. oh ne ala
bir turlu asimilasyon olmadiklari icin.
çünkü sevilmek diye bir dertleri olmadıkları için.
kavga ettikleri kisi ihtiyar olsun kadin olsun fark etmeksizin muhakkak birden fazla neferle demir odun vb gibi enstrümanlarla fark yaratmaya calistiklari icin.
çok aşırı çoğaldıkları için kaliteli insan üretemiyorlar.
sonra o kalitesiz kürtler de diğer insanların gözüne çok kötü görünüyor.
ve bazıları da genelleme yapsın diye.
aslında iyi kürtlerde var ama onlar az.
En büyük sebeplerden birtanesi kürtlerin, terrerüst eylemlerime katılmaları ve terrerüstlere destek vermeleri.
Kürtlerin cocuklarının eğitimsiz olması, okullara göndermemeleri.
Genelde çok cocuk yaptıkları ve cocukların hepsi fakir oldugu için genelde parasızlıgın verdigi etki ile hırsız ve dolandırı olurlar bunun sonucunda kürtler sevilmez.
Coğu sonuç eğitim'e bağlıdır özellikle ankete katılan kişilerin işaretledigi şıkların çoğunluğunda kürtlerin eğitim sevilerin düşüklüğünden dolayı çıkan sorunlardır.
Eger turkler tarafindan sevilmemelerinin nedeni soruluyorsa; turk olmadiklari icin.
hep bi arkadan vurma ihtimallerinin olması. şimdi diyeceksiniz türkler yapmıyor mu? tanıdığım 10 kürt'ten 9 u bu hainliği yapmıştır.
-Yiyip yiyip eline sağlık diyeceğine, daha da ver dersen,
-Yardım görüp görüp, bize yardım etmiyorsun dersen,
-Yaptığın her çocuk için para alıp, açız biz dersen,
-Elektriğe suya para vermeyip bizi eziyorlar dersen,
-Bunca yapılana rağmen nankörlük edersen,
-Bu kadar iyiliğe rağmen, evlatlarımızı katledersen,

seni de kimse sevmez!
ben batılı biri olmama rağmen görev dolayısı ile doğuda bulunmuş olmam sebepli, kürtler... kürtçe yoğunlukta olup ermeni asıllı pkk'lılardan dolayı sevilmez. aslında çok ama çok iyi olanları da vardır. halk olarak genel anlamda iyidirler. ancak, bunu sergileyebilecek sahne bulamazlar. biz kurbanda bir yardım derneği ile et götürmüştük köylere. insanlar kapıyı açarken bile binbir badire atlatıyorlar. korkuyorlar. korkutuluyorlar. ben inanmıyorum medyanın yansıttığı gibi olduğuna. ama genel kanıları yıkmak zor. görüp yaşamak gerek.
aile kabristanindaki sehit kabrine plastik eritip dökebilecek kadar gözü dönmüs sapik bünyeleri bagirlarindan cikarabildikleri icin.
kötü koktukları için olabilir.
emperyalistlerin oyununa gelmiş olduklarından dolayı sevilmiyorlardır.

karadenizi de karıştırmaya çalışan emperyalistler neden orada başarılı olamamışlardır da kürtlerin çoğunlukta olduğu memleketi karıştıra bilmişlerdir, işte bu en güzel örnektir.

ayrıca kürt kökenli vatandaşlar batıya göç ettiklerinde beraberinde ağalık beylik sistemini de batıya empoze etmeye çalışmalarından dolay sevilmemişlerdir. buranın kültürü böyle bizde buraya ayak uyduralım değilde, ben nasıl gördüysem burasıda böyle görsün düşüncesini gütmüşlerdir. bu yüzden de durum maalesef böyledir.
Herşey kişinin kendisini geliştirebilmesiyle alakalıdır.Eğer kişi kendini geliştiriyorsa hem kendine hem milletine yararı vardır.Tam tersi bir durum varsa bu kişiyi ne çevresi sever,ne de o kişi kendisiyle özdeşebilir.Yani başka uğraşlar içine düşer.
neden sevilsin lan diye cevap verilir.
(bkz: yediği kaba pislemek)
Eski etrylerimi okuyanlar anlar , kürt arkadaşım var diye bol bol savunma yapardım. Ama sonunda anladım ki , onların genetiğinde var sinsilik , çıkarcılık , seviyesizlik , görgüsüzlük. Merak eden olursa özelden bi anımı atabilirim.
(bkz: çok dertliyim sözlük)
Kürtlük genetikte var be içlerinde var sinsilik, itlik.