bugün

ahmet kaya adlı pkk destekçisi türkücünün terörün tavan yaptığı zamanlarda bestelediği utanç abidesi. halkı etnik köken, mezhep, cart curt diye ayrımcılığa teşvik ediyor diyeceğim ama bu adama ve o konserde bunu izlemeye giden yaratıklara türk halkı sıfatını veremem. zira bu türk ün yüksek karakterine hakarettir. ne acı ki almanya da verdiği bir konserde ilk kez seslendirmiş bu şarkıyı. o yaratıkların hepsi orada türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak yaşıyorlar, türk pasaportu taşıyorlar ama içeride olduğu gibi dışarıda da hainliklerini yapmaktan geri kalmıyolar. türkücü ''vallahi biz apo yu özledik'' dediği zaman kendilerinden geçiyorlar, iki misli gürültü çıkartıyorlar ve en ironik olanı apo posterlerinin açıldığı bir platformda ''biz hiçbir zaman türk düşmanlığı yapmadık'' deniliyor türkücü tarafından. çok çirkin bir zihniyet var karşımızda. güçsüz olduğu zaman pusuya yatan, sinen, niyetini belli etmeyen ama gücü eline geçirdiği anda ''ölene kadar bölücülük'' yapacağını söyleyen bir düşmanla karşı karşıyayız. bu topraklarda yaşamaktan onur duyan, yurdunu, vatanını, milletini seven bütün insanlarımızın uyanık olması lazım. karşı saftaki kişiler değişir ama zihniyetler değişmez çünkü.

http://www.youtube.com/watch?v=pu-In_vch5c
dört aylık bebeklere kurşun sıkan nerdesin?
nereye gidersen git öleceğin yerdesin. *
insan kendini ait olduğu toplumla tanımlamamalıdır. ben de gürcüyüm mesela, türkiye'de yaşıyorum, tükçeyi, türkiye'yi, burda gördüğüm yaşadığım çok şeyi seviyorum ve bağlıyım. eee?

yurt dışına gidersem burayı, bu dili özleyeceğim. ama hepsi bu. kendimi adımla, düşüncelerimle, kişiliğimle tanımlarım ben. türk olduğum için hiç övünmedim şimdiye kadar. övünülecek bir şey değil çünkü bu. kürt olarak doğabilirdim, japon da olabilirdim. yine toplumumu severdim.

kendi toplumunu diğerlerinden üstün tutmak-toplumuna bağlı olmak demiyorum, üstün tutmak diyorum!-, kendini üyesi olduğu toplumla tanımlamak, faşizm değil de nedir?
halkların kardeşliği deyip de yine halkı bölmeye çalışanların sözü. amerikada zencisi beyazı bir çok ırktan insan var ama hepsinin adı amerikalı oluyorken neden türkiyede yaşayanlara türküm demek bu kadar batıyor anlaşılmaz bir şey. ayrıca türkiye de kaç kişi saf kan türk ki artık..
iyi de ne farkeder..
Bu etnik çatışmayı da malesef içlerinden çıkanlar başlatmıştır..
Köklerinin beslendiği toprağa , başka köklerden gelen kaynaklarla ihanet etmenin neresi demokrasidir anlayamıyorum.
Irkçılıkla suçladıkları millete karşı hem de silahla en büyük ırkçı çatışmayı başlatmışlardır.
Herkese eşit haklar derken işi zıvanadan çıkarıp kendilerine herşeyi yontmak istemişlerdir.
Bu devlet kuruluş aşamasında bile asla bu etnik zenginliğini inkar etmemiştir.Türkü,Çerkezi,Kürdü hep beraber yaşamışlardır bu topraklarda.
Tuhaf olanı, bu etnik kimliklerden hiçbiri bugune kadar ayrılıkçı bir tutum izlememiştir, ancak kendileri zaman zaman dış kaynaklı güçlere teslim olmuşlardır.
Peki şimdi ne yapalım..Bu devleti minik minik parçalara bölüp ulusal kimlik denilen ne varsa onu yerle bir mi edelim..
Bu ülkede Türküm demek faşizan bir yaklaşım oldu,milliyetçilikle ırkçılık birbirine girdi, vatanseverlik statükoculuk oldu.
Kimin ne olduğu,hangi köke ait olduğu hiçkimsenin umrunda değil.Önemli olan kimin vatanını sevip sevmediğidir.Ha kendini Kürt hissedip de vatan sevilebilir,Türk,Çekez,Laz hissedip de..
Etnik kimliğiniz bu ülkeye ihanet sebebiniz olmamalıdır..
(bkz: kunduz ölene kadar)
Ahmet kayanin yazip , besteledigi o müthis sarki.
Sonuna APO'yu eklemeseymis iyi olacakmis.
Ama sesindeki ahenk , cosku herseye unutturuyor...
vallahi biz apoyu özledik demenin bana göre normal bir açıklaması yoktur. pkk bir teror orgutu apo da bu örgütün lideriyse, evet bu şarkıyı söyleyen ve savunan herkes teroristtir.
faşistlik,bölücülük yaparken ''kürdüz ölene kadar''diyorlarsa!gel sen bana ben senin uğrunda inandığın şeyin sürecini hızlandırayım. sende kurtul bizde kurtulalım dediğim olay.
kürt olup bunu dile getirmekten cok ayrilikci davranip millet icine nifak tohumu ekmeye yonelik bir parcada yer alan soz.
bu ulkede kimse, herhangi bir kurt asilli oldugunu soyleyene tepki gostermemelidir, gosterirse o zaman fa$istliktir.
lakin cumlenin ahmet kaya'ya ait olan $arkidaki anlami kesinlikle yanli$tir. unutulmamalidir ki bu sozun ardindan son yuzyilin ya$ayan en igrenc katillerinden olan abdullah ocalan'in ozlendigi soylenir. evet, bundan daha dogal ne olabilir ki?
Bize ne denilesi cümle.

Şimdi br şeye dikkat çekmek istiyorum, bu başlık açılınca bu başlığı açan gerizekalı faşist olmuyor ama ben "türküm ölene kadar diyince" " ne mutlu türküm diyene" dediğim de faşist oluyorum. aslında olmuyorumda b sözlükteki iki üç tane kendini humanist adleden kürt sempatizanı kendi benliğinden kaçtıkları için bunu faşistlik olarak adlediyorlar.

Bir kürdün bu lafı söylemesi ne kadar normalse benimde bunu söylemem özellikle adı "türkiye" olan bu ülkede bir kürdün bunu söylemesinden daha az faşistçedir. Bunu aklınıza sokun. Ayrıca anayasanın 66. maddesinide hatırlatmak isterim. Okumamış olan açsın okusun.

Kürt olmak bu ülkede ayıplanıyor diyen bir iki tane gerizekalıda çıkmış.Bu ülkede kürt olmak ayıplanmıyor ama böyle olduğu empoze edilerek türklük silinmeye asimile edilmeye türklerin türklülkerinden utanması sağlanmaya çalışılıyor. Bunun en güzel örneği demin anlattığım benim türküm dediğimde faşist olmam ile kürtüm diyen birinin faşist olmaması arasındaki fark.

Lütfen bi gidin. Burası Türkiye. Medeniyetlerin beşiği. Yüzyıllardır bu ülkede herkese hoşgörü benmsenmiş şimdi ayrılıkçı hareketlere destek verenleri korumak için bana laf ebeliği yapmayın.

Yemezler.
ahmet kaya'nın bir konserinde söylediği içinde vallahi apo'yu özledik cümlesi de yer alan zırvalama!türkiye'de yaşayıp kürdüz demiyorlarmı yapılacak bütün işkenceleri hakediyorlar işte ozaman.bölücülük yapan nekadar pislik varsa hepsi burada bu işe biran önce çare bulunmalı atılırlar mı satılırlar mı bilemeyeceğim..
birtakım insanlar için "kürdüz 82 ye kadar" şeklinde söylenmiş olabilir. ondan sonrası için,
(bkz: dağ türküyüz ölene kadar)
(bkz: diyarbakır cezaevi)
(bkz: kenan evren)
Ahmet Kaya'nın ayak üstü doğaçladığı güzel parça. Video'da onu öpen insan olabilmek için neler vermezdin diye kendime soruyorum. (bkz: ah ah)
(bkz: türküz ölene kadar)
etnik kökenini reddetmeyen bir insan tarafından söylendiğinde yadırganmaması gereken söz.eğer bir insan çevresi tarafından sürekli onlardan olmadığı için baskı görüyorsa bir süre sonra ezikliğini kapatmak ister.etnik köken altına sığınıp,azınlık milliyetçiliğini,solculuk kılıfına sokup,terör yaratmak ise apayrı bir konudur,kürdüz ölene kadar sloganı ile bir ilgisi yoktur,bizde türk'üz sonuna kadar diye heyecan yaratmadan önce derin bir nefes alıp,terör olaylarından bağımsız bir şekilde düşünmek gerekir,aksine empati'den yoksun davranışlar herzaman olduğu gibi yine ülkemizi germekten başka bir işe yaramayacaktır...
- atıl kurt
+ kurduz ölene kadar
- atılsana lan...
(bkz: ikinci hayatında x olursan ne gülerim bak),
ayrıca (bkz: ölümden sonra yaşama inanmak).
ben sana kurt olamazsin demedim insan olamazsin dedim.
(bkz: siz hala ölmediniz mi)
profil resimlerinde leş haline getirilmiş yoldaşlarının resimlerini koyup türkçe şehit yazanların katıldığı bir facebook grubu.

hayır yani bir de güya kamplarından foto falan koyan delikanlı(!) arkadaşlar falan var. dağda olduğu kadar sanal ortamda da faaliz görüntüsü mü çiziyorlar acaba? kıçımla gülüyorum.
(bkz: bu şimdi ölmediğini mi iddia ediyor)
sessiz bir haykırış. evet sessiz bir haykırış dedik çünkü her tarafı örümcek ağları ile donatılmış köhne beyinlere verilen vurucu mesaj. inkar politikasının doğurduğu sahte bir demokraside duyulmak istenilmeyen gerçek. sonrasında karşılık olarak verilen çatal kaşık tepkisi demokrasimizin değil laikliğimizin teminatıdır.
*kürdüz ölene kadar
-ya sonra?
*ne fark eder ki?
-şimdi ne fark ediyor ki?

insanlardan kimliklerini reddetmelerini istemek kadar insanların kimlikleri üzerine birşeyler inşa etmeleri saçmadır ve gereksizdir.
gereksiz,lüzumsuz pkk söylemi. bırakın bu halkların kardeşliği ayaklarını. zaten düşmanlık yoktu ki... zaten halk ta bir tane...Türkiye Cumhuriyeti halkı. Ha köken derseniz,herkesin kökeni farklıdır elbet.Birileri 'benim köküm farklı' söylemiyle bu ülkenin evlatlarına kıyarsa ben de onun köküne kibrit suyu dökerim.

bu kafayla hiç bi şey olamazsınız sonsuza kadar.